2019.05.24. 19:50

A Falco KC kisöpörte a negyeddöntőből a Kecskemétet

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik felvonásán a Falco-Vulcano energia KC Szombathely harmadszor is legyőzte a Kecskemétet – így söpréssel jutott a legjobb négy közé.

Falco Szombathelyen (102-60) és Kecskeméten (85-56) is fölényesen verte ellenfelét. És természetesen az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc harmadik felvonásán is a győzelem reményében lépett pályára. A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó Curry kénytelen volt kihagyni a találkozót.

Óvatosan kezdtek a csapatok. Bruinsma két triplájával jött lendületbe a Falco. Át is vette az irányítást a házigazda. Igaz, a Kecskemét ezúttal jobban védekezett, igyekezett megnehezíteni ellenfele dolgát – így a várt hazai pontzuhatag elmaradt. És ezúttal a Falco is több hibával, a megszokottnál kicsit talán lassabban játszott. Így pedig azért tartotta a lépést a vendég (8. perc: 15-11). De összességében nem fenyegette veszély a hazai vezetést. Sőt, az etap hajrájában Perl rázta meg magát. De a második negyed elején már kecskeméti vezetést mutatott az eredményjelző (13. perc: 28-28). A folytatásban pedig felváltva került a gyűrűbe a labda – nem adta olcsón a bőrét a KTE. Aztán rákapcsolt, sebességet váltott a Falco – Reddic és Váradi is jó játékkal szállt be a padról. És kezdett ismét meglépni a házigazda (18. perc: 46-37). Időt kért a vendég, majd mindent elkövetett, hogy útját állja a hazai rohamoknak. Végül ha nehezen is, de sikerült látótávolságban tartania a Falcót (20. perc: 52-44).

Fordulás után nagy elánnal nyitott a Falco, igyekezett leszakítani szívós ellenfelét. Az erőfeszítéseket pedig siker koronázta, Reddic pusztító zsákolása után tíz pont fölé növelte előnyét (24. perc: 61-49). Időt kért a vendég, ám ezúttal nem sikerült befékezni a Falcót. A hazaiak a folytatásban is gyilkos tempót diktáltak, így egyre nőtt a hazai fór. Ekkor már kijött a két csapat közötti különbség. Össze is roppant a KTE, eldőlt a mérkőzés (28. perc: 72-51). A harmadik negyedben csupán nyolc pontot engedélyezett ellenfelének a Falco. A záró játékrészre már csak a különbség mértéke maradt kérdéses. A vendégek szerencsétlenségére a Falco nem engedett ki a folytatásban sem, igyekezett kiszolgálni lelkes közönségét (34. perc: 85-59). A hajrában pedig a fiatalok is pályára léphettek. A Falco igyekezett elérni a 100 pontot, ami hajszál híján sikerült. De a szurkolók természetesen így is nagyot ünnepeltek.

A negyeddöntőben a Falco 3-0 arányban bizonyult jobbnak a Kecskemétnél, magabiztosan, söpréssel lépett a legjobb négy közé.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 97-64 (23-18, 29-26, 22-8)

Szombathely, 2550 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, harmadik találkozó, vezette: Cziffra Cs., Kapitány G., Török R.

Falco: Govens 17/12, Perl 18, Bíró 12/12, Bruinsma 11/9, Tóth N. 4. Csere: Váradi 10, Reddic 17, Balmazovic 4, Hódi –, Körmendi 2, Verasztó 2. Edző: Gasper Okorn.

KTE: Wittmann 7/3, Green 6/6, Derasimovic 12, Dramicanin 3, Karahodzsics 9. Csere: Mészáros 14/12, Molnár M. 4, Dimic 9/3, Molnár D. –, Lukács –, Plézer –, Fülöp–. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-2. 8. perc: 15-11. 13. perc: 28-29. 18. perc: 46-37. 20. perc: 52-44. 24. perc: 61-49. 28. perc: 72-51. 34. perc: 85-59. 38. perc: 95-61.