2019.02.01. 21:13

Nagyot bukott a Falco – A ZTE hosszabbítás után nyerte meg a rangadót

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójának rangadóján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a szomszédvár ZTE vendégeként bukott el hosszabbítás után.

A Falco teljes kerettel indult csatába, míg hazai oldalon hiányzott a sérült Harris.

A ZTE szerezte az első pontot, amire Váradi triplával még válaszolt. A folytatásban a hazaiak percei következtek, ugyanis a remekül védekező, labdaszerzések után gyors leindításokat vezető, távolról is jól dobó Egerszeg egyre nagyobb előnyre tett szert. Tegyük hozzá, a Falco gyenge dobóformával rukkolt elő (4. perc: 14-7). A szombathelyiek tanácstalannak tűntek támadásban. A harmadik hazai tripla után tíz pontra nőtt a különbség, Gasper Okorn időt kért (6. perc: 19-9). Próbált gyorsítani a vasi alakulat, de a ZTE minden támadását ponttal zárta. Perl jó játékkal szállt be a padról, főleg az ő tartotta látótávolságban az ellenfelet. Balmazovics triplája nyitotta a második negyedet – ő a folytatásban is remekül dobott. Kezdett zárkózni a Falco, ugyanis a sárga-feketék által diktált gyilkos tempó egyre inkább eredményre vezetett (15. perc: 38-33). Időt kért a ZTE, próbálta lelassítani ellenfelét, de nem tudta visszaverni a vasi rohamokat. A félidőben már csak három ponttal vezettek a hazaiak (20. perc: 47-44).

Fordulás után Cury egy triplával egyenlített, majd ismét betalált távolról, s fordított (22. perc: 47-50), ám ünneplés közben kiszólt a hazai nézőknek, ezért technikait kapott. Keményedett a csata, nehezen tartották kordában az indulatokat a játékvezetők. Curry ismét triplát jegyzett, aztán a 33. percben 57-49-es vasi vezetésnél időt kért Bencze Tamás. De innen már nem volt visszaút, átrohant ellenfelén a Falco, tíz pont fölé növelte előnyét (25. perc: 51-62). Az extrát játszó Govens által vezérelt szombathelyiek mind védekezésben, mind támadásban remekeltek, távolról is jól céloztak, és roppant erős tempót diktáltak. Korán eldőlni látszott a meccs (30. perc: 60-77). A ZTE azonban nem adta fel, nagy rohanásba kezdett, és meglepte ellenfelét. Egyre csökkent a különbség (35. perc: 77-83). Curry és Govens azonban a kiélezett pillanatokban is higgadt maradt, visszaállt a tízpontos vasi fór (37. perc: 80-90). Ám innen is visszajött a ZTE – kapkodott, talán megijedt a Falco.

A 40. percet 90-93-as állásról kezdték a felek. A utolsó pillanatban Govens kapott technikait, amiért dühében földhöz vágta a labdát – és ki is állították. Ware élt a lehetőséggel, bedobta a büntetőt, egyenlített csapatának (95-95). Következett a hosszabbítás. Amit a lendületbe jött ZTE kezdett jobban (43. perc: 102-97). Igaz, a Falcóból ekkor már nem csak Govens, a kipontozódott Reddic is hiányzott. A hajrában többször is volt lehetősége egyenlíteni a Falcónak, de ekkor már megremegtek a szombathelyi kezek (44. perc: 102-100). És győzött a három légióssal küzdő ZTE.

Egy már megnyert meccset engedett ki a kezéből a Falco.

Jegyzőkönyv

Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 103-100 (28-29, 19-25, 13-33, 35-18, 8-5) – hosszabbítás után

Zalaegerszeg, 2300 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, v.: Győrffy, Praksch, Goda.

ZTE: Ware 19/6, Gulyás –, Thompson 24/9, Szabó Zs. 16/6, Agafonov 28/3. Csere: Papp –, Bagó 3, Durázi 5, Doktor 8/6. Edző: Benczte Tamás.

Falco: Govens 25/9, Váradi 3/3, Bíró –, Bruinsma 8/6, Reddic 10. Csere: Curry 18/12, Perl 8, Tóth N. 5, Balmazovic 23/9. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 8-3. 6. p.: 19-9. 13. p.: 32-25. 15. p.. 38-33. 18. p.: 45-38. 20. p.: 47-44. 23. p.: 49-57. 25. p.: 51-62. 28. p.: 58-70. 30. p.: 60-77. 35. p.: 77-83. 37. p.: 80-90. 39. p.: 90-93. 40. p.: 95-95. 43. p.: 102-97. 44. p.: 102-100. Kipontozódott: Szabó (44.), ill. Reddic (39.). Kiállítva: Govens (40.).