Eredmények

2020.02.25. 19:56

Rangadót nyert a Cell – Pályán az NB II-es Vas megyei női kézilabdacsapatok

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 14. fordulójában a Celldömölk megyei rangadót nyert a Körmend ellen, nem hibázott a listavezető Bük, hazai pályán botlott a Sárvár.

Szecsődi Vivien jó játékkal, négy góllal járult hozzá a CVSE diadalához

Fotó: Szendi Péter

Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő–Körmendi DMTE 31-27 (15-14). – Celldömölk, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Atyimov, Jáger.

CVSE: Tömő – Kazári, Szomorkovits A. 10, Szomorkovits L. 4/1, Freiberger 6, Szecsődi 4/1, Bagics 2. Csere: Balogh V., Füzfa, Geiger 1, Győrffy 4, Szalai. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Körmend: Dudora – Rábai 8, Csépke 4, Zsiga, Török 4, Herczeg, Huszár 2. Csere: Nagy J. (kapus), Őri, Horváth D. 3, Kiskós 4, Szalai L., Somlai, Cser 2. Edző: Varga Andrea, Kiskós Kitti.

A megyei rangadó első játékrészében fej fej mellett haladtak a csapatok. A vendégek többször is egy-két gólos előnyt szereztek, amire celliek rendre gyors gólokkal válaszoltak, sőt, a 20. percre három találattal elléptek. A Körmend egyenlített, végül egygólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző a szünetben. A második félidőt remek labdaszerzésekkel, hatékony támadójátékkal kezdte a CVSE, gyorsan hatgólos különbséget alakított ki. A vendégek kitartóan próbálkoztak, többször is erőre kaptak (44. perc: 21-20), de a Cell minden felzárkózási kísérletet visszavert, végül biztosan nyert.

Salamonné Csótár Adrienn: – A héten sok betegséggel küzdöttünk, négy játékos is lázas volt. Remélem, a jövő hétre mindenki meggyógyul, s akkor teljes játékerővel rendelkezünk a következő összecsapásra.

Varga Andrea: – A gyors indításgólokat szerettük volna elkerülni, a játék ezen elemében még van javítanivalónk.

Sárvárfürdő Kinizsi–KK Ajka 24-25 (11-11). – Sárvár, 280 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bazsó, Kertész.

Sárvár: Jurik – Vajda 7, Jenőfi 10/4, Doncsecz 5, Gerencsér, Cser 1, Kiss N. Csere: Varga Á. (kapus), Soós 1, Horváth E., Bolfán, Marton, Barabás, Szemes, Dávid, Farkas L. Edző: Farkas Veronika.

A téli szünetben jelentősen megerősödött – többek között a sokszoros válogatott, világbajnoki ezüstérmes Mehlmann Ibolyával felálló – vendégek ellen az első játékrészben végig vezetett a remekül védekező, ám támadásban olykor bizonytalankodó Kinizsi. Két gólnál nagyobb előnyre azonban nem tudott szert tenni, sőt, a félidőt egállal zárták. Szünet után is változatos, ezen a szinten kimondottan színvonalas küzdelem zajlott. Az utolsó tíz percre kétgólos sárvári előnyről fordultak a csapatok (21-19). A végjáték a két rendkívül rutintalan, húsz év alatti játékvezető ténykedése miatt nagyon kaotikusra sikerült. A hazai edző kétperces kiállítása miatt emberelőnyben játszó Ajka a lefújás előtt öt másodperccel szerezte meg a győztes gólt.

Győri Audi ETO KC U22–Büki TK 26-34 (12-17). – Győr, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Babity, Kaposi.

Bük: Szalai N. – Szuhogyi 5, Szabó N. 3/3, Schuszter 2, Szabó D. 9/1, Gősi 7, Cseledi 5. Csere: Büki (kapus), Baranyai 3, Kelemen, Megyeri, Marton, Tóth B., Devecseri. Edző: Bölöni Roland.

Többen küszködtek lázas betegséggel a mérkőzés előtti napokban a büki keretből, Szabó Réka nem is tudta vállalni a játékot. Két gyors góllal a vendégek szereztek vezetést, majd következett öt hazai találat (5-2). Aztán a bükiek rendezték a sorokat, átvették az irányítást, a vezetést, szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak. Néha csúszott hiba a BTK játékába, de a második félidőt végig kontroll alatt tartotta, ekkora különbséggel is megérdemelten nyert.