Győztek Kecskeméten

2019.12.01. 21:43

Nem lassít, továbbra is veretlen a Falco KC együttese

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 4. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kecskemét vendégeként nyert nagy csatát — a hajrában őrölte fel szívósan küzdő, jó erőt képviselő ellenfelét.

Ronald Curry a tőle megszokott hasznos, harcos játékkal segítette csapatát

A hazai pályán mindenkire veszélyes, tapasztalt játékosokat felvonultató Kecskemét és a címvédő, listavezető, 21 bajnoki óta veretlen – ám roppant sűrű menetrendet maga mögött tudó – Falco is teljes kerettel lépett pályára.

A találkozót a Falco kezdte jobban, Perl és Váradi is beköszönt távolról. A szombathelyiek a szokásos stabil védekezésükkel rukkoltak elő, a KTE is harcosan kosarazott – nem kímélték egymást a felek. Büntetőből, a 3. percben szerezte első kosarát a vendéglátó (1-6). Nehezen kerültek helyzetbe a játékosok, mindkét oldalon maradtak ki dobások – de aztán beindult a henger. Kiegyenlített meccset, váltott vezetést láthattak a szurkolók.

Egy idő után pedig úgy tűnt, hogy már a Kecskemét diktálja a tempót (6. perc: 14-9). A szombathelyiek korán elérték az öt csapatfaultot, sok büntetőt dobott a házigazda. Benke pontjaival zárkózott a Falco. Reddicre viszont nagyon figyeltek a palánk alatt a hazaiak. Az első negyed pedig – elsősorban Hookernek köszönhetően – már kétpontos vasi vezetésnél ért véget.

Aztán folytatódott a kiélezett csata, a váltott vezetés. A Falco ezúttal távolról jelentett nagyobb veszélyt. Nem bírtak egymással a felek (14. perc: 34-34). Aztán sebességet váltott a szombathelyi alakulat, jó védekezésből gyors támadásokat vezetett. Perl és Váradi vitt lendületet csapata játékába, meg is lépett a vendég. Tíz ponthoz közelített már a sárga-feketék fórja (18. perc: 40-48). Jól jött a nagyszünet a Kecskemétnek (20. perc: 45-53).

Fordulás után is maradt az irányítás a Falcónál – Reddic rögtön tízpontosra növelte a szombathelyi fórt. A folytatásban igyekezett közelebb férkőzni ellenfeléhez a KTE. Hol kisebb, hol nagyobb vasi előnyt mutatott az eredményjelző (24. perc: 54-59). Azonban elég volt néhány eladott labda, eltékozolt lepattanó a Falco részéről, hogy a becsülettel küzdő KTE eltüntesse a hátrányát (28. perc: 62-62). Ekkor elsősorban támadásban gyengélkedett a Falco.

Hazai tripla zárta a játékrészt, szinte egál állásról futhattak neki a negyedik negyednek a csapatok (30. perc: 68-69). Fej fej mellett, váltott vezetéssel lépegettek a csapatok (33. perc: 74-75). Fogytak a percek, de nem tudták döntésre vinni a dolgot a játékosok. Reddic szerzett fontos pontokat szombathelyi oldalon – jókor jött Váradi negyedik triplája is. Kezdett kapkodni a házigazda, a nagy igyekezetben pedig csúszott hiba is a játékába.

Kénytelen volt időt kérni a KTE (37. perc: 79-86). De ekkor már a Falco volt nyeregben, és rutinos csapat módjára hozta le a hajrát – higgadtan, az ellenfél hibáit büntetve kosarazott. A végére nem maradt izgalom. Olyannyira nem, hogy a Falco 12 pontos verést mért ellenfelére. A Falco nem lassít, kilencedik bajnokiját is behúzta, veretlenül áll a tabella élén.

jegyzőkönyv

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano energia KC Szombathely 81-93 (21-23, 24-30, 23-16, 13-24) Kecskemét, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Praksch P., Balogh Gy.

KTE: Wittmann 12/3, Thomas 17/6, Derasimovic 23/6, Djurasovic 13/9, Karahodzsics 11/3. Csere: Révész 3, Lewis 2, Kucsera –, Vukcevic –. Edző: Forray Gábor.

Falco: Váradi 12/12, Perl 15/3, Benke 11/6, Krivacevic –, Reddic 18. Csere: Hooker 8/6, Washington 3/3, Curry 10/6, Filipovity 14/3, Lake 2, Krivacevic –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása 3. perc: 1-6. 6. perc: 14-9. 14. perc: 34-34. 18. perc: 40-48. 20. perc: 45-53. 24. perc: 54-59. 28. perc: 62-62. 30. perc: 68-69. 33. perc: 74-75. 37. perc: 79-86. 39. perc: 79-93.