asztalitenisz

2018.10.11. 08:53

Szuperliga: a csoport élén a celldömölkiek

A CVSE- Swietelsky-Jufa Hotels férfi-asztaliteniszcsapata két győzelemmel zárta a Közép-európai Szuperliga C csoportjának első tornáját – és az első helyről várhatja a visszavágókat.

A Szuperliga C csoportjában az első körmérkőzéses torna második napja a két U23-as válogatott találkozójával kezdődött: Ausztria fiataljai 6-3-ra győzték le Szlovéniáét. A minitorna zárótalálkozója a címvédő házigazda, kedden a szlovéneket 7-0-ra legyőző CVSE és az osztrák U23-asok mérkőzése volt.

CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels–Ausztria U23 6-1. – Celldömölk, Közép-európai Szuperliga férfi-asz­ta­li­tenisz­mérkőzés.

A celliek párosa – Kriston Dániel (balra) és Szita Dániel – mindkét napon jól koncentrált és nyert
Fotó: Benkő Sándor

Páros: Kriston, Szita–Fridrich, Grininger 3:0 (9, 4, 7). Az első szettben még jól tudták tartani magukat az osztrákok, de aztán Kristonék egyértelműsítették az erőviszonyokat (1-0). Egyéni, 1. forduló: Kriston–Fritz 3:0 (6, 8, 6). Kriston Dánielt nem késztette túl nagy erőbedobásra az osztrák csapat harmadik számú játékosa. Szita–Fridrich 3:2 (-8, 9, 13, -10, 6). Szita Mártont viszont a legjobbjuk igen. A mérkőzés leghosszabb, legnagyobb, legszínvonalasabb csatáját vívta a két játékos, a döntő szettben a CVSE asztaliteniszezője tudott jobban koncentrálni. Fazekas–Grininger 3:1 (4, 4, -5, 6). Az elvesztett játszma ellenére egy pillanatig sem volt kétséges Fazekas Péter győzelme (4-0). 2. forduló: Kriston–Fridrich 3:0 (6, 4, 9). Kriston nagyon jól, keményen játszott, jól szervált, meg is lett az eredménye. Fazekas–Fritz 3:0 (4, 4, 1). A találkozó legsimább meccse volt. Szita–Grininger 2:3 (8, -7, -12, 9, -8). Talán a biztos győzelem tudatában, de Szitának ezen a meccsen már nem sikerült hasonlóan jó teljesítményt nyújtania, mint a korábbin. Végül el is veszítette a szoros küzdelmet (6-1). Győzött: Kriston 2, Fazekas 2, Szita 1, Kriston–Szita páros, illetve Grininger.

A C csoport állása: 1. Celldömölk 4 pont, 2. Ausztria U23 2, 3. Szlovénia U23 0.

A visszavágókat – szintén egy torna keretében – az eredeti tervek szerint november végén rendezik, a helyszín egyelőre nem ismert. De addig még magyar bajnokik is várnak a CVSE csapatára. Szombaton ismét hazai pályán játszanak az Extraligában három forduló után százszáza­lékos Fazekasék, 17 órakor a két győzelemmel, egy vereséggel álló Szécsény együttesét fogadják. HE