Győzelemmel zártak

2019.04.23. 20:12

Veszprémből hozott három pontot a SZoESE

Szép győzelemmel fejezte be az NB II-es női röplabdabajnok­ságot a Szombathelyi Egyetemi SE csapata.

Veszprémi Egyetemi SC–Szombathelyi Egyetemi SE 0:3 (-15, -15, -19). – Veszprém, 100 néző, női NB II-es röplabdamérkőzés, vezette: Varga A., Ladányi.

SZoESE: Gulkai, Demény Liza, Demény Laura, Halmosi, Szalai, Kiss L. Csere: Nagy J. (liberó), Bíró, Lajos, Börzsönyi. Edző: Bodzer Attila.

A Demény ikrek remekeltek. Laura üt, balra Liza (8)
Fotó: Horváth Balázs

Az első szett harmadáig tudták tartani magukat a tabellán jobb pozícióban lévő hazaiak, onnan fokozatosan elhúztak a szombathelyiek, és tekintélyes előnnyel nyerték a játékrészt (15-25). A második játsz­mában sem tudtak kimászni a hullámvölgyből a veszprémiek, tetszés szerint érték el a pontjaikat a vasiak (4-16). Magabiztosan sikerült lezárni ezt a szettet is úgy, hogy közben mindenki – a sérüléséből visszatért Börzsönyi Szonja és a fiatalok, Biró Panna és Lajos Rebeka is – játéklehetőséget kapott (15-25). A folytatásban rákapcsolt a VESC, de ötpontos előnyét hamar elolvasztotta a SZoESE, és átvette a vezetést. A hazaiak már hiába próbálkoztak, a remekül játszó szombathelyiek már nem engedték ki a kezükből a három pontot érő győzelmet (19-25).

A SZoESE ezzel befejezte a 2018/2019-es NB II-es bajnokságot, mert az utolsó fordulóban szabadnapos lesz. Bodzer Attila együttese veszprémi győzelmével a negyedikről a harmadik helyre lépett előre a nyugati csoportban. A Kaposvár–Tata találkozó függ­vénye, hogy melyik lesz a végső helyezésük a szombathelyieknek.