kosárlabda

2018.11.13. 20:17

Fölényes hazai győzelem – Nyert az Egis Körmend

Magabiztosan nyerte az Egis Körmend az idei Alpok Adria sorozat első hazai mérkőzését. A piros-feketék huszonöt pontot vertek a szlovák bajnok BC Levicki Patrioti együttesére.

Tóth Judit

Egis Körmend – BK Levicki Patrioti 106-81 (31–24, 26–20, 29–16, 20–21)

Körmend, Alpok Adria Kupa 1200 néző

V.: Török R., Horváth A., Földesi Á.

KÖRMEND: McNeail 18/9, PRICE 23/15, Oroszi- , HAMMONDS 19/9, Csorvási 6

Csere: Delas 7, Ferencz 8/6, BRADFORD 21/9, Bán, Lajsz 2, Kiss, Balogh 2

Vezetőedző: Antonis Constantinides

BK Levicki Patrioti: Krajcovic 4, Ziak 16/9, Williams 9/3, Davis 6, GACESA 23/15

Csere: Bojanovsky 1, Lawrence 14, Volarik, Adamik 3/3, Stefek 5

Vezetőedző: Teo Hojc

Az eredmény alakulása. 4. p.: 15-12, 7. p.: 23-24, 13. p.: 38-29 18. p.: 55-39 24. p.: 69-50 28. p.: 80-55, 33. p.: 88-67 37. p.: 99-73

Kipontozódott:

A találkozó előtt rövid gyászszünettel emlékeztek Tahin Gyulára. A csapat egykori technikai vezetője és lelkes szurkolója – akit a legtöbben Buciként ismertek – a napokban hunyt el. Hammonds kezdte a pontgyártást, aztán az eredményjelző hibája miatt rövid technikai szünet következett. A párpercnyi kényszerpihenő után az exkörmendi Davis kosarával folytatódott a mérkőzés, majd igazi dobópárbaj következett. A házigazdáknál Hammonds, a vendégeknél Gacesa talált be egymás után többször, kétszer a hárompontos vonaltól is. A pontgazdag percek részese lett Price is, de a vendégeknél is jelentkezett egy jó dobó játékos, Ziak személyében, így egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hetedik percben egy pillanatra vezetett a szlovák együttes (23-24), de a hazaiak fordítottak, majd rákapcsoltak egy fokozatot és hétpontos előnnyel fejezték be a negyedet.

A második etap Gacesa duplájával és ráadás büntetőjével folyatódott, ekkor már 17 pontnál járt a szlovákok játékosa. Többet hibáztak ezután a vendégek, így a Körmend kezdett egyre magabiztosabban kosarazni, a 14. percben már 11 ponttal vezetett a piros-fekete együttes. Bradford és Hammonds éltek jól az amúgy meglehetősen pörgős meccsben, amit a Körmend bírt jobban, ezt mutatta a félidei eredmény is (57-44).

A nagyszünet után Price ismét bemutatta tripladobó tudományát, kétszer betalált távolról, 22 pontra hízott a körmendi előny. McNeail is kihasználta tiszta dobóhelyzeteit a hárompontos vonalnál, sikerrel. Davis korábbi körmendi időszakát idézve emelkedett a többiek fölé, ezúttal nem kapott jó labdát és nem ért célba a zsákolása. Bradford és Csorvási is kiosztott egy-egy sapkát, az amerikai emellett pontszerzésben is jeleskedett. Húsz pont közeli előnyét tartotta az MTE, Bradford igazi vezére volt a vasi együttesnek.

A záró negyedben Ferencz bombatriplájára ébredt a körmendi tábor, igaz, az ifjú szurkolók hangjára addig sem lehetett panasz. A maréknyi gyereksereg szinte végig buzdította kedvenceit, akik a száz pontot is átlépve magabiztosan nyerték az idei Alpok Adria kupasorozat első hazai találkozóját. A Levicki hiába erőlködött a végéig, jobbak voltak a hazaiak. Lehetőséget kaptak fiataljaik, Kiss Mátyás és Balogh Máté is, utóbbi újoncként szerezte a mérkőzés utolsó kosarát.