gólgazdag forduló

2018.10.10. 07:43

Megyei foci : Északon a Bük állt a tabella élére

A 8. forduló – gólgazdag – mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Az Uraiújfalu–Püspökmolnári találkozón egygólos vendégelőnnyel zárult az első játékrész. Ám a szünet után háromszor is a hazaiak ünnepelhettek gólt a 3-1-re végződő mérkőzésen

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe

Északi csoport

Kemenesalja–Söpte 1-3 (0-1). – Vönöck, vezette: Kondor T. Kemenesalja: Hujbert – Belegrai, Szakál, Lőrincz G. (Őri), Németh P., Berecz, Veszprémi, Lőrincz M. (Ölbei), Smidéliusz, Dobson, Horváth (Fülöp). Söpte: Káldi – Nyul, Varga Cs., Kovács E., Pusker, Pungor, Németh G., Szakály, Varga A., Farkas M. (Varga P.), Szép. Gólszerzők: Smidéliusz, ill. Szép (2), Szakály. Nagyon buta gólokat ajándékozott ellenfelének a Kemenesalja. Ráadásul a beteg, eltiltott, sérült játékosait a fi atalok sem tudták pótolni. Nehéz helyzetbe került a hazai alakulat.

Bük–Honvéd Sé 6-2 (2-0). – Bük, 40 néző, vezette: Horváth P. Bük: Horváth Gy. – Jakab, Wágner, Tóth K., Horváth G., Nagy I. (Kiss R.), Kovács Ri., Puskás (Kovács Ro.), Schimmer, Kovács Z., CZIRÓK. Sé: Szentgyörgyvári – Szalay (Haraszti), Séfer S., Al Hersh (Séfer P.), Werderits, Romsics, Farkas P., Fichtacher, Soós, Molnár B. (Deutsch-Szalai), Uri. Gólszerzők: Czirók (4), Tóth K., Kovács Z., ill. Deutsch-Szalai, Uri. A Bük az egy héttel korábbi kemény, durvaságoktól sem mentes söptei találkozó után várta a Sé elleni derbit. Ezúttal viszont sportszerű, játszani akaró ellenféllel találták szembe magukat a hazaiak. Végül mérsékelt teljesítménynyel ugyan, de megszerezték a kötelező győzelmet.

Ölbő–Zanat 4-0 (4-0). – Ölbő, vezette: Bagoly G. Ölbő: Varga D. – Nardai, Tóth At. (Tóth Al.), Szele, SIPOS, Biró, Baksay (Tóth G.), Fehér, WEINELT (Péter), Kovács T. (Nagy D.), KOCSIS (Simon). Zanat: Molnár A. – Schmidt, Németh B., Falussy, Szabó Z., Kiss M. (Pörge), Szalay, Tóth Zs., Lakatos, Gyurácz, Putz. Gólszerzők: Kocsis (2), Baksay, Nardai. Megérdemelt hazai győzelem született, kitűnő játékvezetés mellett.

Uraiújfalu–Püspökmolnári 3-1 (0-1). – Uraiújfalu, 50 néző, vezette: Németh B. Uraiújfalu: Szabó M. – Varga Zs. (Kollárits), GALLEN A., VARGA P., FARKAS A., GALLEN I., Csete, Harcsár, Lónai, NÉMETH Z. (Pap), Németh I. (Nagyobb). Püspökmolnári: Hegedüs – Sziff er, Pintér (Fritz), Baranyai, Horváth R. (Sipos), Horváth I. Sz., Horváth II. Sz., Varga S., Varga M., Babos, Kiss G. Gólszerzők: Nagyobb, Lónai, Farkas A., ill. Babos. Gyorsan előnyhöz jutott a Molnári, ám a találatot követően átvette az irányítást az Újfalu. A szünet után a mezőnyfölényét gólokra is tudta váltani, aminek következtében megfordította az eredményt.

Elektromol Spari–Szeleste-Pósfa 1-3 (1-1). – Szombathely, 60 néző, vezette: Benkő B. Spari: Pungor – Dienes, Csillik, Imre, HALÁSZ, Pulai, Németh V., Sipos, Horváth Gy., Szabó P., Németh R. Szeleste: Kovács M. – ROZMÁN, Fülöp, RIBA, KOVÁCSA., Burkon, SZELE, VARGAM., Könczöl, VINCZE, TRITTREMMEL. Gólszerzők: Halász, ill. Varga M., Kovács A., Vincze. A Spari sérülés és eltiltás miatt négy alapembere hiányában kezdte a mérkőzést, ennek ellenére mezőnyfölényben játszott. Aztán a 33. percben sérülés miatt az egyik jól teljesítő védőjét is elvesztette – amit nagyon megérzett. A félidő döntetlen állással ért véget, a második játékrészben érződött, hogy aki még egy gólt szerez, az megnyeri a meccset. Ez a Szelestének sikerült, így a vendégek elvitték a három pontot Szombathelyről.

