2020.02.07. 20:43

A végjátékban dőlt el a mérkőzés – Győzött a Körmend

Nem volt könnyű dolga az Egis Körmend kosárcsapatának a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában. A Tisza-partiak szívósan játszottak, de a végén a vasiak voltak szerencsésebbek és behúzták az idegenbeli találkozót.

Tóth Judit

Travis Taylor remekelt a hazai OSE elleni meccsen

Fotó: Szendi Péter

Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 79-83 (23-16, 20-25, 23-30, 13-12) Szeged, 700 néző, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés, vezette: Kapitány G., Nagy V., Farkas G.

Szeged: CURRY 24/15, Kerpel-Fronius B. 6/6, Kovács A. 9, KRAPIC 18/9, ASBURY 16 Csere: Mayer 3/3, Olasz 2, Balogh-, Polányi 1, Mike- Vezetőedző: Srecko Seculovic

Körmend: Turner 10, EDWARDS 17/3, FERENCZ 15/15, Varnado 2, TAYLOR 25 Csere: Kastrati 7/3, Durázi 2, Németh Á. 5, Filipovic- Vezetőedző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 14-6. 7. perc: 17-12. 12. perc: 28-19. 16. perc: 35-28. 22. perc: 46-43. 27. perc: 56-59. 33. perc: 69-73. 37. perc: 73-77.

Kipontozódott: -

A Szeged-Körmend találkozó előtt nem sokkal hozták nyilvánosságra, hogy Keller Ákos nem Magyarországon folytatja pályafutását. A magyar válogatott csapatkapitánya nemrég bontott szerződést a horvát Zadar együttesével, ezután több kérője volt, a Körmend is tett neki ajánlatot. De Keller továbbra is marad külföldön, az olasz másodosztályban szereplő Orlandina Basket Capo d’Orlando együtteséhez igazolt a szezon végéig.

Jordon Varnado ott volt az Egis Körmend keretében, sőt a kezdőötösben is, de a szakmai stáb nem erőltette a játékperceket a csuklóját fájlaló amerikainak. A Szeged tartalékosan lépett pályára, a héten – egyetlen mérkőzés után – menesztette egyik külföldi játékosát, Cameron Naylort. Emellett Wirth Ádám, Vágvölgyi Ákos és Kerpel-Fronius Gáspár is hiányzott a Szedeák keretéből betegség, sérülés miatt.

A nehézségek ellenére valósággal nekiesett a Körmendnek a Szedeák, különösen Krapic volt elemében, de Asbury és Curry is gyűjtött pontokat. A piros-feketék az első öt percben nem tudtak felpörögni, a Szedeáknak viszont két triplája is beesett Krapic jóvoltából. Turner zárkóztatta a vasi együttest a 7. percben (17-15). Nagy kedvvel kosarazott a Szeged, a Körmend több hibát vétett és ingatag játékot mutatott. Az első negyedet hét ponttal nyerte a házigazda (23-16).

A második etap elején sem a Körmend szája íze szerint alakult a mérkőzés, növelte előnyét a Szedeák (28-19). A vendégek szempontjából annyi biztató történt, hogy bepottyant az első tripla Ferencz Csabának köszönhetően. A 13. percben több mint tíz ponttal vezetett Srecko Seculovic csapata (32-21). Jól célzott távolról a Szeged, Kerpel-Fronius Balázs, majd Curry is betalált. A vasiak szerencséjére a kapitány tudta tartani a lépést és tízen belülre hozta a Körmendet (35-26). A 18. percre egy pontra zárkózott a vendég (36-35), miután némi üresjárat állt be a szegediek játékában, de aztán megint gázt adott a hazai csapat (41-35). A nagyszünetre újra elfogyott a Tisza-partiak előnye (43-41).

A fordulás után Taylor azonnal egyenlített, de Kerpel-Fronius egy hármassal megint a Szeged javára billentett, aztán a jól játszó Edwards megfordította az eredményt (46-48). Most bejöttek a körmendi dobások, Ferencztől például két tripla egymás után. Máris jobban festett az eredmény vasi szempontól (47-56). A Körmend menetelésének a Szeged két légiósa, Curry és Asbury vetett véget (56-59). De megrázta magát a vendég, Kastrati triplával igazította tíz pontra a különbséget a 28. percben (58-68). Az etap végére azonban megint visszakapaszkodott a Szeged (66-69).

Az utolsó negyedben próbált megugrani a piros-fekete alakulat, de nem igazán tudott, mert nyomában volt a Szedeák (73-77). Szoros volt a végjáték, alig három perccel a vége előtt egalizált a vendéglátó (77-77). A végén – kétpontos vasi vezetésnél – Curry bevállalt egy hármast, de Taylor blokkolta és indította Turnert, aki nem hibázott. Nehezen, de nyert a Körmend, így idegenbeli győzelemmel mehet el az egy hónapos bajnoki szünetre.