Vízilabda

2019.04.28. 20:44

Izgalmas meccsen győzött az AVUS

Az OB I-es vízilabda-bajnokság középszakaszának 8. fordulójában az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) egy góllal legyőzte a Vasast.

AVUS–Vasas Plaket 14-13 (4-5, 4-4, 4-1, 2-3). – Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, középszakasz, 8. forduló, vezette: Füzesi, Veilandics.

AVUS: Kovács B. – IRMES 2, Polovic 1, EKLER B. 4, Kiss Cs., Baj 1, BASARA 3. Csere: HORVÁTH A., Takács J. 1, Juhász M., GARANCSY 2, Kurucz, Takács K., Hajmási. Edző: Matajsz Márk.

Vasas: Jónás – MIKLÓS 2, Sélley-Rauscher 2, Hegedűs, SIMON 3, Takács B., Ha­lek. Csere: Bencz 1, SZABÓ B. 4, Trombitás, Hőna 1, Hajdu, Major, Dévai. Edző: Bódis Máté.

Mivel a szombathelyinél korábban kezdődött UVSE–Szentes mérkőzésen az alföldiek 6-5-re nyertek, az ali­gátorok azzal a tudattal szállhattak vízbe, hogy győzelmük esetén a 9–12. helyért játszhatnak, azaz biztosan bentmaradnak az első osztályban. Az angyalföldiek kezdték jobban és góllal a mérkőzést, Sélley-Rauscher talált be (0-1). A szombathelyiek elhibázták támadásaikat, ám három perc játékot követően már sikeresebben céloztak, Basara megúszott és egyenlített (1-1). A hazaiak védekezése nem igazán működött, így az első negyed végén 5-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző tábla. A második negyedet viszont jól kezdték a hazaiak, két gyors góllal már az aligátorok vezettek (6-5). Ám az angyalföldiek nem adták fel, kapaszkodtak tovább (6-6). Ekler távoli találatával viszont újra a hazaiaknál volt az előny (7-6). Felváltva potyogtak a gólok, de állandósulni kezdett a hazaiak egygólos előnye. A harmadik negyed Ekler révén vasi góllal indult (9-9), majd Horváth védésével folytatódott. Óriási csata folyt a vízben, gyakran a durvaság határát súrolták a vendégjátékosok megmozdulásai. Tombolt az uszoda, remek hangulatban pólóztak a csapatok. Az utolsó negyed kétgólos hazai vezetésről indult. A hazaiak okos, taktikus játékkal végül begyűjtötték a három pontot. A sok kiállítással tarkított parázs mérkőzésen a győzelmet jobban akaró AVUS nyert. Az aligátorok a középszakasz negyedik helyén végeztek, így a folytatásban a 9–12. helyért először a Szentessel meccselnek. Az első találkozót szerdán Szentesen rendezik.

Matajsz Márk: – Óriási meccsen a végén már csak a szívük vitte előre a fiúkat.