Bozsok–Gérce-Vásárosmiske 3-3 (0-2). – Bozsok, vezette: Bazsó F. Bozsok: Molnár K. – Bigner, Nemes, Horváth Á., Pál, Dévényi (Pónácz), Horváth P., Kovács P., Rapi, Szalai, Kiss M. Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Komáromi A., Németh T., Máthé, Major, Glavánovics, Mórocz (Sali G.), Hompok, Sali Z., Nunkovics Cs., Németh A. (Horváth B.). Gólszerzők: Rapi, Kiss M., Horváth P., ill. Nunkovics Cs., Máthé, Major. Az első félidőben inkább a vendégek akarata érvényesült. Ezt kihasználva kétgólos előnyre tett szert a Gérce. A második félidőben átvette az irányítást a hazai csapat, majd egyenlíteni is tudott. Két ellentétes félidőt játszottak a felek, igazságos döntetlen született.

Pecöl–Gencsapáti 1-1 (0- 1). – Pecöl, 100 néző, vezette: Monostori I. Pecöl: Takács – Pálfi (Varga B.), Kámán, Szemes, Varsányi, Janek, Horváth B., Pék (Elekes), Stoica (Cserháti Carlos), Both (Bakonyi), Németh I. (Oszkó). Gencsapáti: Lőrincz – Szakács, Markó (Németh P.), Tóth B., Tar, Domján, Varga A., Hóbor, Szigetvári, Horváth D., Molnár B. Gólszerzők: Elekes, ill. Tar. Kiállítva: Domján (56., Gencsapáti), Szakács (77., Gencsapáti). A gyengén kezdő hazaiak egy óriási védelmi hiba után korán hátrányba kerültek. Ezután egy súlyosnak tűnő szájsérülés miatt cserére is kényszerültek, de az eredmény nem változott a szünetig. A félidőt követően a cserékkel felfrissített hazaiak beszorították ellenfelüket, szinte egykapuztak, de csak szépítésre futotta a sokat reklamáló és időt húzó vendégek ellen. Továbbá két 11-es gyanús esetnél is néma maradt a játékvezető sípja. Második félidei játéka alapján a hazai együttes többgólos győzelmet érdemelt volna.

Sitke–Mersevát 3-3 (3-2) – Sitke, 80 néző, vezette: Horváth P. Sitke: Viczmándi – Horváth G., BAGOLY, Papp B., Poós, Tóbiás, Szita, Imre, SULYOK, KELEMEN B., Esztergályos. Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Dénes, Kocsis, Gönye, Orbán, Kelemen, Gáncs, Marton, Horváth A., Csite. Gólszerzők: Papp B., Poós, Tóbiás, ill. Kocsis (2), Gáncs. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, a három góljuk mellett két kapufát is lőttek. Fordulás után a vendégek játszottak jobban, ki is egyenlítettek. A hajrában mindkét csapat hajtott a győzelemért, akadt is lehetőség mindkét kapu előtt – de például mindkét gárda tizenegyest hibázott. A szurkolók jó iramú, izgalmas mérkőzést láthattak, ahol igazságos eredmény született.

Déli csoport

Őriszentpéter–Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-3 (1- 1). – Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Kondor T. Őriszentpéter: SZUKICS – Pongrácz, Őr (Iván), Horváth Z., Ponácz, Sály, Szép (Embersics), Gerencsér A., Kovács R., Somogyi, Kis-Nemes (Gerencsér Sz.). Gyöngyöshermán: Darabont – Horváth Á., Somlai, Kovács G., Kis (Németh R.), Hegedűs (Szilvágyi), Borbás, Bazsó, Kopácsi, Simon, Dalmi (Goda). Gólszerzők: Gerencsér A., Kopácsi (öngól), ill. Kopácsi (2), Németh R. Kiállítva: Somogyi (37., Őriszentpéter). Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb vendégcsapat jött ki győztesen. A korán megfogyatkozó hazaiak jelesre vizsgáztak küzdeni tudásból. Jár a dicséret a jó szezont futó ifjúsági gárdának – Szemán Máténak pedig mielőbbi gyógyulást kíván a klub.

Tápláni KSK–Szarvaskend 0-5 (0-2). – Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Takács Ryan L. Táplán: Farkas G. – Németh M., Balázs, Stieber, Mikovics, Orsós, Káldi M., RAJZINGER, Jantos (Kasza), Vincze (Gáspár), Káldi I. Szarvaskend: Esztergályos – Nagy Á., Tóth G., Tóth A., Csillag, Jóna (Szecskó), Csenterics (Nagy Á.), Földes, Németh B. (Vilics), Smolczer, Kunovics (Szabó D.). Gólszerzők: Jóna (2), Tóth G., Csenterics, Stieber (öngól). Az első 15–20 percben egyenlő erők csatáztak, a folytatásban viszont az agresszív vendégek magukhoz ragadták az irányítást. A második félidőben már teljesen a Szarvaskend akarata érvényesült, a végeredmény reális, a Táplán nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát.

