2019.03.07. 21:19
Remekül hajrázott az AVUS
Az OB I-es alsóházi rájátszás 2. fordulójában az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) remek hajrát produkálva két góllal nyert somogyi riválisa ellen.
Kiss Csaba három góljával döntő részt vállalt csapata győzelmében
Fotós: Unger Tamás
Kaposvári VK–AVUS 9-11 (3-1, 3-3, 1-2, 2-5). – Kaposvár, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás, 2. forduló, vezette: Marjay, Tordai.
Kaposvár: Krémer – Lukács, Kovács 1, GIGA 2, BERTA 3, Tóth K., Telegdy. Csere: Dobos, Pataki, Varga Zs.,
VINDISCH 3. Edző: Berta
József.
AVUS: Kovács B. – Irmes 1, Takács K., BASARA 2, Takács J. 1, KISS CS. 3, Garancsy 1. Csere: POLOVIC 2, Ekler B., Baj 1, Juhász M., Hajmási, Kurucz. Edző: Matajsz Márk.
Nem telt el egy perc sem a mérkőzésből, amikor első támadásukból Berta centergóljával megszerezték a vezetést a kaposváriak. Aztán sokáig semmi, mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, illetve a kapusok védtek. Basara találatával ugyan egyenlített az AVUS, ám a negyed végén már 3-1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A második negyedben Kiss Csaba emberelőnyben szerzett góljával 3-2-re felzárkózott a vendéggárda, de a hazaiak újra és újra elhúztak(5-3).

Fotó: Unger Tamás
A félidőre 6-4-es kaposvári vezetésnél vonultak a csapatok. A nagyszünet után Kiss Csaba négy perc elteltével jegyezte az első találatot, ám ahogy a vasiak egy gólra felzárkóztak, a hazaiak újítottak. A negyed utolsó momentuma azonban Baj centerből elért gólja volt, így a mindent eldöntő utolsó nyolc perc 7-6-ról indult. Az utolsó negyedben aztán robbantott, állva hagyta ellenfelét az AVUS. Öt és fél perccel a meccs vége előtt Takács János egyenlített (8-8), és a folytatásban a vendégek akarata érvényesült. Basara büntetőből, Polovic akcióból, Irmes pedig emberelőnyből talált be: eldőlt a mérkőzés (9-11). A hajrát remekül bíró aligátorok megérdemelten nyertek a sok kiállítással tarkított mérkőzésen.
Matajsz Márk: – Kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, kihagytuk a helyzeteinket, a Kaposvár már 6-3-ra is vezetett. Maximális dicséret illeti a fiúkat, hogy nem roppantak össze, és ha némi szerencsével is, de sikerült megfordítanunk a találkozót.
További eredmények: Tatabánya–Szentes 7-5, Pécs–UVSE 11-6, KSI–Vasas 8-12.Az alsóház állása: 1. Pécs 25 pont, 2. Tatabánya 19, 3. Szentes 17, 4. AVUS 14, 5. Vasas 14, 6. UVSE 13, 7. Kaposvár 7, 8. KSI 0. PA