Tízgólos meccset nyert a Pecöl

2020.10.29. 07:00

Megyei II.: a Bozsok a Söptét, a Spari a Gércét, a Nádasd a Gyöngyöshermánt verte

A 11. forduló – gólgazdag – mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Viszák–Szentpéterfa 0-4. A viszáki Agg Richárd (17) és a péterfai Udvardi Tamás párharca

Fotó: Szendi Péter

Északi csoport

Kemenesalja–Ölbő 2-1 (1-1). Vönöck, 60 néző, vezette: Monostori I.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Kolompár), Őri, Dobson (Szakály), Lőrincz, Szakál, Czöndör, Pethő, Erdélyi, Ölbei, Varga R. (Bodor).

Ölbő: Varga D. – Tóth A. (Sági Kiss), PALACZKY, Szele, Tóth G. (Ádám), Varga L., SIMON, Csizmazia, Németh Z. (Fülöp), Vasadi, NÉMETH E.

Gólszerzők: Szakál, Lőrincz, ill. Simon.

Kiállítva: Kolompár (93., Kemenesalja).

A hazai csapat egy pontrúgás után került előnybe, a vendégek egy bombagóllal egyenlítettek. Az első félidőben kevés helyzetet alakított ki mindkét együttes. Fordulás után a házigazda nagy erőket mozgósított a győzelemért. Ismét egy pontrúgás után, fejesből született meg a második kemenesaljai gól. A folytatásban a hazaiak több komoly gólhelyzetet elpuskáztak, de végül begyűjtötték a három pontot.

Zanat-Haladás VSE–Gencsapáti 3-1 (1-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Sebesi P.

Zanat-HVSE: Kántor – Kossuth, Maráczi (Neczpál), VARGA CS., SZENCZI, Németh G. (Szabó Z.), Németh E., Janek, Kiss Z. (Machinek), BÓDI, Tamás (Horváth M.).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó, Fogl, Mester, Dancs, Csonka (Szigetvári), Bokor (Tóth B.), Kovács P., Molnár B., Tar (Lőrincz).

Gólszerzők: Bódi, Szen-czi, Maráczi, ill. Kossuth (öngól).

A jól szervezett Gencs nem adta olcsón a bőrét. A hazai csapat a ziccereket kihagyta, pontrúgásokkal nyerte meg a meccset – a második félidőben tudta bedarálni remekül küzdő ellenfelét.

Honvéd Sé–Pecöl 4-6 (1-2). Sé, 100 néző, vezette: Szabó P.

Sé: Földi – Séfer, Werderits, Muzsai (Haraszti), Farkas P. (Kovács K.), Bonchis, Soós (Szalay), Vándori, Kámán, Sümegi, Uri (Vámos).

Pecöl: Takács – Pálfi (Németh I.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Marton), Oszkó, Farkas A. (Horváth B.), Farkas E., Márok (Lakatos), Illés, Hóbor (Varga M.).

Gólszerzők: Vándori (2), Kámán, Bonchis, ill. Farkas A. (2), Illés (2), Márok, Szemes D.

Az már az elején látszott, hogy a vendégek gyors embereikre építenek – a hazaiak zártabb védekezésből építkeztek. A pecöliek 11-esből és egy védekezési hibát büntetve szerezték góljaikat, amire

hazai oldalról egy szabadrúgásból elért bombatalálat volt a válasz. A második fél-

időben a hazaiak csak egy ideig tudták tartani a lépést az energikusan játszó látogatókkal, több sérülésből felépülő

játékosuknál a fáradtság jelei mutatkoztak. A védelem hibáit pedig a Pecöl könyörtelenül kihasználta – bár találatai között volt egy újabb büntető és egy szabadrúgásgól is. A séiek végig futottak az eredmény után. Az a csapat, amelyik hat gólt rúg Sében, megérdemli a győzelmet, de ehhez a hazaiak asszisztálása is kellett.

Szeleste-Pósfa–Conoil Mersevát 0-1 (0-0). Szeleste, vezette: Bíró O.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Németh B. (Horváth E.), Tóth R., Pomper, Földi (Gecse), Riba, Kovács A., Fülöp, Nagy Á. (Csizmazia), Varga M., Trittremmel.

Mersevát: Patyi – Molnár G., Gönye, Győrvári, Sebestyén (Nyári), Marsai, Dénes, Gáncs, Nagy Á. (Orbán), Takács B., Czupor.

Gólszerző: Trittremmel (öngól).

Kiállítva: Csizmazia (92., Szeleste-Pósfa).

Mindkét csapatnak több helyzete akadt, ezek közül a vendégek egyet kihasználtak.

Gérce-Vásárosmiske–Elektromol Spari 2-3 (1-1). Gérce, 100 néző, vezette: Monostori I.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi A. (Glavánovics) – Németh T., Máthé, László, Major, Pethő, Mórocz (Lerik), Fehér, Nunkovics, Csonka, Kövesdi.

