Eredmények

2019.02.08. 20:18

Két sportiskolás bronz – Fedett pályás ob-n az újonc és a serdülő atléták

Két fedett pályás ob-bronzérme van már a Szombathelyi Sport­iskola atlétikai szakosztályának.

Egy évvel idősebb lányok mögött lett harmadik 3000 méteren Iker Natália (jobbról)

Fotó: SzoSi

A fedett pályás utánpótlás országos bajnokságok közül kettőn – az újoncokén (13 évesek) és a serdülőkén (14-15 évesek) – vannak túl az atléták. Mindkét SYMA-csarnokbeli rendezvényen képviseltette magát a Szombathelyi Sportiskola. Az újoncoknál Vinkó Hédinek 4,82 méteres egyéni csúccsal sikerült felverekednie magát a dobogó harmadik fokára a lányok 36 fős távolugrómezőnyében. A serdülők közül az első éves Iker Natália szerepelt a legjobban, aki mindkét futószámában egyéni csúccsal végzett a legjobbak között: 3000 méteren bronzérmet szerzett, 1500-on pedig ötödik lett. A SzoSI-versenyzők edzői: Lengyák György, Kamarás Ákos, Kiricsi Berill.

Fotó: SzoSi

A Szombathelyi Sportiskola pontszerzői az ob-kon. Újonc, lány. 60 m: 6. Flasch Alexandra 8,55 mp – egyéni csúcs, 9. Farkas Kíra Szonja 8,55 e. cs. (a B döntőben). 300 m: 9. Flasch Alexandra 46,30 e. cs. Távolugrás: 3. Vinkó Hédi 4,82 e. cs.

Serdülő, lány. 1500 m: 5. Iker Natália 5:05,80 e. cs. 3000 m: 3. Iker Natália 10:56,80 e. cs. 60 m gát: 8. Foki Laura 9,86. Távolugrás: 10. Standi Laura 4,93.HE