2019.11.12. 18:41

Bajánsenyei bravúr Csákányban

A hétvégén a 13. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Viszák–Őriszentpéter 2-2 – a hazaiak rutinos támadója, Horváth Roland István (középen) magára vállalta mindkét gólt

Fotó: Szendi Péter

Északi csoport

ÖTE Ikervár–Zanat 0-4 (0-0). Ikervár, 60 néző, vezette: Papp Á.

Ikervár: Hujbert – Németh M., Belegrai, Pap, Nagy A., Vincze, Németh P., Döbrente, Vass, Varga M., Schimmer (Dobány).

Zanat: SZENTGYÖRGY­VÁRI – NÉMETH P., SCHMIDT, GUTTMANN, SZA­BÓ Z., GYURÁCZ (BAÁN K.), SZALAY, PÖRGE, SZABÓ B., VARGA N. (BAÁN M.), PUTZ.

Gólszerzők: Szalay (3), Putz.

Az első félidőben három kapufáig, több kihagyott helyzetig jutott az Ikervár. Ennek ellenére a második játékrészben mutatott teljesítmény alapján megérdemelten nyert a három gólt szerző Szalay és a bravúrt bravúrra halmozó kapusa által vezérelt Zanat.

Gencsapáti–Alsóújlak 3-2 (1-1). Gencsapáti, 60 néző, vezette: Samu Cs.

Gencsapáti: LŐRINCZ D. – KOVÁCS A., FOGL (NÉMETH T.), VARGA R., BOKOR, MIKOS, EGYED, LŐRINCZ T. (CZIKA), TÓTH, MOLNÁR, TAR (DOMJÁN).

Alsóújlak: Gábor – Varga K., Pados (Asztalos), Toldi (Gampel), Varga Á., Varga N. (Papp A.), Ódor (Takács), Kántor, Hancz, Nagy Z. (Ország), Varga R.

Gólszerzők: Lőrincz T. (2), Mikos, ill. Pados, Varga R. (öngól).

A taktikusan, fegyelmezetten játszó gencsiek megérdemelten nyertek.

Bozsok–Söpte 1-1 (1-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Bíró O.

Bozsok: Szabó C. – KRATOCHWILL, Németh D., Pál, Dévényi, Horváth P., KOVÁCS P., Szalai, KÖNYE, Kiss M., HORVÁTH Á. (Iker).

Söpte: Nagy B. – Nyul (Takács), Varga Cs., Pusker, Németh M., Pungor, Pereszteghy, Molnár B., Szakály, Németh B. (Németh G.), Szép.

Gólszerzők: Pál, ill. Németh M.

Küzdelmes mérkőzésen az első játékrészben a hazai­ak akarata érvényesült, egy szép átlövésgóllal a vezetést is megszerezték. A második fél­idő a Söptéé volt, egy 11-est értékesítve egyenlített. Két jól felkészített csapat találkozóján igazságos eredmény született.

Mersevát–Sitke 0-4 (0-2). Mersevát, 40 néző, vezette: Horváth Á.

Mersevát: TÓTH Á. – TÉTRY (KOVÁCS B.), ORBÁN B. (NÉMETH G.), GÖNYE B., CSITE, ORBÁN GY., GÖNYE G., DÉNES (SZABÓ K.), GÁNCS, NAGY Á., TAKÁCS (NAGY T.).

Sitke: Viczmándi – Imre Gá., Bagoly G., Bagoly A. (Cseledi), Poós, Tóbiás (Nagy), Hantó, Sulyok, Németh (Molnár Á.), Horváth G., Imre Ge.

Gólszerzők: Tóbiás, Hantó, Imre Ge., Sulyok.

A felázott talajon nem volt folyamatos a játék. A labdabirtoklás egálban volt az első félidőben, a vendégek azonban jobb helyzetkihasználással kétgólos előnybe kerültek. A második félidőben is gyűrték egymást a felek. Majd egy meg nem adott hazai büntetőt követően kontrából talált be ismét a Sitke – eldöntve ezzel a találkozó sorsát.

Gérce-Vásárosmiske–Kemenesalja 6-1 (3-1). Gérce, 150 néző, vezette: Pungor Z.

Gérce: Komáromi Z. – KOMÁROMI A., Németh T., Pethő, László, MAJOR, Bognár (Hompok), MÓROCZ, Sali, NUNKOVICS, KÖVESDI.

Kemenesalja: Nagy Sz. – Mester, Bándoli (Kolompár), Bodor (Smidéliusz), Szakál E. (Szakál M.), Fülöp (Szakály), Lőrincz G., Czöndör, Lőrincz M., Varga R., Farkas P. (Őri).

