2019.08.02. 19:50

Jó játék, értékes Haladás-pont idegenből

A Merkantil Bank Liga 1. fordulójában pénteken a jól futballozó Szombathelyi Haladás sok helyzetet kidolgozott, fontos ponttal, jól kezdte a szezont.

Értékes pontot szerzett a Haladás Gyirmóton

Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

Gyirmót FC Győr-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)

Gyirmót, játékvezető: Zierkelbach

Gyirmót: Pálfi – Heffler, Lipták, Hudák, Villám – Zeke, Lázár, Nagy P., Vass – Koltai, Szarka

Haladás: Gyurján – Jancsó, Jagodics, Németh Milán – Medgyes, Nyári, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Gaál, Németh Márió.

A tiszta zöld mezben futballozó szombathelyiek kezdték a mérkőzést.

4. perc: Szarka lépett ki egyedül a bal oldalon, de 17 méteres lövését Gyurján bravúrral a jobb sarok mellé tolta

Nagyjából 300 Hali-szurkoló utazott el Gyirmótra!

10. perc: Heffler bal oldali beadását Lázár hét méterről a léc alá fejelte (1-0).

13. perc: Kiss Bence tört be a tizenhatoson belül a jobb oldalon, majd középen Németh Márió elé gurított, a támadó egy csel után lőtt, ám nem találta el jól a labdát. A labda visszakerült a csatárhoz, de újabb lövése lejött Liptákról.

A gól óta a Haladás játszik fölényben, a Gyirmót inkább védekezik

23. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Bosnjak szerzett labdát a bal oldalon, a Gyirmót térfelének közepén, középre adott, Gaál lekezelte a labdát, majd az érkező Holdampfhoz passzolt – a középpályás 19 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-1)

Változatos a meccs, a hazaiak is feljebb tolták állásaikat, ettől függetlenül a vasiak kezdeményeznek többet

34. perc: Németh Márió kapott remek labdát a tizenhatoson belül a jobb oldalon, egy lövőcsellel elreptette védőjét, nyolc méteres lövését Pálfi bravúrral védte, majd a kipattanót szögletre bombázták a hazaiak

42. perc: Nagy Patrik kapott sárga lapot mert rácsúszott Németh Márió lábára

Véget ért az első félidő, a szombathelyiek jóval többet birtokolják ellenfelüknél a labdát, jobban is futballoznak.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Medgyes középről, 18 méterről lőtt, Pálfi ujjheggye kapu fölé tolta a labdát

Tíz perc telt a második félidőből, továbbra is a vasiak kezdeményeznek többet. Egyébként pedig remek a hangulat, a Hali-tábortól hangos a gyirmóti stadion

60. perc: Németh Márió iramodott meg a jobb oldalon, majd tíz méterről lőtt, de a bevetődő Hudákról szögletre pattant a labda

62. perc: Csere a hazai együttesben, Koltai helyett Szabó állt be

66. perc: Egy jobb oldali beadás után Heffler jobb sarokra tartó fejesét védte Gyurján

71. perc: Nyári 18 méterről leadott lövése suhant el nem sokkal a bal sarok mellett

76. perc: Tetszetős Gaál-Kiss Bence-Gaál akció végén utóbbi 17 méterről a bal felső sarok mellé lőtt

79. perc: Németh Márió bal oldali beadása egy hazai bekkről Jancsóhoz került, aki 11 méterről lőtt, de a bal sarokba tartó labdát Pálfi elvetődve védte

80. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot

82. perc: Tűzijáték a hazai kapu előtt, végül Németh Márió lövése elakadt a védőkben

83. perc: Csere a Gyirmótban, Lázár helyett Tóth Bence érkezett

84. perc: Holdampf kapott sárga lapot

85. perc: Csere a Haliban, Gaált Eszlátyi váltotta

88. perc: Heffler ívelt be jobbról középre, Szarka továbbfejelte a labdát, Heffler pedig kapásból, 19 méterről lőtt, a jobb sarokba tartó bombát Gyurján óriási bravúrral tolta szögletre

90. perc: Csere a Haliban, Németh Márió helyett Petró érkezett

Vége a mérkőzésnek. A jól futballozó Haladás megérdemelten távozott ponttal Gyirmótról.