2018.11.17. 20:02

Könnyed Falco-diadal a Pécs ellen

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában rangadót nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, a vártnál talán könnyebben verte a szezont jól kezdő Pécset.

A vendégektől Antóni Csanád maradt ki sérülés miatt. Hazai oldalon nem volt hiányzó, sőt bemutatkozhatott a közönségnek a szombathelyiek régi-új játékosa, a frissen igazolt Pustahvar. A bemutatásnál Ciric és Simon kapott nagy tapsot a hazai közönségtől, hiszen mindketten játszottak a Falcóban.

Óriási lendülettel kezdett a Falco – és jó védekezéssel. A Pécs nem tudott mit kezdeni a Falco, gyors, agresszív játékával, Csirke Ferenc már az 5. percben kénytelen volt időt kérni (5. perc: 9-3). Nem változott a játék képe, a folytatásban is a szombathelyiek diktálták a tempót. Csak azért nem léptek meg, mert rosszul dobtak, főleg távolról. Ám a hibákat büntette a lassan magára találó Pécs, és szűkített a különbségen (9. perc: 14-10). Sőt, Budimir triplájával a második negyed elején át is vette a vezetést (12. perc: 15-17). Most a Falco került gödörbe – csak három játékos, Curry, Reddic és Balamzovic dobott pontot eddig. Felváltva kerül a gyűrűbe a labda, felvett a tempót a vendég, odalett a hazaiak lendülete. Reddic pontjaival, vezérletével próbálta ismét magához ragadni az irányítást a Falco. A szombathelyiek pocsék arányban használták ki a helyzetieket, de jól védekeztek, jól szedték a lepattanókat, erős tempót diktáltak (és a Pécs is gyengén célzott távolról). Ezért kezdtek ismét meglépni (17. perc: 24-17). Tíz fölé nőtt a hazai fór. Végül 30-17-es állásnál vonulhattak pihenőre a felek. A Falco a második negyedben csak 5 pontot engedélyezett ellenfelének – de például 2/12-es triplamutatóval rukkolt elő.

Fordulás után kicsit pörgősebb játékkal rukkoltak elő a csapatok. És állandósult a Falco 10 pont körüli, fölötti előnye (24. perc: 37-25). Belelendült Curry is a hazaiaknál, Reddic pedig továbbra is nagy kedvvel játszott. A csendesen csordogáló mérkőzésbe a játékvezetők vittek színt: Papp Péter egy nyilvánvalóan téves játékvezetői döntés után két technikaival kiállított a Falco hevesen reklamáló trénerét, Gasper Okornt… Rögtön tízen belülre tornázta magát a Pécs (27. perc: 40-32). De rendezte sorait a döbbenetből magához térő Falco, és visszaverte ellenfele támadását – nem lett szorosabb a meccs (30. perc: 51-35). És nem is volt erő a Pécsben, hogy a folytatásban szorossá tegye az eredményt (34. perc: 58-43). Pedig a vendég ekkor már – minden mindegy alapon – szórta a triplákat. A jól védekező, okosan, szervezetten játszó Falco rutinos csapat módjára lehozta az utolsó perceket.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 68-53 (15-12, 15-5, 21-18, 13-15).

Szombathely, 2650 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Török R., Boros T.

Falco: CURRY 15/9, Norfleet 5/3, Váradi B. 12, Balmazovic 10/6, REDDIC 22. Csere: Pustahvar -, Tóth N. 2, Bíró 2. Edző: Gasper Okorn.

PVSK: Pongó 2, TAYLOR 21/12, Ciric 3/3, Budimir 13/9, Kesar 2. Csere: Demeter -, Simon K. 5/3, Horti 7. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-3. 9. perc: 14-10. 12. perc: 15-17. 17. perc: 24-17. 20. perc: 30-17. 24. perc: 37-25. 27. perc: 40-32. 30. perc: 51-35. 34. perc: 58-43. 38. perc: 62-48.

Kiállítva: Gasper Okorn (26.).

Gasper Okorn: – A mérkőzés után elnézést kértem a játékvezetőktől a heves reakciómért. De talán a játékvezetőknek is el kellene gondolkodniuk néha azon, hogy milyen ítéleteket hoznak. A vitatott szituációnál Horti fel is emelte a kezét, elismerte a hibáját, mégis néma maradt a síp – pedig két büntető járt volna nekünk. Jól játszottunk, főleg jól védekeztünk, megérdemelten nyertünk.

Csirke Ferenc: – Nagyon rosszul teljesítettünk. Gyenge támadójátékkel rukkoltunk elő, sok lepattanót engedtünk a hazaiaknak, sok labdát adtunk el, végig egyénieskedtük a meccset. Sokat olyan hibát vétettünk be, ami a Falco ellen nem fér bele.