Úszás-diákolimpia, csak versenyzőknek

2019.05.13. 19:10

Az országos döntőben négy aranyat, hét ezüstöt és két bronzot gyűjtöttek a Vas megyeiek

Az igazolt úszók (A kategória) számára rendezett diákolimpiai országos döntőben 13 érmes – négy első, hét második és két harmadik – helyezést gyűjtöttek be a Vas megyeiek.

Az NLG 4x100-as győztes váltója (balról): Lisztes Dusán, Szuák Ákos, Ekler Bendegúz, Ekler Zsombor Fotó: NLG

Más időpontban, mint az amatőrökét, de a versenyengedéllyel rendelkező III., IV. V. és VI. korcsoportos úszók (A kategória) számára is rendeztek diákolimpiát. A győri országos döntőben Vas megyét 15 iskolából 30 egyéni versenyző és három váltó képviselte.

A III. korcsoportos Vas megyeiek közül Koltai László (Szent László, Sárvár) állhatott dobogóra, 50 m hátúszásban lett második. A IV. korcsoportban öt vasi érem is született. Kettő Gyűrűs Hanna (Bolyai) jóvoltából: aranyat szerzett 100 m háton, 50 m háton pedig ezüstöt. A győzelmének nagy értéke volt, hiszen a FINA (Nemzetközi Úszószövetség) pontértéke alapján a 100 háton elért 1:04,51 perc a korosztály abszolút pontversenyében második helyet jelentett (az 50 hát 30,29-a pedig a negyediket). Davanzo Nicol (Bolyai) 100 és 200 m pillangón is ezüstöt szerzett. Szintén a dobogó második fokára állhatott fel a Zrínyi-iskola Hende Orsolya, Herényi Blanka, Juhász-Tóth Eszter, Horváth Emma Sára összetételű 4x50 méteres lány gyorsváltója. Az V. korcsoportban mindhárom színű éremből egy-egy került Vas megyébe. Aranyérmet akasztottak Kalmár Aliz (Premontrei) nyakába a 200 m vegyes úszás eredményhirdetésén, Bilák Mátééba pedig ezüstöt és bronzot is – 200 háton lett második, 100 háton pedig harmadik. A VI. korcsoportban Olajos Dorottya (NLG) 100 m pillangón arany-, 100 m mellen bronzéremmel zárt. Az V–VI. korcsoportosok váltóversenyében a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium 4x50 méteren induló fiúkvartettje – Ekler Bendegúz, Lisztes Dusán, Ekler Zsombor és Szuák Ákos – meg sem állt a dobogó legfelső fokáig. A lányok ugyanezen számában az NLG váltója – Barta Hanna, Stifter Petra, Dancsecs Boglárka, Olajos Dorottya – ezüstérmet szerzett.

Az 1–6. helyezést szerzett Vas megyeiek eredményei. III. korcsoport, fiú. 50 m pillangó: 4. Kiss Botond (Nádasdy, Sárvár) 31,89. 50 m hát: 2. Koltai László (Szent László, Sárvár) 32,71. Lány. 4x50 m gyors: 1. Zrínyi (Hende Orsolya, Herényi Blanka, Juhász-Tóth Eszter, Horváth Emma Sára) 2:14,48.

IV. kcs., lány. 50 m hát: 2 Gyűrűs Hanna (Bolyai) 30,29. 100 m pillangó: 2. Davanzo Nicol (Bolyai) 1:05,00. 100 m hát: 1. Gyűrű Hanna (Bolyai) 1:04,51. 200 m pillangó: 2.

Gyűrűs Hanna egy aranyat és
egy ezüstöt is nyert Fotó: Bolyai

Davanzo Nicol (Bolyai) 2:25,70. 200 m hát: 6. Horváth Lilla (Zrínyi) 2:30,0. 200 m gyors: 6. Horváth Lilla (Zrínyi) 2:16,12.

V. kcs., fiú. 100 m hát: 3. Bilák Máté (NLG) 1:04,05. 200 m hát: 2. Bilák Máté (NLG) 2:18,36. Lány, 50 m gyors: 6. Kalmár Laura (Premontrei) 30,45. 200 m hát: 4. Stifter Petra (NLG) 2:49,54. 200 m vegyes: 1. Kalmár Aliz (Premontrei) 2:29,88.

VI. kcs., lány. 100 m pillangó: 1. Olajos Dorottya (NLG) 1:07,31. 100 m mell: 3. Olajos Dorottya (NLG) 1:14,38.

Az NLG 4x100-as győztes váltója (balról): Lisztes Dusán, Szuák
Ákos, Ekler Bendegúz, Ekler Zsombor Fotó: NLG

V–VI. kcs. Fiú, 4x50 m gyorsváltó: 1. NLG (Ekler Bendegúz, Lisztes Dusán, Ekler Zsombor, Szuák Ákos) 1:37,36. Lány: 2. NLG (Barta Hanna, Stifter Petra, Dancsecs Boglárka, Olajos Dorottya) 1:58,52.