Gólszerzők: Major (2), Mó­rocz (2), Pethő, Bognár, ill. Czöndör.

Az örök riválisok mérkőzésén látszott, hogy mindkét csapat a győzelemre játszik. A hazai gárda könyörtelenül használta ki ellenfele védelmének hibáit, azokat gólokra is váltotta, és magabiztosan szerezte meg a három pontot.

Honvéd Sé–Szeleste-Pósfa 2-2 (1-1). Sé, 100 néző, vezette: Monostori I.

: Földi – Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsai (Elekes), Farkas P. (Haraszti), Bogyai, Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi.

Szeleste: Kovács M. – Pethő, Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Szabó B. (Vincze), Nagy I. (Nagy D.), Varga M., Könczöl, Trittremmel.

Gólszerzők: Sümegi, Fichtacher, ill. Riba, Fülöp.

Kiállítva: Sümegi (65., Sé).

A presztízsmérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott. A vendégek egy lesgyanús góllal szereztek vezetést, amit a hazaiak egy lecsúszott beadásból született gyönyörű góllal egyenlítettek ki. A második félidőben sem volt megállás: a hazaiak egy egyéni alakítás után vezetést szereztek, majd akár emberhátrányból is eldönthették volna a meccset. Az ellenfél öt perccel a vége előtt egy fejes góllal büntetett, sőt az utolsó percben büntetőt is rúghatott, amit a hazai kapus bravúrral védett. Így egy végig színvonalas meccsen, indiszponált játékvezetés mellett, maradt az igazságos döntetlen.

Pecöl–Ölbő 2-6 (2-2). Pecöl, 50 néző, vezette: Farkas G.

Pecöl: Takács – Kiss T. (Németh I.), Pálfi, Szemes Z., Szemes D., Oszkó, Farkas A., Szemes B., Németh Á., Varsányi, Lakatos.

Ölbő: Varga D. – Nardai, Szele, Tóth G. (Tóth R.), Biró (Tóth A.), Németh Z., Farkas B., Fehér, Kalányos, Weinelt, Marton (Simon).

Gólszerzők: Farkas A. (2), ill. Farkas B. (2), Németh Z., Kalányos, Marton, Weinelt.

Az első félidőben hazai vezetésnél ziccert hagytak ki a pecöliek, a félidő végén viszont már egál volt az eredményjelzőn. Majd 3-2-es vendégvezetésnél tizenegyest is hibázott a pályaválasztó. Az ölbői csapat megérdemelten vitte el a három pontot.

Elektromol Spari–Uraiújfalu 1-2 (0-1). Szombathely, 70 néző, vezette: Sály K.

Spari: BIRÓ – Dienes, Tóth A., KOVÁCS T., Barbalits (Sipos), Pulai, Fritz, Horváth Gy., NÉMETH V., Grubick, Németh R.

Uraiújfalu: Harcsár – Szabó M., Varga Zs., Gáspár, Gallen A., Varga P. (Kollárits), Agg (Farkas A.), Keszei R., Gallen I., Pungor (Gönczöl), Keszei T.

Gólszerzők: Fritz, ill. Szabó M., Pungor.

Ugyan a mezőnyben helytállt a hazai csapat, ám végül a kapura veszélyesebb, jobb helyzetkihasználással játszó vendégek diadalmaskodtak.

Déli csoport

Tanakajd–Gyöngyöshermán-Szentkirály 1-4 (0-0). Tanakajd, 100 néző, vezette: Polgár T.

Tanakajd: Marcz L. – Rozs (Vámos), Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi, Marcz G., Svób, Pál (Kmetyó), Könczöl B. (Filakovszky), Tóth J., Preiczer (Németh B.).

Gyöngyöshermán: Geics­nek – Szilvágyi, Horváth Á., Kovács G., Kis, Szabó A. (Goda), Németh Sz. (Németh R.), Bazsó (Dénes), Kopácsi, Borbás, Balázs (Hegedűs).

Gólszerzők: Marcz G., ill. Németh Sz. (3), Kovács G.

Az első félidőben sok helyzetet dolgozott ki a házigazda, de nem tudott kapuba találni. A második félidőben Hegedűs beállásával feljavult a vendégek játéka, ami hermáni gólokat eredményezett – így elvitte a három pontot a vendég. A Tanakajd mielőbbi gyógyulást kíván az ifjúsági mérkőzésen megsérült Kiricsi Martinnak.

Tutitextil-Körmend VSE–Vasszécseny 2-5 (0-3). Körmend-Horvátnádalja, 50 né­ző, vezette: Talabér N.

