2019.01.28. 20:38

Kikapott a SZoESE

Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában az esélyesebb MAFC vendégeként kapott ki a SZoESE.

MAFC–Szombathelyi Egyetemi SE 92-61 (26-13, 14-17, 27-13, 25-18). – Budapest, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kozma, Nagy-Pál.

SZoESE: Fekete 6, Mezősi 5, Balogh V. 7/3, SZABÓ-HAKLITS 25/9, PLÓZER 13. Csere: Szanati 3/3, Soós 2, Koltay –, Sándor –, Nagy A. –, Szabó K. –, Nagy Cs. –. Edző: Szabó László.

Jakubovics kihagyta a találkozót, Szabó-Haklits sérülése ellenére vállalta a játékot.

Plózer Petra nagy formában, ponterősen kosárlabdázott

Jól kezdte a mérkőzést a SZoESE, az első negyed jó részében egyenlő ellenfele volt esélyesebb vendéglátójának. Az etap hajrájában azonban alaposan megszórta magát a MAFC, és meglépett. A folytatásban rendezte sorait, elsősorban a védekezését a szombathelyi alakulat, pontosabb lett a támadójátéka, és faragott a hátrányán (20. perc: 40-30). Fordulás után is ki-ki meccset vívtak a felek, ám a magasabb, erősebb, rutinosabb házigazda nagyobb fokozatra kapcsolt, átvette az irányítást, és biztos előnyre tette szert, korán eldöntve a mérkőzés sorsát (30. perc: 67-43). A záró játékrészben szombathelyi oldalon már lehetőséget kaptak a fiatalok, akik nem okoztak csalódást.

Szabó László: Az esélyesebb, jobb együttes nyert, de ekkora különbség azért nincs a csapatok között. Azonban ezúttal a MAFC extrán dobott, és a lepattanókat is nagyon jól szedte. Pénteken fogadjuk a Nagykanizsát, nekünk azt a mérkőzést kell megnyernünk! TG