A vendég Körmend csak az első félidőben tudta tartani a lépést

2019.06.18. 20:43

A döntő második meccsét is megnyerte a Falco KC – galériával

A második fordulóval, Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend mérkőzéssel folytatódott az NB I-es kosárlabda-bajnokság döntője. A szombathelyi meccset is a sárga-feketék nyerték – roppant magabiztosan.

A szombati körmendi mérkőzést 77-70-re nyerte meg a Falco.

Küzdelmes találkozót vívtak a felek, de az összecsapás nagy részében inkább a szombathelyi gárda akarata érvényesült, megérdemelten diadalmaskodott az egyik fél három megnyert meccsig tartó sorozatában – és rögtön elvette megyei riválisa pályaelőnyét. A Falco–Körmend derbire már napokkal korábban elfogyott az összes belépő, így a meccs napján ki sem nyitott a jegypénztár. A csapatokat zsúfolt ház, remek hangulat fogadta.

A körmendi szimpatizánsok a tőlük megszokott lelkes szurkolással rukkoltak elő. Kitettek magukért a szombathelyi drukkerek is, parádés élőképpel fogadták kedvenceiket. És a hazai csapat bemutatása is látványosra sikeredett. Bár a Falco „örökös magyar hangja” azért sokaknak hiányzott. De minden körülmény adott volt az ünnepi hangulathoz – a nagy meccshez. A lelátón helyet foglalt többek között Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány, Keller Ákos, a válogatott centere. Körmendi oldalon természetesen hiányzott a térdével bajlódó horvát légiós, Mario Delas.

Őrült tempóban nyitottak a csapatok, felváltva került a gyűrűbe a labda. A kezdeti időszak után úgy tűnt, hogy a vendég pontosabb – és céloz jobban távolról (3. perc: 4-8). Hazai oldalon Bruinsma termelte a pontokat, míg a körmendi csapat megosztozott a terheken. Komoly ziccereket puskázott el a Falco, a Körmend pedig büntette a hibákat. Aztán a házigazda rendezte a sorait, a védekezését, fokozta a tempót, Curry bevágott két riplát, és átvette a vezetést. Kezdett belendülni a sérga-fekete alakult, időt is kért Zollner mester (8. perc: 21-16). De nem sikerült belassítani a Falcót, így kereken 10 pontot vert ellenfelére az első negyedben.

A második etapban sem csökkent a tempó. Nagyot küzdött a Körmend, de egyre nehezebben tartotta a lépést a Falcóval (13. perc: 35-23). A szombathelyiek kőkeményen védekeztek, nem engedték tiszta dobóhelyzetbe kerülni ellenfelüket. Az újabb körmendi időkérés után azonban elkezdte faragni hátrányát a Price és Bradford által vezérelt vendég, 10 pont alá küzdötte magát a vendég. Olyannyira, hogy Thames triplája után Gasper Okorn is kénytelen volt maga köré gyűjteni tanítványait (18. perc: 40-35). Szoros állásnál ért véget az első félidő.

Fordulás után hét ponttal nyitott a Falco, kezdett ismét nyílni az olló (22. perc: 49-35). És amikor erőre kapott volna a vendég, érkezett mindig Bruinsma. Aztán a társak is felvették a tempóját. Úgy tűnt, hogy fárad a Körmend. A Falco viszont szemmel láthatóan élvezte a játékot, robogott, szinte minden támadását ponttal zárta. Elérte a 20 pontot a hazai fór (26. perc: 64-44). Kezdett – nagyon korán – eldőlni a mérkőzés.

A Falco pedig nem kímélte vasi riválisát, a földbe akarta döngölni. Ami sikerült is, az utolsó negyedre nem maradt izgalom (30. perc: 74-48). Állva tombolt a hazai szurkolótábor. reménytelen helyzete ellenére a Körmend még megpróbálkozott egy kétségbeesett rohammal. De már nem tudott visszakapaszkodni (35. perc: 80-59). A végre kissé kiengedve is simán nyert a Falco.

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában 2-0-ra vezet a Falco. Pénteken 18.30-kor Körmenden csapnak össze a csapatok.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 87-77 (29-19, 13-16, 32-13, 13-29)

Szombathely, 3070 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, döntő, második találkozó, vezette: Benczur T., Praksch P., Györffy P.

Falco: Curry 13/9, Perl 13, Váradi 7/3, Bruinsma 23/9, Reddic 9. Csere: Govens –, Tóth N. –, Balmazovic 6/6, Bíró –, Hódi –, Verasztó 2, Körmendi –. Edző: Gasper Okorn.

Körmend: Thames 20/9, Bradford 17/3, Price 17/6, Ferencz 8, Hammonds 5/3. Csere: Csorvási 6, Németh Á. 4, Lajsz –. Edző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-7. 8. perc: 21-16. 13. perc: 35-23. 18. perc: 40-35. 20. perc: 42-35. 22. perc: 49-35. 26. perc: 64-44. 30. perc: 74-48. 35. perc: 80-59. 38. perc: 83-68.