Söptén nyert rangadót a Gérce

2020.09.24. 07:00

Megyei II.: nyolcat rúgott a Mersevát, hetet a Pecöl,13 gólnál állt meg a Táplán

A 6. forduló – gólgazdag, mozgalmas – mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Mozgalmas meccs kerekedett a Gencsapáti–Szeleste-Pósfa (5-1) összecsapásból Fotó: Unger Tamás

Északi csoport

Zanat-Haladás VSE–Kemenesalja 1-1 (1-0). Szombathely, vezette: Papp Á.

Zanat-Haladás: Kántor – Tamás (Neczpál), Gyurácz (Szenczi), Machinek, Maráczi, Németh G. (Horváth M.), Varga Cs., Németh E. (Horváth G.), Janek, Perger, Bódi.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli, Belegrai, Szakál E. (Iván), Őri, Dobson (Bodor), Szakál M., Pethő, Erdélyi, Ölbei, Varga R. (Czöndör).

Gólszerzők: Németh G., ill. Dobson.

A hazai csapat betegségek, sérülések miatt ismét felforgatott kerettel lépett pályára. Ennek ellenére az első félidő nagy részében jól futballozott, 1-0-s vezetéssel mehetett szünetre. Fordulás után a vendég gyorsan egyenlített. A folytatásban a Zanat-Haladás nyomott, támadott az újabb gólért, ám a masszív, szervezett vendég jól védekezett. Kisebb hullámvölgybe került az utóbbi időszakban a házigazda.

Pecöl–Sitke 7-2 (2-1). ­Pecöl, 80 néző, vezette: Kedves R.

Pecöl: TAKÁCS – KURUCZ, SZEMES Z., Szemes D. (Marton), FARKAS A., ILLÉS, HÓBOR, Németh Á. (Mészáros), TÓTH ZS. (Varsányi), Horváth B. (Oszkó), FARKAS E.

Sitke: Viczmándi (Kelemen D.) – Bagoly G., Imre, Gyürü (Bakonyi), Poós, Tóbiás (Török), Hantó (Németh M.), Sulyok, Kelemen B., Horváth G. (Kiss L.), Horváth B.

Gólszerzők: Farkas A. (5), Farkas E., Oszkó, ill. Poós, Horváth B.

Kiállítva: Imre (48., Sitke).

Álmosan kezdett a hazai csapat, de aztán belelendült.

A második félidőt már egyértelműen uralta, és ilyen különbséggel is megérdemelten győzte le jól küzdő ellenfelét.

Ölbő–Conoil Mersevát 1-8 (1-3). Ölbő, vezette: Horváth P.

Ölbő: Nagy Á. – Tóth A., Szele, Kovács L., Sipos, Simon, Bárdosi (Csóka), Csizmazia, Németh E. (Rabi), Sárközi, Palaczky.

Mersevát: Patyi – Horváth A., Dénes, Győrvári, Sebestyén (Takács), Czupor, Orbán (Gönye G.), Marsai (Szabó K.), Gáncs (Nyári), Gönye B., Molnár G. (Nagy Á.).

Gólszerzők: Kovács L., ill. Horváth A. (4), Nyári (2), Takács, Győrvári.

Az ölbői csapat ezúttal sem tudott felnőni a feladathoz, sok gyenge teljesítmény akadt hazai oldalon. Sok sebből vérzik az Ölbő…

Ikervár–Elektromol Spari 5-2 (3-1). Ikervár, 50 néző, vezette: Talabér N.

Ikervár: Németh D. (Schimmer) – Németh M. (Horváth B.), HULLMANN, DOBSON, Vincze, KÓSI, Bészély, Varga M., NAGY A., Takács, Németh R. (Asztalos).

Spari: Biró – Kovács T., Baranyai, Németh R., Pulai, Grubick (Nyári), Kelemen, Fritz, Tóth A. (Holdosi), Németh V., Barbalits.

Gólszerzők: Nagy A. (4), Vincze, ill. Nyári, Barbalits.

A hazai csapatnak ismét sikerült „jól” kezdenie a mérkőzést – már a 8. percben hátrányba került. Ám a bekapott gólra jól reagáltak a ­hazaiak: két szép támadást góllal zártak, és egy átlövésből is betaláltak. Így megnyugtató előnnyel vonulhattak szünetre.

A második félidőben kontrára rendezkedett be a házigazda, két újabb gólt szerzett. A végén a vendég kozmetikázott az eredményen. Megérdemelt hazai győzelem született a sportszerű Spari ellen.

