Női kézilabda

2018.12.10. 20:50

Nyert az SZKKA és a Haladás VSE is

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnoksági idei utolsó, 11. fordulójában megszerezte 11. győzelmét a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia, először nyert a Haladás VSE Sport Kft.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Rinyamenti KC Nagyatád 38-24 (19-13). – Szombathely, 400 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gye­nis, Rosenberger.

SZKKA: Schneck – Udvardi 4, Mayer 3, Varga 3, Horváth 3, Szendrei 2, Pődör R. 5. Csere: Lugosi (kapus), Csire 3, Takács B. 1, Molnár 1, Hornyák, Moutsogianni 6, Virág 2, Tamási 2, Farkas N. 3. Edző: Marosán György.

A vendégek szerezték a mérkőzés első gólját, de a folytatásban gyorsan magához ragadta az irányítást az esélyesebb házigazda (10. perc: 8-5), és egyre növelte az előnyét (20. perc: 14-9). A vendégek egyre nehezebben tartották a lépést, az SZKKA a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, és korán, már a második félidő elején behozhatatlan előnyre tett szert (40. perc: 27-17). A végére csak a különbség mértéke volt kérdéses. Az SZKKA mind a 11 őszi bajnokiját megnyerte, magabiztosan menetel a bajnoki cím, az NB I. felé.

Marosán György: – Mindenki hozzátette ma is a magáét, ennek köszönhető a magabiztos győzelem. Gratulálok a csapatnak, mind a Nagyatád elleni diadalhoz, mind az egész őszi hibátlan teljesítményhez.

Pap Mercédesz utolsó pillanatban lőtt gólja győzelmet ért a zöld-fehér gárdának
Fotó: Szendi Péter

Haladás VSE Sport Kft.– Gárdony-Pázmánd NKK 27-26 (15-14). – Szombathely, 150 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gyi­mesi, Horváth.

HVSE: Büki – Kozma 8/7, Simsik 3, Mórocz A. 1., Tutti, Kis 4, Pap 5/1. Csere: Merő, Tömő (kapusok), Schuszter, Freiberger 3, Jaksics 3, Gősi, Rábai. Edző: Huszti Ambrus.

Két alsóházi csapat, két közvetlen rivális csapott össze. Jobban, pontosabban kezdtek a vendégek, ám a Haladás nagy küz­delemben kiegyenlített, majd a folytatásban felváltva vezettek a felek – a szünetben egy góllal a vasiak játak előrébb. Fordulás után is szoros volt a küzdelem. A hazaiaknál Freiberger szerzett fontos gólokat, de a kapusok – Tömő és Baki – is jól védtek. Kiélezett hajrával zárult a meccs. A szombathelyiek az utolsó percben Pap góljával megszerezték a vezetést, majd kivédekezték a gárdonyi támadást – és szezonbeli első győzelmüket aratták.

Huszti Ambrus: – Rendkívül kiélezett mérkőzést játszottunk. Ismét csapatként tudtunk küzdeni, ami egy hosszú nyeretlenségi sorozat után nem könnyű feladat – de sikerült. Szinte mindenkinek tudtam lehetőséget adni, és a játékosok egytől egyik éltek vele. A végjáték drámai volt, de úgy érzem, abszolút megérdemeltük ezt a győzelmet. Bízom benne, hogy innen csak felfelé visz az út, ezért fogunk dolgozni a szünetben.TG

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1. SZKKA 11 11 0 0 344-253 22

2. NEKA 11 10 0 1 350-253 20

3. Kozármisleny 11 7 1 3 309-266 15

4. Győri ETO U19 11 6 2 3 353-300 14

5. DKKA U19 11 5 1 5 313-302 11

6. Mohács 11 5 1 5 259-258 11

7. Pénzügyőr 11 4 1 6 287-303 9

8. Gárdony-P. 11 4 0 7 273-313 8

9. Rinyamenti 11 3 1 7 299-352 7

10. Szekszárd 11 3 1 7 253-326 7

11. Dorog 11 3 0 8 307- 352 6

12. Haladás 11 1 0 10 238-307 2