Szentpéterfa–Club Walnut-Nádasd 2-1 (0-0). – Szentpéterfa, 150 néző, vezette: dr. Bíró O. Szentpéterfa: Sákovits – Török, Kovács B. (Azoitei), GAÁL Á., Wágner R., WÁGNER M. (Keringer), Gaál R. (Baranyai), Jurasits, Hoós, TEKLITS, MERSITS. Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Marton (Podlaviczki), Meskó E., Meskó M., Szabó Z. (Esztergályos), Szakály, Doktor, Horváth A., Urbán. Gólszerzők: Mersits, Wágner M., ill. Urbán. Az előző fordulóban megtizedelt péterfai csapat felforgatott összeállításban lépett pályára, de szervezett, motivált játékkal megérdemelten győzte le jó erőt képviselő ellenfelét.

Felsőcsatár–Tutitextil-Körmend VSE 1-5 (0-4). – Felsőcsatár, vezette: Varga S. Felsőcsatár: Szabó C. – Gerencsér (Simon), Csoknyai, Kopácsi, Veres, Krancz, Laki, Schmalzl, Böhm, Kulics, Horváth L. Körmend: Kecskés (Sály) – Velekei L., Velekei B. (Horváth Á.), Káptalan (Horváth A.), Sárközi, Petrovics (Halász), Meixner, Pesti, Horváth D., Vilics, Kis-Nemes (Sákovits). Gólszerzők: Schmalzl, ill. Sárközi (2), Velekei L., Pesti, Horváth D.

Körmendi Téglagyár–Nárai 3-5 (2-2). – Körmend, 100 néző, vezette: Giczi Z. Téglagyár: Szőke (Németh G.) – Horváth S., Horváth P., Horváth Dávid, Joó (Sárközi M.), Kardos, Horváth Á. (Sárközi Z.), Sárközi R., Tóth D., Horváth Dániel, Szekeres (Horváth Zs.). Nárai: Timár – Kovács I., Bárdics, Máté, Draskovics, Tóth B., Horváth A. (Takács), Hegedűs J. (Hegedüs M.), Vajda, Szabó Z., Hompasz. Gólszerzők: Horváth S. (3), ill. Draskovics (3), Takács, Hompasz. Egyenlő erők küzdöttek, végül a jobban kontrázó vendégek szerezték meg a három pontot.

Ják–Tanakajd 1-5 (0-3). – Ják, 150 néző, vezette: Samu Cs. Ják: Iszak Á. – Farkas E., Máté, Hazafi (Szládovics), Tóta R., Svob, Vizserálek, Kovács G., Kiss G., Bauer, Tóta Á. Tanakajd: Marcz L. – Könczöl, Kölkedi, Marcz G. (Szalai), Orsós, Rozs (Pintér), Marcz M., Filakovszky (Kmetyó), Preiczer, Komáromi, Vámos. Gólszerzők: Bauer, ill. Kölkedi (4), Filakovszky. Kiállítva: Farkas E. (34., Ják). Az erősen tartalékos, ráadásul 60 percet emberhátrányban futballozó hazai csapat jól harcolt, de ez csak a tisztes helytállásra volt elegendő, megérdemelten nyert a jó erőt képviselő Tanakajd.

Rábatótfalu–Viszák 2-0 (0- 0). – Szentgotthárd-Rábatótfalu, 100 néző, vezette: Bedi T. Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri, Anderkó G. (Bartakovics), Szakács, Balázs (Náricza), SÜTŐ, GIERLING, Anderkó M., Németh D., DOMJÁN, Gombás. Viszák: Mihályka – Németh I. (Orbán), Balogh J., Agg, Biczó, Pethő, SOMODI (Hegyi), Szabó I., BARBALICS, Németh D., Tóth P. Gólszerzők: Anderkó G., Gierling. Az ezer sebből vérző vendégek hősiesen küzdöttek, de a hazaiak számtalan helyzetükből végül kettőt értékesítettek, megérdemelten tartották otthonukban a három bajnoki pontot

Csákánydoroszló–Balogunyom 1-5 (0-2). – Csákánydoroszló, 60 néző, vezette: Sály K. Csákánydoroszló: Baba (Dévai) – Horváth Dániel, Kardos, Danyi, Molnár A. (Csillag), Szakály (Kraller), Doktor, Biczó, Meskó, Horváth Dávid (Pintér), Horváth M. Balogunyom: Zámbó – Marsai, Hajós, Yarish, Szén P., Homor, Fábián, Böle (Németh Á.), Dávid, Molnár T., Nemes. Gólszerzők: Horváth M., ill. Dávid (2), Fábián, Molnár T., Böle. A helyzeteivel jobban sáfárkodó vendégcsapat nyerte meg a mérkőzést – adódott lehetőség bőven a hazaiak előtt is, a játék képe alapján a különbség túlzott.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.