Söpte–Gérce-Vásárosmiske 0-2 (0-1). Söpte, 100 néző, vezette: Bedi T.

Söpte: Szalay – Kovács E., Pusker, Léhmann, Pungor, Molnár B., Vámos, Varga A. (Kertes), Kálmán (Molnár Cs.), Németh B. (Mester), Takács.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Tóth R., Németh T., Máthé, László, Major (Ódor), Pethő, Mórocz, Hompok (Kovács T.), Nunkovics (Lerik), Csonka.

Gólszerzők: Csonka, Mórocz.

A vendégek a mérkőzés elején egy védelmi megingást kihasználva kerültek előnybe. Ezt követően a söptei csapat gyakorlatilag az egész meccsen küzdött, hajtott az egyenlítésért. De a gércei védelem, vagy Komáromi kapus jól állta a sarat. Sőt a vendég a hosszabbításban egy szögletből ismét betalált. A küzdelmes, kiegyenlített találkozón a szervezetten játszó vendégek értékes három pontot szereztek a támadószekcióban ezúttal gyámoltalannak tűnő hazaiak ellen.

Gencsapáti–Szeleste-Pósfa 5-1 (4-0). Gencsapáti, 100 néző, vezette: Farkas G.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi (Horváth Á.), Janzsó, Fogl (Németh T.), Kovács P., Bokor (Domján), Csonka (Mester), Egyed, Lőrincz (Tóth B.), Szigetvári, Dancs.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Tóth R., Fülöp, Földi (Vincze), Riba, Nagy D., Horváth D. (Gecse), Szabó B., Nagy Á., Varga M., Kovács V. (Németh B.).

Gólszerzők: Lőrincz (2), Szigetvári, Dancs, Fogl, ill. Gecse.

Két gyors hazai gól vezette fel a meccset, és a folytatásban is lendületben maradt a Gencs­apáti, sok helyzetéből kettőt még értékesített a szünetig. Fordulás után inkább mezőnyben zajlott a játék, de így is növelte előnyét a vendéglátó. A hazaiak a végére kissé kiengedtek, így a vendég szépíteni tudott. A Gencsapáti együttesében minden játékos jó teljesítményt nyújtott.

Uraiújfalu–Honvéd Sé 1-0 (1-0). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Molnár T.

Uraiújfalu: Horváth B. – SZABÓ M., VARGA ZS., Gáspár (Kollárits), PUNGOR N. (Farkas A.), Pungor Sz., Gallen, Agg (Vajnai), Simon, Németh I., Koronczai.

Sé: Földi – Szalay, Wágner, Séfer, Bonchis, Haraszti (Bogyai), Werderits, Farkas P., Vándori (Muzsai), Sümegi, Uri.

Gólszerző: Agg.

A hazai csapat korán, már a 7. percben betalált. A folytatásban is támadásban maradt, eldönthette volna a mérkőzés sorsát, ám kihagyta a helyzeteit. A második félidő már a vendégeké volt, de a góllövéssel hadilábon álltak. Így maradt az 1-0-s hazai győzelem.

Bozsok–Alsóújlak 1-1 (1-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Szabó III. Z.

Bozsok: MIKLÓS – Kaposi, Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs. (Dévényi), Jagodics, Hankó (Rapi), Kovács P., Szalai (Bigner), Kiss M., Marti (Németh R.).

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Pados, Toldi (Kaposi), Varga Á., Varga N., Gampel Dá. (Hancz), Farkas M., Ódor, Nagy Z. (Ország), Varga R.

Gólszerzők: Kratochwill, ill. Varga R.

Vendégziccerrel indult a mérkőzés, de a hazai kapus bravúrral védett. Ezután fokozatosan vette át a játék irányítását a Bozsok és egy szép támadás végén jogos 11-eshez jutott, amit sikerült értékesíteni. A második félidőben nem tudta lezárni a mérkőzést a hazai csapat, és ahogy ilyenkor lenni szokott, egy kontra végén egalizált az Alsóújlak.

Déli csoport

Bajánsenye–Szentpéterfa 2-3 (0-1). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Szejke L.

Bajánsenye: Bacsák – Koltai, Horváth B., Luter, Kosár, Fábián B., Kovács I. (Horváth T.), Fábián K., Horváth Z., Bakó, Kalamár.

Szentpéterfa: Papp K. – Horváth V., Garger, Farkas H., Wágner R., Gaál R., Wágner Sz. (Tóth Sz., Baranyai), Jurasits, Hoós B., Frányi, Hoós Á.