Spari: Biró (Gyetvay) – Kovács T., Szabó P., Barbalits (Pados), Fritz (Sipos), Németh V., Nyári, Schmidt, Jónás, Baranyai, Németh R.

Gólszerzők: Nunkovics, Csonka, ill. Pados, Németh V., Baranyai.

A gyenge napot kifogó házigazda ellen megérdemelten nyert a Spari – sajnos a játékvezető sem állt a helyzet magaslatán.

Bozsok–Söpte 1-0 (0-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Sály K.

Bozsok: Miklós – Iker (Kovács P.), BIGNER, KRATOCHWILL, NAGY ZS. (Németh R.), Jagodics, Dévényi, HANKÓ (Pál), Kiss M., Kaposi, MARTI (Rapi).

Söpte: Szalay – Kertes (Iker), Horváth P. (Németh B.), Németh Ma., Mester, Pusker, Léhmann, Molnár B., Vámos, Kálmán (Horváth Gy.), Kovács E.

Gólszerző: Nagy Zs.

Az első félidőben a vendég, a másodikban a hazai csapat futballozott jobban. Tipikus egygólos mérkőzésen egy szöglet után szerzett szép fejes góllal tartotta otthon a három pontot a Bozsok.

Alsóújlak–Ikervár 5-1 (0-1). Alsóújlak, 100 néző, vezette: Szabó B.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do. (Tűh), Takács (Kovács Z.), Pados, Nagy Z., Varga N., Fülöp (Ország), Gampel Dá., Tárkányi, Hancz, Varga R. (Rózsa).

Ikervár: Takács (Németh Á.) – Németh D., Németh M., Horváth D., Hullmann, Dobson, Vincze T., Kósi, Varga M., Nagy A., Schimmer (Asztalos).

Gólszerzők: Pados (2), Ország, Hancz, Tárkányi, ill. Varga M.

Több kulcsember is hiányzott a hazaiaktól, ennek ellenére az első félidő közepétől irányították a meccset, igazi örömfocit bemutatva biztosan nyertek.

Sitke–Uraiújfalu 3-1(2-0). Sitke, vezette: Papp Á.

Sitke: Kelemen – Bagoly G., Imre Gá., Gyürü (Szita), Papp B. (Németh M.), Poós, Imre Ge., Sulyok, Kiss L. (Hantó), Horváth B., Bagoly A. (Horváth G.).

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Varga Zs., Pungor (Vajnai), Gallen, Agg, Simon, Kollárits (Tóth D.), Gáspár, Németh I., Koronczai.

Gólszerzők: Papp B., Poós, Bagoly G., ill. Varga Zs.

Már a 4. percben vezetéshez jutott a hazai csapat, előnyét aztán a szünetig meg is duplázta. A második félidőben is jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, a Sitke pedig a vége előtt megszerezte a harmadik gólját – amire a vendégek már csak egy hosszabbításban, büntetőből elért találattal tudtak válaszolni. Megérdemelt a hazai győzelem. Az elmúlt hetek rossz eredményei után a sitkei játékosok remek hozzáállása ismét sikert eredményezett.

Déli csoport

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Club Walnut Nádasd 2-3 (1-2). Szombathely, vezette: Bagoly G.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Geicsnek – Szilvágyi, Horváth Á., Kis, Hegedűs, Szabó A., Németh Sz. (Geo-sits, Balázs), Dénes (Németh R.), Bazsó, Kopácsi, Kondor (Péntek).Nádasd: Rejtli – Pálmai, Kalamár, Meskó, Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Kádár (Varga K.), Németh Be., Szabó Z., Gerencsér.

Gólszerzők: Kondor, Kopácsi, ill. Gerencsér (2), Meskó.

Mintegy 200 néző előtt játszott rendkívül kiegyenlített mérkőzést a két csapat. Mindkét fél nagyon jó formában futott neki a mérkőzésnek, azonban a nádasdi együttes ezúttal szerencsésebb is volt, és az utolsó percben megszerezte a győztes találatot.

Bajánsenye–Táplán SE 2-3 (2-2). Bajánsenye, 50 néző, vezette: Szabó III. Z.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Horváth B., Mihály, Kosár, Bakó, Fábián, Kovács I., Horváth Z., Vörös (Simon), Albert (Luter).

Táplán: Káldi – Balázs, Pásztor, Borbás (Stieber), Jáger, Szükösdi, Németh B., Rajzinger, Polgár (Jantos), Seper, Horváth R.

Gólszerzők: Horváth B. (2), ill. Németh B. (2), Pásztor.

