A Pecölt verte rangadón a Gérce

2020.10.15. 07:00

Megyei II.: kilenc gól esett az Alsóújlak–Gencsapáti, nyolc a Hermán–Péterfa derbin

A 9. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Északi csoport

Kemenesalja–Söpte 1-4 (1-3). Vönöck, 80 néző, vezette: Gróf M.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Iván), Őri (Pethő), Szakál E., Dobson (Kóbor), Lőrincz (Bodor), Szakál M., Czöndör, Szakály (Varga R.), Erdélyi, Ölbei.

Söpte: Szalay – Kertes, Horváth P. (Németh G.), Németh M., Kovács E., Pusker, Léhmann, Pungor, Molnár B., Vámos, Kálmán (Németh B.).

Gólszerzők: Dobson, ill. Kovács E. (2), Pungor, Horváth P.

Kiállítva: Ölbei (60., Kemenesalja).

A tavaszias időjárás megzavarhatta a házigazdát, mert a 10. percben már 2-0-ra vezetett a vendég. Futott az eredmény után a Kemenesalja, szépített, kapufáig jutott, majd rendkívül érdekes játékvezetői ítéletek után végül megnyerte a meccset a Söpte. Megérdemelten győzött a vendég a gyenge napot kifogó Kemenesalja ellen.

Honvéd Sé–Ikervár 4-2 (2-1). Sé, 80 néző, v.: Kulman T.

Sé: Földi – Szalay, Séfer, Kovács K. (Muzsai), Werderits, Farkas P., Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi (Wágner), Uri (Bogyai).

Ikervár: Takács – Németh D., Horváth D., Hullmann, Dobson, Asztalos R., Vincze, Kósi, Varga M., Bészély (Asztalos N.), Schimmer.

G.: Werderits, Muzsai, Sümegi, Kámán, ill. Vincze, Dobson.

Rögtön a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, aminek eredményeként az első negyedóra végére már két góllal vezetett. Továbbra is a hazaiak maradtak támadásban, a vendégek kontrákkal próbálkoztak. Egy jogos tizenegyesből tovább növelhette volna előnyét a házigazda, de kimaradt a büntető – az ellentámadást pedig góllal zárta a vendég. A második játékrészben mindkét kapu sokat forgott veszélyben, egy szemfüles góllal ismét kétgólosra duzzadt a hazai előny. De a vendégek egy védekezési hibát kihasználva visszajöttek a meccsbe. Végül a Sé egy látványos góllal eldöntötte a meccset. Kitűnő játékvezetés mellett színvonalas, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, a hazai győzelem megérdemelt.

Szeleste-Pósfa–Ölbő 5-1 (0-1). Szeleste, v.: Sály K.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Tóth R., Fülöp, Földi (Nagy Á.), RIBA, KOVÁCS A., Szabó B. (Horváth E.), VARGA M., Nagy D. (Horváth D.), Vincze (Csizmazia), Trittremmel.

Ölbő: Varga D. – Tóth Al., Tóth At. (Németh E.), Szele (Sági Kiss), Tóth G. (Rabi), Sipos, Kovács L., Simon (Fülöp), Ács, Palaczky, Vasadi.

G.: Kovács A. (3), Horváth D., Varga M., ill. Ács.

A mérkőzést uraló, a végét jobban bíró hazaiak magabiztosan győzték le a szomszédvár csapatát.

Gérce-Vásárosmiske–Pecöl 2-1 (1-0). Gérce, 200 néző, v.: Papp Á.

Gérce-Vásárosmiske: KOMÁROMI – Németh T., MÁTHÉ, László, MAJOR, Pethő, MÓROCZ, Hompok (Lerik), NUNKOVICS, Csonka, Kövesdi.

Pecöl: Takács – Kámán, Kurucz (Németh Á.), Szemes Z., Varsányi (Márok), Oszkó (Tóth Zs.), Farkas A., Illés, Hóbor, Horváth B., Farkas E.

G.: Nunkovics, Pethő, ill. Kámán.

K.: Lerik (95.), ill. Tóth Zs. (73.).

Jó iramú, kemény összecsapásokkal tarkított, de sportszerű mérkőzést hozott a két élcsapat csapat találkozója – inkább a küzdelem volt a jellemző a játékra. Mindkét együttesnek voltak helyzetei, amelyeket a hazaiak használtak ki jobban – a vendégek

11-est is hibáztak. A Gérce csapatként diadalmaskodott.

Elektromol Spari–Conoil Mersevát 0-2 (0-1). Szombathely, 50 néző, v.: Szabó B.

Spari: Gyetvay – Kovács T., Pulai, Fritz, Dienes, Németh V., Nyári, Schmidt, Jónás (Barbalits), Baranyai, Németh R.

