2019.10.26. 20:02

Minden gond nélkül verte a Falco az újonc Oroszlányt

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 5. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a papírformának megfelelően biztosan verte az újonc Oroszlányt.

Falko Kc - Oroszlány Kc 20191026, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

A remek formában lévő, címvédő Falco az újoncot fogadta – természetesen a szombathelyiek a kötelező győzelemért léptek pályára. Az Oroszlányt népes szurkolótábor kísérte el, remek hangulatban léphettek pályára a csapatok.

Rohanós tempóban kezdődött a meccs, mindkét fél elsősorban a támadásra helyezte a hangsúlyt. Rendre a hazaiaknál volt az előny, de tartotta a lépést a vendég – elsősorban azért, mert jó dobott távolról. Hooker remekül szállt be a Falcóba, felpörgette csapata játékát, rögtön megugrott a szombathelyi fór (7. perc: 16-8). Időt is kért az oroszlányi kispad. De ekkor már lendületbe jött a házigazda, nem lehetett megállítani. Egyre nőtt a hazai előny: végül 13 ponttal nyerte meg az első etapot a házigazda.

A második negyed elején pedig az OSE már azért küzdött, hogy meccsben maradjon (12. perc: 28-10). De csupán mérsékelt siker kísérte a vendégek erőfeszítéseit. A hazai játékosok néhány helyzetet ugyan elkönnyelműsködtek, de ettől függetlenül is biztosan kézben tartották a meccset. Így 20 pont körül állandósult a szombathelyi vezetés (16. perc: 38-18). Más sebességben játszott a két csapat, és érződött a minőségbeli különbség is. Nagyok korán eldőlni látszott a mérkőzés. Az OSE akart, küszködött, de nem bírt a Falco szervezett védekezésével, gyors támadójátékával – így kétségbeesetten dobált, és néha be is talált. De a nagyszünetig eldőlt a mérkőzés sorsa (20. perc: 44-26).

Fordulás után kissé könnyelmű játékkal rukkolt elő a Falco, valamelyest hagyta magához térni ellenfelét (24. perc: 50-36). Próbált sebességet váltani a Falco, de a remekül dobó, roppant agresszív játékra váltó Oroszlány belelkesedett, minden mindegy alapon rohamozott. Próbált benézni tíz pont alá (28. perc: 55-45). Váradi vezérletével lábalt ki a kisebb hullámvölgyből a szombathelyi alakulat. A negyedet Perl pontjai zárták, helyreállt a rend, ismét megnyugtató hazai fórt mutatott az eredményjelző (30. perc: 64-47). A záró negyed szenvedős játékot hozott – négy perc alatt két-két pontra futotta a csapatoknak (34. perc: 66-49). A Falco a folytatásban sem tudott felpörögni, amit kihasznált az OSE, egyre faragta hátrányát (37. perc: 68-59). De a végére nem maradt izgalom, biztosan érvényesítette a papírformát a Falco.

A bajnokcsapat talán nem is játszott teljes erőbedobással, és a kulcsembereknek sem kellett sok időt a pályán tölteni.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Oroszlány SE Lions 83-59 (23-10, 21-16, 20-21, 19-12).

Szombathely, 2640 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Boros T., Győrffy R.

Falco: Váradi 12/6, Perl 8, Krivacevic 7, Filipovity 2, Lake 20. Csere: Hooker 15/6, Benke 11/9, Washington 2, Reddic 6. Edző: Gasper Okorn.

OSE: Illés 5/3, Abell 10/6, Zsíros 9/9, Mohácsi 1, Bozovic 13/3. Csere: Rizvic 10, Anda –, Garamvölgyi –, Nshimba –, Washington 9/3, Demeter 2, Kucsora –. Edző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-8. 7. perc: 16-8. 12. perc: 28-10. 16. perc: 38-18. 20. perc: 44-26. 24. perc: 50-36. 28. perc: 55-45. 30. perc: 64-47. 34. perc: 66-69. 37. perc: 68-59.