2020.03.11. 21:53

Nem adta olcsón a bőrét a JKSE, megszenvedett a Falco

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában verte a vendég Jászberényt – zárt kapus meccsen.

Falco kc - Jászberény kc , nb1-es bajnoki mérkőzés, 20200311, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Az éllovas látta vendégül a sereghajtót – a Falco KC a kötelező győzelemért lépett pályára. A vendégektől Aleksandrov, a hazaiaktól Perl hiányzott. Furcsa volt hallgatni a játékosok bemutatását a közönség moraja nélkül. De a meccsen is kellett kis idő, mire az ember megszokta a cipők csikorgását. Tulajdonképpen edzőmérkőzés hangulatban kezdődött az összecsapás.

Nehezen lendültek játékba a felek, sok hibával kezdtek. Szerényen potyogtak a kosarak, váltott vezetést mutatott az eredményjelző (5. perc: 6-8). Washington pedig már az első etap közepén három hibánál járt – le is ült a padra.

A Jászberény szerezte a mérkőzés első tripláját – és a másodikat is. Katasztrofálisan dobott a Falco, úgy tűnt, hogy a JKSE irányít. Szűk két perccel az etap vége előtt Gasper Okorn meglehetősen ingerülten gyűjtötte maga köré tanítványait (12-18). De nem változott a játék képe. Sőt, állva hagyta ellenfelét a JKSE, ráadásul Baker triplája zárta a játékrészt – 13 pontot vert a házigazdára a Berény... Ha lett volna közönség, döbbenten figyelte volna az eseményeket, ugyanis a folytatásban egyre nőtt a JKSE előnye (12. perc: 12-30). Úgy tűnt, hogy mély gödörben van a Falco. A hazaiak körülményesen támadtak, lassan értek fel a gyűrű alá, tiszta dobásokat rontottak, de a védekezés sem működött. A JKSE pedig ráérzett a lehetőségre, belelkesedett.

Filipovity triplája végre célba ért – a 11. hazai távoli kísérlet volt sikeres. Megkezdte a felzárkózást a Falco. Gyorsabb, pontosabb játékra váltott, bőszen faragta a hátrányát – főleg Filipovity és Benke volt elemében (15. perc: 28-32). De a Berény visszaverte a felzárkózási kísérletet, visszaállította a tíz pont körüli, fölötti előnyét (17. perc: 30-42). A Falco végül nagy küzdelemben annyit elért, hogy a JKSE „csak” négy ponttal vezetett a szünetben (20. perc: 38-42). Elnézve Okorn mester időkéréseit, reakcióit, hallgatva szavait a kispadnál, bizonyára komoly fejmosásban részesült a vasi gárda az öltözőben.

Fordulás után óriási lendülettel, 6-0-val nyitott a Falco, gyorsan átvette a vezetést. Hooker lendült bele, magához ragadta az irányítást a házigazda. A keveset cserélő JKSE küzdött becsülettel, és ha nehezen is, de tartotta a lépést. A Falco erőltette a rohanós játékot, és úgy tűnt, hogy ez a taktika sikerre vezet (27. perc: 52-46). Mégis maradt izgalom az utolsó negyedre, ugyanis nem tudta tartani folyamatosan jó teljesítményét a házigazda (30. perc: 59-56).

Jól elkapta a Falco a negyedik negyed elejét, de nem tudott komolyabb előnyre szert tenni. A szívós JKSE nem hagyta magát leszakítani. Jól védekezett a Falco, de továbbra is rosszul dobott. Fogyott az idő. Jókor jött Váradi triplája, közelített a tíz ponthoz a hazai fór (37. perc: 71-64). Innen pedig már nem volt visszaút a lelkes vendég számára. A közvetlen hajrát rutinos csapat módjára játszotta le a házigazda, nem adott esélyt ellenfelének, hogy szorossá tegye a végjátékot (39. perc: 75-65).

A lelkes Jászberény alaposan megnehezítette a Falco dolgát, de az esélyesebb házigazda végül begyűjtötte a győzelmet.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Jászbrényi KSE 77-67 (12-25, 26-17, 21-14, 18-11)

Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tőzsér, Goda, Boros.

Falco: Hooker 6, Curry 6, Benke 11/3, Washington 5/3, Reddic 14. Csere: Filipovity 17/3, Váradi 14/6, Lake 4, Bíró –. Edző: Gasper Okorn.

JKSE: Baker 26/6, Nelson 8/6, Pen 22/6, Brbaklic 6, Pantelic 1. Csere: Ruják –, Buzás –, Peringer 4. Edző: Miljan Curovic.

Az eredmény alakulása 5. perc: 6-8. 8. perc: 12-16. 12. perc: 12-30. 15. perc: 28-32. 17. perc: 30-42. 20. perc: 38-42. 22. perc: 44-42. 27. perc: 52-46. 30. perc: 59-56. 34. perc: 66-60. 37. perc: 71-64. 39. perc: 75-65.