2019.09.12. 21:18

Döntőben a Falco

A 10. Horváth Zoltán Emléktornának ad otthont az Arena Savaria. A nemzetközi felkészülési kosárlabdatornán a házigazda Falco-Vulcano Energia KC Szombathely simán verte román ellenfelét a csütörtöki elődöntőben – így pénteken a 19 órakor kezdődő fináléban lép pályára.

A programot osztrák–román derbi nyitotta: a temesvári gárda végig vezetve, könnyedén verte bécsi ellenfelét.

Vienna OC Timberwolves–Baschet SCM Timisoara 48-85 (10-24, 18-20, 6-23, 14-18). – Szombathely, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kulcsár t., dr. Magyari T., Esztergályos R.

Vienna, legjobb dobók: Szkutta 11/9, Nikolic 11/3, Rotter 10/6.

Timisoara, legjobb dobók: Lazar 13/, Dragoste 12/3, Popa 11/3, Pesakovic 11/3.

A találkozó után következett az ünnepélyes megnyitó, és megkoszorúzták a 2009. december 28-án autóbalesetben elhunyt Horváth Zoltán emléktábláját az Arena Savaria aulájában.

Aztán pályára lépett a házigazda Falco – sok szurkoló volt kíváncsi az átalakulófélben lévő címvédőre. De a mérkőzés előtt felhúzták a magasba a 2018/2019-es bajnoki címet igazoló zászlót. A hazai csapatból Váradi Benedek kisebb betegség miatt nem öltött szerelést.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–MBK Rieker COM Therm Komarno 95-69 (27-11, 28-15, 23-19, 17-24). – Szombathely, 1700 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Györffy-Pál A., Boros T., Tóth K.

Falco: Hooker 11, Perl 12/3, Krivacevic 10/3, Filipovity 21/9, Reddic 6. Csere: Benke 12/3, Washington 13/9, Bíró -, Lake 10, Verasztó –, Sövegjártó -. Edző: Gasper Okorn.

Komarno, legjobb dobók: Bowman 14/6, Svetozar 13/6.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 12-3. 8. perc: 23-7. 13. perc: 33-13. 17. perc: 47-22. 20. perc: 55-26. 22. perc: 55-35. 28. perc: 73-45. 35. perc: 88-54.

A Falco óriási lendülettel nyitott, agresszív, gyors kosárlabdával, állva hagyta ellenfelét (4. perc: 12-3). Időkérés után sem tudta rendezni a sorait a vendég, egyszerűen nem tudta tartani a lépést. Parádés első negyedet produkált a bajnokcsapat. És a folytatásban sem lassított a házigazda, gyorsan eldöntötte a mérkőzést (20. perc: 55-26). Nagyszünetben vastaps kísérte öltözőbe a csapatot. Fordulás után sem változott a játék képe – a közönség nagy örömére. Igaz, a szlovák gárda 9-0-val nyitott (22. perc: 55-35), de aztán gyorsan helyreállt a rend.

A hazai szakmai stáb sokat cserélt, nem hagyta, hogy kiengedje a csapat. Végül a Falco erődemonstrációt tartva ütötte ki ellenfelét. A kifejezetten remek csapatteljesítmény mellett több extra egyéni alakítás is akadt – az új fiúk közül is többen igen biztató játékkal mutatkoztak be a sárga-fekete szurkolóknak.

Pénteken 16.30-kor így Vienna OC Timberwolves–MBK Rieker COM Therm Komarno bronzmeccset, 19 órakor pedig Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Bachet SCM Timisoara döntőt rendeznek.