A mély talaj ellenére nagy iramú, jó mérkőzést játszottak a csapatok. A meccs elején a vendég egy bombagóllal szerzett vezetést. Ezt követően a hazai együttes számos gólhelyzetet alakított ki, három ajtó-ablak ziccert is elhibázott – aztán mégis fordított. Ám a félidő utolsó percében a vendégek egy kontrából egalizáltak. A hazaiak a második félidőre az „öltözőben maradtak”, így a vendégek – egy lesgyanús helyzetből – megszerezték a vezetést. Ezt követően beszorították a Bajánsenyét, több helyzetet is kialakítottak. A hazaiak csak a félidő közepén szabadultak ki a nyomás alól, ezután több kontratámadást is vezettek, akár egyenlíthettek volna. A rutinos vendég azonban egygólos vezetését megtartva három ponttal távozott – úgy, hogy a hazaiak az első félidőben több gólt is rúghattak volna.

Tutitextil-Körmend VSE–Felsőcsatár 7-1 (2-0). Körmend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Szejke L.

Körmend: Sály – Sipos (Nagy M.), Velekei (Simon), Papp P., Horváth Á., Törő, Petrovics, Horváth A. (Sákovits), Jóna, Vilics, Szakasics.

Felsőcsatár: Tieber B. (Moór) – Podlaviczki, Szakály, Horváth Sz. (Virág), Varga P., Krancz, Schmalzl (Neubauer), Tieber J., Böhm, Cseri, Horváth L.

Gólszerzők: Sipos (2), Simon, Szakasics, Sákovits, Horváth A., Velekei, ill. Cseri.

Nagyon könnyed győzelmet aratott, közönségszórakoztató mérkőzést játszott a körmendi együttes – a különbség mértéke erősen hízelgő a szerény erőt képviselő vendégekre nézve.

Tanakajd–Ják 7-0 (3-0). Tanakajd, 80 néző, vezette: Vass I.

Tanakajd: Marcz L. – Svób (Szén), Könczöl Sz., Kovács G., Marcz G., Mészáros, Pál, Tóth J., Marcz M. (Preiczer), Könczöl B., Varga M.

Ják: Dobos – Varga M., Udvardy, Tóta, Bihun, Tama, Takács, Rigler, Vizserálek, Berkes, Horváth M.

Gólszerzők: Tóth J. (2), Szén, Kovács G., Varga M., Marcz G., Mészáros.

Az esélyesebb házigazda sportszerű mérkőzésen megérdemelten győzte le lelkes ellenfelét.

Vasszécseny–Csákánydoroszló 2-3 (0-1). Vasszécseny, 120 néző, vezette: Farkas G.

Vasszécseny: Farkas B. – Horváth D. (Szalai), VILICS, Nemes, KISS B., Balikó, VARGA M., Pongrácz, Zsolnai (Kiss P.), Gombkötő (Bori), VADÁSZ.

Csákánydoroszló: Szőke (Gérnyi) – Danyi (Draskovics), Kis-Nemes Má., Makai, Horváth Á., Urbán (Lónai), Horváth P., Pandur, Biczó, Kis-Nemes Mi., Sárközi.

Gólszerzők: Kiss B., Szalai, ill. Urbán (2), Makai.

A mérkőzést a vendég kezdte jobban, mezőnyfölényben játszott, ami a 38. percben góllá érett. A második játékrészben a hazaiak bátrabban játszottak, a Csákánydoroszló mégis háromgólosra növelte előnyét. Ekkor már mindenki elkönyvelte a sima vendéggyőzelmet, azonban a szécsenyiek nem adták fel és két gólt szerezve felzárkóztak – de egyenlíteni már nem tudtak.

Viszák–Szentpéterfa 0-4 (0-2). Viszák, vezette: Marácz Z.

Viszák: Tarafás – Tóth P. (Novák), Wolf, Horváth J. (Horváth B.), Seres, Agg A., Vass (Lukácsi), Biczó, Németh A., Benkő, Agg R.

Szentpéterfa: Páll – Udvardi, Török, Horváth V., Gaál Á. (Tóth G.), Garger, Farkas H., Wágner R. (Hoós G.), Gaál R. (Jurasits), Hoós B., Wágner K.

Gólszerzők: Farkas H. (2), Horváth V., Hoós B.

Rábatótfalu–Őriszentpéter 3-0 (2-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 50 néző, vezette: Boda Gy.

Rábatótfalu: Gongola – Náricza, Kovács G., Szakács, Sütő, Takács, Jéger (Anderkó), Kóczán, Papfalvi (Ropos), Sipos (Domján), Horváth M.

Őriszentpéter: Horváth Ko. – Gaál, Rados (Horváth Kr.), Őr (Mihályka), Tamaskó, Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Mihály, Horváth A.

Gólszerzők: Jéger, Horváth M., Takács.

Megérdemelt hazai győzelem született, jobban, a kapu előtt pontosabban futballozott a vendéglátó.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre-