Duatlon

2018.11.14. 20:02

Bolyais éremeső – Vasiak a duatlon diákolimpia döntőjében

A B kategóriás duatlon diákolimpia országos döntőjében öt dobogós helyezést szereztek az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákjai.

Fotó: Bolyai Iskola

Huszonkét Vas megyei diák állt rajthoz a duatlon diákolimpia országos döntőjében Marcaliban, két kivétellel valamennyien a Bolyai iskola tanulói. Mint felkészítőjük, Földesiné Bolfert Erika testnevelő elmondta, a lányok a már a kerékpáros és futóedzéseken is mindent megtettek, a kiváló eredmények magukért beszélnek – a tavalyi időeredményeiket jócskán túlszárnyalták.

Az ELTE Bolyai iskola érmes versenyzői. Elöl (balról): Sákovics Janka, Janzsó Lilla, Kaposi Fanni, Kulcsár Amira. Hátul: Kovács Beatrix, Mercs Abigél, Hajós Karina, Sütő Lili, Süle Dóra, Kiss Kitti, Németh Laura, Hütter Szilárda Lili

A bolyaisok öt dobogós helyezést szereztek. Egyéniben a VI. korcsoportos Hütter Szilárda Lili diákolimpiai bajnoki címet szerzett, az V korcsoportos Mercs Abigél pedig bronzérmes lett. A dobogó mindhárom fokára állhatott bolyais lánycsapat, a III. korcsoportos együttes arany-, az V. korcsoportos ezüst-, a VI. korcsoportos bronzérmet szerzett.

A Vas megyeiek jobb egyéni és csapateredményei. III. korcsoport, fiú, egyéni: 19. Varju Mihály (Paragvári). Lány, egyéni: 6. Kulcsár Amira (Bolyai), 12. Katavics Lili (Reményik), 13. Kaposi Fanni (Bolyai, 17. Sákovics Janka (Bolyai). Csapat: 1. Bolyai (Kulcsár Amira, Kaposi Fanni, Sákovics Janka, Janzsó Lilla). V. kcs., fiú, egyéni: 10. Pillisz Ákos (Jurisich), 11. Vásárhelyi Szabolcs (Bolyai), 18. Tájmel Kristóf (Bolyai). Csapat: 6. Bolyai (Vásárhelyi Szabolcs, Tájmel Kristóf, Lorencz Pál). Lány, egyéni: 3. Mercs Abigél, 14. Hajós Karina, 17. Kovács Beatrix, 18. Sütő Lili (mind Bolyai). Csapat: 2. Bolyai (Mercs Abigél, Hajós Karina, Kovács Beatrix, Sütő Lili). VI. kcs., fiú, egyéni: 8. Barasits Bálint, 10. Simon István (mindkettő Bolyai). Csapat: 5. Bolyai (Barasits Bálint, Simon István, Dobos Dominik). Lány, egyéni: 1. Hütter Szilárda Lili, 10. Kiss Kitti, 16. Németh Laura, 19. Süle Dóra (mind Bolyai). Csapat: 3. Bolyai (Hütter Szilárda Lili, Kiss Kitti, Németh Laura, Süle Dóra).