Teke

2018.11.25. 21:31

Elúszott az előny

A teke Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén drámai körülmények között maradt alul a Répcelaki SE-tekeshop.hu együttese.

Horváth Zoltánon nem múlott

KK Konstruktor Maribor–Répcelaki SE-tekeshop.hu 6:2 (3499-3496). – Maribor, teke Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés.

Maribor: Zvezic 581, Jurancic 633, L. Sajko 547, Lepej 572, Blaz 607, S. Sajko/Dobnikar 559.

Répcelak: Zapletán 644, Kakuk 621, Horváth Z. 592, Molnár 540, Móricz 550, Vörös 549. Edző: Kiss Zsolt.

A mérkőzés igazolta a várakozást, valóban nagyon nehéz csatát kellett megvívnia a Répcelaknak Szlovéniában. A mariboriak hatsávos pályáján az első sorban a csapat legjobbjait küldte csatába a répcelakiak edzője, Kiss Zsolt. Jól is indult minden, hiszen a kétszeres világbajnok Zapletán Zsombor 644, Horváth Zoltán pedig 592 fával csapatpontot szerzett. Az ötszörös világbajnok Kakuk Leventének 621 fával ugyan ez nem sikerült – 12-vel maradt alul –, de a trió 2:1-es és 96 fás répcelaki előnynél adhatta át a „stafétabotot” társaiknak.

Sajnos Molnár Pál, Móricz Zoltán és Vörös Milán közül senki sem tudott jó átlagot produkálni. Több csapatpont már nem került a Répcelakhoz, sőt szettpontból is már csak 2,5. A mérkőzés végére elfogyott a faelőny is, ráadásul a hazai­ak összfája hárommal több lett, így nekik járt a plusz 2 pont is.

A BL-nyolcaddöntő első mérkőzését tehát 6:2-re nyerte meg a Maribor. A visszavágót december 8-án rendezik Répcelakon. A vasiaknak a negyeddöntőbe jutáshoz legalább ilyen arányban kellene győzniük.