A 92. perc döntött

2019.12.01. 20:22

A Haladás-Viktória FC 0-2-ről még fel tudott állni

A női labdarúgó NB I. idei utolsó, 12. fordulójában a Haladás-Viktória FC a 92. percben kapott góllal maradt alul a Diósgyőri VTK vendégeként.

Rácz Zsófia góljával egyenlített a Viktória

Diósgyőri VTK–Haladás- Viktória FC 3-2 (1-0). – Diósgyőr, 300 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Bálint.

DVTK: Schildkraut – Kostova, SANDU, Kaldaridou, Bradic – Boros, Vachter, Nagy F., Balázs – Vígh (Balogh, 75.), BARKER. Edző: Fórizs Sándor.

Haladás-Viktória: Bíró – Balogh, Tálosi, Horti, Kiss Zs. – Kovács V. (Tóth A., 58.), Rácz – Szakonyi, Manhart, Öreg – Siklér (Sitku, 86.). Megbízott edző: Catalin Azoitei.

Az első félidőben ugyan többet birtokolta a Diósgyőr a labdát, de nagyon jól és masszívan védekezett a vendégcsapat. A vasiak fegyelmezetten visszazártak, így sokáig nem boldogultak a hazaiak. Aztán a 26. percben egy labdavesztés után egy jobb oldali beadás után Barker révén közelről megszerezte a vezetést a DVTK (1-0).

Rácz Zsófia góljával egyenlített a
Viktória

A második félidőre még harcosabban és motiváltabban jöttek ki a vasiak, ám egy, az első félideihez hasonló szituáció után – ugyancsak Barker találatával – növelte előnyét a Diósgyőr. Kétgólos hátrányban sem esett össze a szombathelyi csapat, valamennyi játékosa küzdött, hajtott, nem ismert elveszett labdát. A 71. percben Öreget egy bal oldali betörés után buktatták a tizenhatoson belül – a jogos büntetőt Rácz Zsófia értékesítette. Egyre-másra vezették a támadásokat a szombathelyiek, szinte teljesen beszorult a Diósgyőr.

A vasiak erőfeszítéseit siker koronázta: a 86. percben egy szabadrúgásból Manhart egyenlített (2-2). Aztán a kétperces hosszabbítás legvégén jött a csattanó, jobb oldali szöglethez jutott a Diósgyőr. A beívelés átszállt a fejek fölött, és Sandu tíz méterről a hosszú, bal sarokba fejelte a labdát (3-2).

Veresége ellenére a Haladás-Viktória az egyik legjobb őszi teljesítményét nyújtotta, az egy pontra mindenképpen rászolgált volna.

Gólszerzők: Barker 2 (26., 62.), Sandu (92.), illetve Rácz (11-esből, 71.), Manhart (86.).

Catalin Azoitei: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, kétgólos hátrányból sikerült egyenlítenünk, ám sajnos a hosszabbításban egy gólt ajándékoztunk ellenfelünknek. Összességében dicséret illeti a lányokat, valamennyien jól futballoztak, kár, hogy az utolsó pillanatban nem tudtunk koncentrálni.

További eredmények: Kelen SC–St. Mihály 1-1, ETO FC Győr–MTK 0-4, Astra–FTC 1-2. PA