Mersevát: Patyi – Marsai, Horváth A., Győrvári, Sebestyén (Takács M.), Czupor (Nagy T.), Orbán, Takács B. (Gönye), Gáncs, Molnár G., Nagy Á.

G.: Horváth A., Marsai.

A Spari mezőnyben volt olyan jó, mint a Mersevát, legalább annyi helyzete is adódott, de a focit gólra játsszák – így a vendég nyert.

Bozsok–Uraiújfalu 4-1 (1-1). Bozsok, v.: Árpád A.

Bozsok: Miklós – BIGNER, Kratochwill, Nagy Zs. (Iker), Jagodics (Szalai), Dévényi, HANKÓ (Pónácz), Kovács P., KISS M., Marti (Németh R.), KAPOSI (Rapi).

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Varga Zs., Gallen A., Farkas A. (Pungor N.), Gallen I. (Gáspár), Agg (Pungor Sz.), Simon, Kollárits, Németh I. (Vajnai), Koronczai.

G.: Hankó (4), ill. Németh I.

K.: Dévényi (74.), Szalai (83.), ill. Gallen A. (83.).

A mérkőzés elején született hazai gólra gyorsan érkezett a vendégek válasza. A szünet előtt még két nagy helyzetet elpuskáztak a hazaiak. Fordulás után nagyobb fordulatszámra kapcsolt a Bozsok, sorra dolgozta ki a helyzeteket. Számos lehetőségéből pedig hármat ki is használt. Hankó eredményes játékával kiemelkedett a mezőnyből.

Alsóújlak–Gencsapáti 5-4 (2-2). Alsóújlak, 80 néző, v.: Szejke L.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., KAPOSI, Takács (TÁTKÁNYI), Varga Á., VARGA N. (Rónafalvi), Gampel Dá. (Pados), Farkas M. (CSIZMAZIA), KÁNTOR, Nagy Z. (HANCZ), VARGA R.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Horváth Á., Mester (Németh T.), Fogl, Dancs, Bokor, Tóth B. (Markó), Kovács P., Molnár B., Tar (Egyed).

G.: Hancz (2), Varga Á. (2), Kaposi, ill. Mester (2), Fogl, Dancs.

Mindkét csapatban akadt hiányzó. Támadó szellemben kezdett a házigazda, korán 2-0-s vezetéshez jutott. Aztán jött a hideg zuhany, a vendégek komoly erőket mozgósítva már a félidő vége előtt egalizáltak. A második félidő elején is folytatta magabiztos játékát a Gencs, 4-2-re fordított. A cseréket követően viszont rendezte sorait a házigazda, nagyot küzdött, és negyedóra alatt fordított. Nyert az Alsóújlak, de a sportszerű mérkőzésen bármelyik csapat begyűjthette volna a három pontot.

Sitke–Zanat-Haladás VSE 0-5 (0-0). Sitke, 30 néző, v.: Kondor T.

Sitke: Viczmándi – Bagoly G., Imre Gá., Bagoly A., Gyürü, Papp B. (Kelemen B.), Poós, Tóbiás (Bakonyi), Kiss L. (Szita), Horváth G., Horváth B. (Németh M.).

Zanat-HVSE: Szentgyörgyvári (Kántor) – Kossuth, Gyurácz (Bódi), Neczpál (Machinek), Varga Cs., Szenczi, Németh G., Perger, Németh E., Janek, Tamás (Kiss Z.).

G.: Bódi (2), Perger, Németh E., Szenczi.

Az első játékrészben a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, egy-egy nagy helyzet adódott mindkét kapu előtt, de gól nem született. Fordulás után egy leshelyzetből szerzett góllal vezetéshez jutottak a vendégek. Ez megtörte az addig jól küzdő hazaiakat, amit a szombathelyiek kihasználtak, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a végére széteső sitkeiek ellen.

Déli csoport

Bajánsenye–Felsőcsatár 3-0 (2-0). Bajánsenye, 50 néző, v.: Sály K.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Horváth B., Mihály, Vörös, Kosár, Fábián, Kovács I., Horváth Z., Albert (Horváth T.), Bakó.

Felsőcsatár: Tieber (Moór) – Szakály, Horváth Sz. (Kiss M.), Varga P., Krancz Gy., Tóth D., Schmalzl, Böhm, Horváth L., Krancz K., Kopácsi (Czlenner).

G.: Horváth B. (2), Bakó.

A hazai csapat már a mérkőzés elején támadólag lépett fel, többet birtokolta a labdát, gyors, tetszetős támadásaiból kettőt gólra váltott. A második félidő elején jobban játszott a vendég, gólszerzési lehetősége is volt, valamint pontrúgásokból veszélyeztetett. A játékrész második felében azonban a hazaiak ismét átvették a játék irányítását, több helyzetet dolgoztak ki, és berúgták a harmadik góljukat. A Bajánsenye megérdemelt győzelmet aratott jól küzdő ellenféllel szemben.

