kézilabda

2020.02.17. 21:07

Az SZKKA nyerte az újonccsatát

Fontos, magabiztos győzelemmel folytatta az NB I-es női kézilabda-bajnokságot a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia.

A végül 10 gólig jutó Biljana Bandelier tör utat magának Fotó: Cseh Gábor

Fotó: © Cseh Gábor

A 16. fordulóban két újonc csapott össze – a házigazda lépett pályára esélyesként. A Szent István sereghajtóként, győzelem nélkül érkezett Szombathelyre, ráadásul szeptemberben hazai pályán is kikapott (24-28) a bennmaradás felé nagy léptekkel menetelő, sőt, lassan a középmezőnyt megcélzó vasi gárdától.

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Szent István SE 35-28 (19-13). – Szombathely, 450 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Altmár, Horváth M.

SZKKA: Tomasevic – Jovetic 5, Bandelier 10/1, Szendrei, Horilska 5/2, Virág 2, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Pődör B., Varga N. 1, Horváth P. 4, Mayer Sz. 3, Pődör R. 2. Edző: Marosán György.

SZISE: Grecsó – Aron 5, Horváth G. 1, Stranigg 8, Scheffer 1, Albert, Tobak 2. Csere: Mátéfi (kapus), Schneider 1/1, Lyngby 2/2, Sziráki 2, Szerző 2, Varjú, Monori 4. Edző: Vojkovics Gyula.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4-4. 14. perc: 8-5. 22. perc: 14-10. 32. perc: 22-13. 37. perc: 24-17. 44. perc: 28-22. 54. perc: 33-25.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3.

A vendég kezdett jobban, főleg pontosabb támadójátékkal (5. perc: 2-4). Kellett kis idő, mire a házigazda rendezte a sorait, de aztán átvette az irányítást és a vezetést (14. perc: 8-5). Kemény küzdelem bontakozott ki, a fővárosi gárda nem akart kikapni. De több jó teljesítményt vonultatott fel a vendéglátó: Tomasevic heteseket védett, Mayer nagyot küzdött beállóban, Bandelier szállította a gólokat. Az első félidő hajráját egyértelműen megnyerte az SZKKA, hatgólos előnnyel vonulhatott szünetre. Sőt, fordulás után óriási lendülettel tért vissza a pályára, átrohant ellenfelén, igyekezett minél előbb eldönteni a mérkőzést – egyre nyílt az olló (33. perc: 22-13). És egyre nehezebben tartotta a lépést a SZISE (48. perc: 28-22). A hajrának biztos előnye tudatában futott neki a házigazda, és rutinos csapat módjára hozta le az utolsó perceket (55. perc: 33-25). Magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott az SZKKA.

Marosán György: – Sokat készültünk erre a találkozóra. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, az elején jobban is kezdett a vendég, de fokozatosan feljöttünk, és átvettük az irányítást. A mérkőzés nagy részében az történt, amit akartunk, vezettünk kilenc góllal is, rászolgáltunk a győzelemre.

Vojkovics Gyula: – Gratulálok a Szombathelynek, megérdemelten győzött. Nagyon akartuk a győzelmet, de a sok technikai hiba miatt nem sikerülhetett. Az első félidő végén és a második félidő elején ment el a mérkőzés.

A 17. fordulóban a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia az Alba FKC vendégeként lép pályára pénteken 18.30-kor – ma már nem elképzelhetetlen egy idegenbeli bravúr sem a vasiaktól.