Európa-liga

2018.11.30. 21:07

Elúszott a Vidi első esélye

A labdarúgó Európa-liga L csoportjának 5. fordulójában a MOL Vidi 2-0-ra kikapott a BATE Boriszov vendégeként.

A fehérváriak azzal a tudattal léphettek pályára, hogy győzelmük esetén a Chelsea mögött második helyen biztosan továbbjutnak. A boriszoviak kezdtek jobban, az első tíz percben kapufát lőttek és ziccert hibáztak. A 22. percben egy bal oldali szöglet után Szignjevics fejelt a bal sarokba (1-0). A szünet előtt Huszti szabadrúgását hárította bravúrral Scsarbicki. Fordulás után bátrabban futballoztak a magyarok, de a veszélyesen kontrázó hazaiak egy ellentámadás után Ivanic góljával beállították a 2-0-s végeredményt. A Vidi még továbbjuthat, ehhez december 13-án jobb eredményt kell elérnie a Chelsea ellen a Groupama Arénában, mint a Boriszovnak a PAOK-nál.

A másik meccsen: Chelsea-PAOK 4-0.

Az L csoport állása: 1. Chelsea 15 pont, 2. Boriszov 6, 3. MOL Vidi 6, 4. PAOK 3.PA