Csákánydoroszló–Club Walnut Nádasd 1-3 (1-3). Csákánydoroszló, 280 néző, v.: Horváth P.

Csákánydoroszló: Baba (Szőke) – Kis-Nemes Mi., Danyi (Draskovics), Kis-Nemes Má., Pesti, Makai, Urbán (Lónai), Horváth P., Biczó (Horváth Á.), Pandur (Kolosits), Sárközi.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai (Kádár), Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Németh Be. (Szabó Z.), Meskó E., Gerencsér (Doktor I.).

G.: Pesti, ill. Kalamár, Tuboly, Meskó M.

K.: Meskó M. (51., Nádasd).

A vendég talán jobban akarta a győzelmet. A hazai együttesnek 1-0-s vezetése után volt még esélye a gólszerzésre – ehelyett a folytatásban nádasdi találatokat láthatott a szépszámú közönség.

Táplán SE–Vasszécseny 4-2 (3-2). Táplánszentkereszt, 150 néző, v.: Horváth P.

Táplán: Molnár D. – Balázs (Stieber), Borbás (Káldi M.), Jáger, Szükösdi, Németh B. (Káldi I.), Rajzinger (Jantos), Németh Sz., Polgár, Seper, Horváth R.

Vasszécseny: Pungor – Viszked (Zsolnai), Vilics (Horváth D.), Nemes, Horváth Sz., Kiss B., Balikó, Varga M., Pongrácz, Gombkötő (Kiss P.), Vadász.

G.: Horváth R. (2), Jantos, Jáger, ill. Balikó (2).

A vendég kezdett frissebben, de jó negyedóra után a Táplán átvette az irányítást, kétszer is kapuba talált – sőt, megrúgta a harmadik gólt is, amit a játékvezető érthetetlen módon érvénytelenített. A Szécseny nem adta fel, egyenlített, de még a szünet előtt ismét megszerezte a vezetést a házigazda. A második félidő közepén a negyedik hazai gól eldöntötte a meccset, mert a folytatásban a Táplán biztosan őrizte az előnyét.

Tanakajd–Őriszentpéter 5-0 (1-0). Tanakajd, 100 néző, v.: Derdák M.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Könczöl Sz., Kovács G. (Könczöl B.), Kölkedi (Tóth J.), Marcz G., Mészáros (Varga M.), Pál (Szén), Kalmár, Filakovszky, Marcz M. (Fábián).

Őriszentpéter: Horváth Ko. – Rados, Tamaskó (Mihályka), Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Embersics (Horváth Kr.), Mihály, Szép, Horváth A.

G.: Kalmár (3), Kölkedi (2).

A búcsúi hangulatban lejátszott meccs első félidejében az Őri megnehezítette a házigazda dolgát. A második játékrészben egy fokozattal feljebb kapcsolt a Tanakajd és biztosan nyert – ha a vendégek kapusa nem nyújt bravúros teljesítményt, nagyobb is lehetett volna a különbség.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Szentpéterfa 5-3 (1-2). Szombathely, 100 néző, v.: Boda Gy.

Gyöngyöshermán: Geics­nek – Szilvágyi (Németh R.), Horváth Á., Geosits, Kis, Hegedűs, Szabó A., Németh Sz. (Orbán), Bazsó, Kopácsi (Péntek), Kondor (Balázs).

Szentpéterfa: Papp K. – Török (Hoós G.), Wágner K., Garger, Farkas H., Wágner R., Gaál, Jurasits, Hoós B. (Horváth V.), Frányi, Hoós Á. (Udvardi).

G.: Kondor (2), Bazsó, Kopácsi, Hegedűs, ill. Farkas H. (2), Wágner R.

A rossz időjárás ellenére szép számú nézőközönség előtt játszott kiegyenlített mérkőzést a két csapat. A döntetlennek tűnő találkozó hajrájában felszívta magát a Gyöngyöshermán, így idei első hazai bajnokiján megérdemelt győzelmet aratott.

Rábatótfalu–Viszák 3-2 (2-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Farkas G.

Rábatótfalu: Bérdi – Náricza, Kovács G., Szakács, Domján Do., Takács, Kóczán (Ropos), Papfalvi, Sipos, Horváth M., Bouti (Domján Dá.).

Viszák: Tarafás – Tóth P., Benkő, Novák, Horváth J., Seres, Agg A., Vass, Biczó, Németh A., Agg R.

G..: Bouti (2), Sipos, ill. Németh A., Horváth J.

Megérdemelt hazai győzelem született – a vendégek a 90. percben szerzett góllal tették izgalmassá a hajrát.

A Tutitextil–Körmend VSE-Ják összecsapás elmaradt, a vendégek nem álltak ki a mérkőzésre.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.