Az osztrák fürdőn is átfutottak

2019.05.07. 22:01

Karsai Márton elsőként ért célba

Akárcsak a tavalyi, az idei, 19. Bad Blumau-i futófesztiválon is elsőként ért célba a 10 500 méteres távon Karsai Márton.

A negyedmaratonnyi táv, a 10,5 km győztese ezúttal is Karsai Márton lett

Fotó: VN/Woki Zoltán

Szép, napsütéses időben rendezték meg Bad Blumauban a 19. futófesztivált. A mintegy ezer induló között 70 volt a vasi – akik közül jó néhányan eredményesen szerepeltek. A szervezők 5275 méteres pályát jelöltek ki, amely keresztülvezetett a neves fürdőn is. A felnőtt nevezőknek a választott távtól függően egy, két vagy négy kört kellett futniuk.

A 10 500 méteres távon Karsai Márton (Synergy Fitness Szentgotthárd) megismételte tavalyi győzelmét – idén 35:49,1 perces idővel ért célba. Vasiak állhattak mellette a dobogón; a második fokán a szombathelyi Fábrics Gábor, a harmadikon a jáki Vad József.

Jobb vasi eredmények. Gyerekfutamok, 1200 m. Lány, 8–9 évesek: 1. Köbli Boglárka, 2. Rónai Zsófia. 10–11: 3. Mihályfi Jázmin, 5. Tass Luca, 6. Kapitány Gréta (mind Szentgotthárd). 12–13: 1. Tóth-Juhász Eszter, 2. Kolman Klaudia, 4. Horváth Zselyke (mindhárom Szombathely), 6. Kaposi Fanni (Gyöngyösfalu). Fiú, 8–9: 2. Kovács Olivér (Körmend). 12–13: 1. Babics Marcel (Szombathely), 4. Árvay Csongor (Velem). Ifjúságiak, 5275 m. Lány, 14–15: 1. Kovács Kitti (Vép). 18–19: 3. Varga Nóra (Szentgotthárd). Fiú, 14–15: 1. Biácsi Milán (Szombathely). 10 500 m, férfi 18–19: 1. Lakó Bálint (Szombathely). Felnőtt: 1. Karsai Márton (Synergy Fitness Szentgotthárd), 2. Fábrics Gábor (Szombathely), 3. Vad József (Ják), 5. Galavits Patrik (Szombathely). Női, felnőtt: 6. Woki Edina (Szentgotthárd). 21 100 m, férfi, 30–39: 2. Németh Bálint (Szentgotthárd). 40–49: 4. Nagy Gábor (Szombathely).