Körmend: Kecskés – Velekei, Káptalan, Vajda (Sipos), Horváth Á., Osvald, Pesti, Törő, Horváth D., Szakasics, Horváth A.

Vasszécseny: Farkas B. – Horváth G., Horváth D. (Gudics), Pongrácz Zs., Orsós, Varga M., Szakács, Pongrácz D., Gombkötő (Baranyai), Vadász, Zsolnai (Kiss B.).

Gólszerzők: Pesti, Sipos, ill. Horváth D. (3), Vadász, Orsós.

A remekül kontrázó, szinte tökéletes helyzetkihasználással előrukkoló vendég megérdemelten nyert.

Club Walnut-Nádasd–Szentpéterfa 2-4 (1-1). Nádasd, 150 néző, vezette: Boda Gy.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Azanger, Pálmai, Urbán, Zsoldos (Marton), Meskó M., Tuboly, Meskó E., Csenterics, Németh M. (Gorza).

Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner K. (Tóth Sz.), Gaál Á., Garger, Farkas H. (Hoós G.), Gaál R. (Keringer), Wágner Sz. (Kovács B.), Jurasits, Hoós B., Frányi.

Gólszerzők: Meskó E., Urbán, ill. Frányi (2), Farkas H. (2).

Az első húsz perc a hazaia­ké volt, aztán rendezte sorait a vendég, kiegyenlített a félidő után, döntetlennel vonultak pihenőre a felek. Gyors gólváltással kezdődött a második játékrész. A 2-2 után befújt és a péterfaiak által értékesített 11-es viszont megfogta a vendéglátót. Több hibát is elkövetett, amit újabb góllal büntetett a vendég. Második félidei játéka alapján megérdemelten nyert a Szentpéterfa.

Rábatótfalu–Tápláni KSK 2-1 (0-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 80 néző, vezette: Bazsó F.

Rábatótfalu: Tóth A. (Gongola) – Keresztúri, Szakács, Balázs A., SÜTŐ, Balázs L. (Németh D.), Bouti (Jéger), KOVÁCS B., Domján Dá., Kóczán (Farkas A.), Domján Do.

Táplán: Farkas G. – Stieber, Orsós, Borbás, KÁLDI M., RAJZINGER, Jantos (Gombos), Németh B., Varga S., Kónya, Káldi I.

Gólszerzők: Sütő (2), ill. Rajzinger.

Kiállítva: Németh B. (74., Táplán), Orsós (27., Táplán).

Mindkét oldalon kiváló kapusteljesítményt, mezőnyfölényben játszó vendégcsapatot és okos gólokat látott a publikum. A hazaiak szürke eminenciása, Sütő István elegánsan futballozva vezette győzelemre alakulatát.

Felsőcsatár–Balogunyom 1-0 (0-0). Felsőcsatár, vezette: Kedves R.

Felsőcsatár: Tieber B. – Czlenner, Sipos, Horváth L., Cobzaru, Horváth Sz., Krancz, Kopácsi, Böhm, Cseri (Veres), Varga P.

Balogunyom: Papp K. – Marsai, Hajós, Szén, Homor M. (Hidi), Molnár T., Fábián, Homor D., Vilics, Farkas M. (Böle), Nemes.

Gólszerző: Cseri.

Viszák–Őriszentpéter 2-2 (1-1). Viszák, vezette: Busi L.

Viszák: Szabó Gy. – Németh I., Tóth P., Agg M., Benkő, Novák, Kozics, Horváth R., Agg A., Vass, Agg R.

Őriszentpéter: Szőke – Kósa N., Ponácz, Sály, Bacsó-Porkoláb, Gerencsér, Stá­jer, Kovács R., Kósa L., Mihályka (Rozsnyai), Horváth A.

Gólszerzők: Horváth R. (2), ill. Kósa N. (2).

Csákánydoroszló–Bajánsenye 1-2 (0-1). Csákánydoroszló, néző, v.: Kondor T.

Csákánydoroszló: BABA – Danyi (Szakály), Sárközi, Horváth Z. (Németh G.), Horváth D., Makai, Horváth Á., Tóth N. (DUDÁS), Nagy M., Dedics, Biczó.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Koltai (Kovács V.), Szabó Sz. (Simon), Réczeg, Bakó, Kovács I. (Mihály), Fábián K., Horváth B. (Fábián B.), Kosár, Albert (Luter).

Gólszerzők: Nagy M., ill. Kosár, Horváth B.

Abban reménykedik a csákányi klubvezetés, szurkolótábor, hogy a pillanatnyi kihagyást a hátralévő két őszi meccsen orvosolja a csapat. És jár a gratuláció a nagyot küzdő Bajánsenyének.