röplabda

2019.02.07. 20:20

SzoSI-minik ezüstje a Savaria Kupán

Két utánpótlás röplabdatornának is házigazdája lehetett az elmúlt hétvégén a Szombathelyi Sportiskola (SzoSI). A hazaiak U13-as csapata második lett a hagyományos Savaria Kupa minitornán.

A szombati lány U15-ös tornával indult a program a POTE tornacsarnokában. Az országos gyermekbajnokság középszakaszában másodszor találkozott a SzoSI, a Székesfehérvári Fésüs RAF és a Vasas B csapata. Az első fordulóban mindkét ellenfelüktől kikaptak a szombathelyiek, de még nem veszett minden esély a legjobb 12 közé jutásra. Ehhez hazai pályán mindkét meccsét meg kellett nyernie a Sátoriné Tóth Zsuzsanna és Csemba Ágnes vezette csapatnak. Álomszerűen indult a torna, a fehérváriakat 3:0-ra sikerült legyőzni, de a Vasastól nagyon szoros, ötjátszmás csatában 3:2-re kikaptak. Így csoportharmadikként nem kerültek elődöntőbe.

Vasárnap az egyetemi csarnokban négy pálya fogadta a hat lány- és öt fiúcsapatot. Az országos minibajnokság 5. fordulóját rendezték Szombathelyen a több évtizedes hagyományra visszatekintő utánpótlás Savaria Kupa keretében. A Szombathelyi Sportiskola U13-as lányai az I. osztályban, a SZoESE fiúgárdája a II. osztályban szerepel.

A lányok két csoportban kezdtek. A SzoSI-nak az UTE A csapata ellen két játszmában is sikerült tartania a lépést, de a végjátékokban a fővárosiak hibáztak kevesebbet. A 3:0-s vereség után egy 3:0-s, magabiztos győzelem következett a Budaörs ellen. A keresztjátékban az UTE B csapatával a döntőért egy igazán emlékezetes, fordulatos, végsőkig kiélezett mérkőzést vívtak Tóthné Szőke Csilla tanítványai. Hatalmas szurkolás közepette 2:1-re sikerült nyerniük úgy, hogy a harmadik játszmában már 23-15-re vezetett az ellenfél…

Következhetett a döntő, ahol a hazaiak ismét összekerültek az UTE A-val. Az első szettben sikerült egyenrangú partnerei lenni a liláknak, de ők nyertek (0:2), a SzoSI viszont nagyon örült az ezüstéremnek is. A csapat legjobb játékosának járó különdíjat Gergácz Olga vehette át.

A Savaria Kupa ezüstérmes csapata: Gergácz Olga, Holhos Anna, Kelemen Krisztina, Kelemen Dóra, Weigl Eszter, Sánta Dalma, Szakály Stefánia,Böndicz Larissza, Bíró Lili, Gartner Sára és Nagy

Flóra.

A fiúk körmérkőzést vívtak, a SZoESE két győzelemmel és két vereséggel harmadik lett a MAFC és a Győr mögött.