Gólszerzők: Koltai, Kosár, ill. Farkas H. (2), Gaál R.

A Bajánsenye ezen a mérkőzésen egy legyőzhető Szentpéterfától szenvedett vereséget – elmulasztva a felzárkózás lehetőségét. A hazaiak fáradt csapat benyomását keltették. Indiszponáltan, sok hibával játszottak, számos eladott labdával segítették a vendégeket. A hazaiak gyenge játékát csak a játékvezető szánalmas ténykedése múlta felül. De összességében a Péterfa megérdemelten távozott három ponttal.

Viszák–Tutitextil-Körmend VSE 1-6 (1-3). Viszák, vezette: Bazsó F.

Viszák: Szabó Gy. – Tóth P., Novák, Horváth J., Seres, Agg A., Vass, Biczó, Németh A., Dezső (Lukácsi), Agg R. (Németh I.).

Körmend: Sály – Sipos, Velekei (Nagy M.), Papp P., Horváth Á., Törő, Petrovics (Horváth A.), Sákovits, Horváth A., Vilics, Szakasics.

Gólszerzők: Németh A., ill. Vilics (3), Horváth Á., Petrovics, Sipos.

Felsőcsatár–Rábatótfalu 3-2 (1-2). Felsőcsatár, vezette: Árpád A.

Felsőcsatár: Tieber (Czlenner) – Podlaviczki, Horváth L., Horváth Sz., Varga P., Krancz Gy., Schmalzl (Karcsics), Cseri, Szakály (Kopácsi), Krancz K. (Takács), Tóth D. (Cobzaru).

Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri (Náricza), Kovács G., Szakács, Sütő, Takács, Erős, Anderkó G. (Ropos), Kóczán (Anderkó M.), Papfalvi, Sipos.

Gólszerzők: Horváth Sz., Horváth L., Schmalzl, ill. Erős, Anderkó G.

Club Walnut Nádasd–Vasszécseny 2-1 (2-1). Nádasd, 200 néző, vezette:

Bíró O.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Kádár, Németh Be. (Szabó Z.), Meskó E., Gerencsér (Doktor I.).

Vasszécseny: Farkas B. (Pungor) – Horváth D., Viszked (Maczek), Horváth Sz. (Nemes), Kiss B. (Zsolnai), Balikó, Varga M., Pongrácz, Gombkötő, Kontics, Vadász.

Gólszerzők: Gerencsér, Tuboly, ill. Horváth D.

A jó erőkből álló vendég ellen a házigazda az első fél­időben egygólos előnyre tette szert – jól futballozott, több helyzetet is kialakított. A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a játék, a Nádasd továbbra is sok helyzetet puskázott el. A mérkőzés végén a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de a hazaiak biztosan őrizték meg előnyüket.

Ják–Táplán SE 3-13 (1-6). Ják, vezette: Bognár R.

Ják: Dobos – Varga M. (Rigler), Berkes, Tóta Á. (Bozi), Bihun, Neubauer B. (Horváth M.), Vizserálek, Tóta R., Neubauer Á., Takács, Udvardy.

Táplán SE: Molnár D. – Stieber, Balázs (Káldi I.), Pásztor (Jantos), Szükösdi, Németh B. (Káldi M.), Rajzinger, Németh Sz., Polgár (Gombos), Seper, Horváth R. (Mikovics).

Gólszerzők: Neubauer Á. (2), Bozi, ill. Németh B. (4), Horváth R. (2), Rajzinger (2), Káldi M., Jantos, Polgár, Szükösdi, Stieber.

Őriszentpéter–Csákánydoroszló 1-2 (0-2). Őriszentpéter, 180 néző, vezette: Szabó B.

Őriszentpéter: Horváth K. – Őr (Horváth Cs.), Tamaskó, Horváth R., Sály, Kulcsár, Embersics (Mihályka), Mihály, Szép, Tóth Á., Horváth A.

Csákánydoroszló: Szőke – Danyi, Kis-Nemes Má., Pesti, Makai (Horváth Á.), Urbán (Lónai), Kolosits (Horváth A.), Horváth P., Biczó, Kis-Nemes Mi., Sárközi.

Gólszerzők: Horváth R., ill. Sárközi, Urbán.

Küzdelmes mérkőzést vívtak a felek. Végül a nagyobb rutinnal rendelkező – és szerencsésebb – vendég gyűjtötte be a három pontot.

A Tanakajd–Gyöngyöshermán-Szentkirály mérkőzés elmaradt.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.