2020.09.14. 20:17

Tornagyőztes a Falco – A Kecskemétet és a Paksot is elverték a sárga-feketék

Mindkét ellenfelét legyőzte, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárcsapata nyerte a 11. Horváth Zoltán Emléktornát.

20200913 Falco - Paks felkészülési kosárlabda mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Péntektől vasárnapig adott otthont az Arena Savaria a 11. Horváth Zoltán Emléktornának. A felkészülési kosárlabdatornán a házigazda Falco mellett további két NB I-es gárda, a Kecskemét és a Paks lépett pályára – mindenki játszott mindenkivel. Pénteken a Falco kiütéssel győzte le a Kecskemétet (83-49), szombaton a Kecskemét javított, jobbnak bizonyult a Paksnál (78-73). Vasárnap a Falco–Paks-meccs zárta a tornát – az összecsapás lapzártánk után ért véget.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 78-73 (25-16, 18-16, 16-20, 19-21). – Szombathely, 1350 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Tóth K., Esztergályos.

Falco: Anderson 20/9, Váradi 9, Doktor 3/3, Bruinsma 8/6, Searcy 5. Csere: Benke 7, Kovács 4, Lake 22. Edző: Gasper Okorn.

Paks: Capers 6/3, Kis 5/3, Valerio-Bodon 14/6 Shepard 15, Eilingsfeld 21/9. Csere: Kovács 6, Pupp –, Velkey 2, Gulyás –, Jackson 4. Edző: Dzunics Braniszlav.

A Falco ezúttal is nyolc emberrel játszott – a kulcsemberek közül Perl és Milosevivc ismét hiányzott –, míg a Paks Lóránt Pétert nélkülözte. A házigazda szervezett játékkal, jó védekezéssel rukkolt elő, az első perctől a kezében tartotta az irányítást, a nagyszünetig stabil előnyt épített ki magának (20. perc: 43-32). Fordulás után már hatékonyabban kosárlabdázott a Paks, kiegyenlítettebb lett a meccs, de a Falco vezetése, biztos győzelme nem forgott veszélyben. Már csak azért sem, mert Anderson és Lake nagy formábanjátszott.

A 11. Horváth Zoltán Emléktorna végeredménye: 1. Falco, 2. Kecskemét, 3. Paks.

Különdíjak, legjobb hazai játékos: Váradi Benedek. Legjobb center: De’Quon Lake. Legértékesebb játékos (MVP): Kyan Anderson.

A Falco kedden a Sopron vendégeként vív zárt kapus edzőmérkőzést.