Hetet rúgott a Nádasd Táplánban

2020.10.01. 07:00

Megyei II.: Szelestén nyert a Söpte, Merseváton a Pecöl, Alsóújlakon ikszelt a HVSE

A 7. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság. A legnagyobb visszhangot a Csákánydoroszló–Szentpéterfa összecsapás váltotta ki, amelyen Kedves Rudolf játékvezető szinte minden pályára lépő játékosnak lapot adott.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

20200927 Megyei foci, megye 2.osztály, Csákánydoroszló - Szentpéterfa, Csákánydoroszló, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Északi csoport

Kemenesalja–Uraiújfalu 2-2 (0-1). Vönöck, vezette: Bedi T.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Iván), Belegrai, Szakál E., Őri (Varga R.), Dobson (Bodor), Szakál M., Czöndör, Szakály (Lőrincz), Erdélyi, Ölbei.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Varga Zs., Gallen A., Pungor N. (Gáspár), Pungor Sz. (Vajnai), Gallen I., Agg (Farkas A.), Simon, Kollárits, Koronczai.

Gólszerzők: Lőrincz, Szakál M., ill. Koronczai, Varga Zs.

Kiállítva: Koronczai (94., Uraiújfalu).

Honvéd Sé–Gencsapáti 3-2 (2-0). Sé, 100 néző, vezette: Vass I.

Sé: Földi – Bonchis (Bogyai), Wágner (Szalay), Séfer, Werderits, Farkas P., Fichtacher, Romsics (Muzsai), Vándori, Kámán, Sümegi (Deutsch-Szalai).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi (Tar), Mester, Egyed, Janzsó, Dancs, Fogl, Csonka, Bokor, Lőrincz (Tóth B.), Szigetvári.

Gólszerzők: Bonchis (2), Muzsai, ill. Tar, Dancs.

Kiállítva: Csonka (41., Gencsapáti).

A mérkőzés nem kezdődött szerencsésen az amúgy is foghíjas hazai csapat számára. Egy kapussal történt szerencsétlen ütközés következtében ugyanis játékosuk, Romsics Attila súlyos sérülést, sípcsonttörést szenvedett. A sérülést okozó vendégkapus semmilyen megbánó magatartást nem tanúsított… A meccs első félidejében a sokkból éledező hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, beszorították ellenfelüket, sok helyzetükből kettőt értékesítettek. A második félidő első részében továbbra is a vendéglátó dominált. Utána viszont a már emberhátrányban játszó vendégek kerültek fölénybe, szépítettek. De aztán a Sé egy káprázatos szabadrúgásgóllal tovább növelte előnyét. Az utolsó negyedórában nagy volt az adok-kapok, a hazai helyzetek kimaradtak, a vendégek viszont újból betaláltak, izgalmassá téve a hajrát, de az eredmény már nem változott. Jó játékvezetés mellett megérdemelt a hazai győzelem, melyet a játékosok sérült társuknak ajánlanak.

Szeleste-Pósfa–Söpte 1-4 (0-1). Szeleste, vezette: Szabó P.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Tóth R., Fülöp, Riba, Horváth D. (Nagy D.), Kovács V., Szabó B. (Németh B.), Nagy Á. (Horváth E.), Varga M., Kovács A., Vincze.

Söpte: Szalay – Mester, Kovács E., Pusker, Léhmann (Németh B.), Pungor, Molnár B., Vámos, Varga A. (Horváth P.), Kálmán (Molnár Cs.), Iker.

Gólszerzők: Vincze, ill. Pungor, Mester, Kálmán, Nagy Á. (öngól).

Gérce-Vásárosmiske–Ikervár 3-0 (1-0). Gérce, 120 néző, vezette: Bíró O.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – TÓTH R., Németh T., MÁTHÉ, Pethő (Kövesdi), MÓROCZ, Hompok (Lerik), Ódor (Komáromi A.), Nunkovics (Glavánovics), CSONKA, Kovács T.

Ikervár: Takács – Németh D., Németh M., Hullmann (Molnár Á.), Dobson, Vincze Z. (Schimmer), Vincze T., Bészély (Asztalos N.), Varga M., Nagy A., Németh R.

Gólszerzők: Mórocz (2), Hompok.

Kiállítva: Németh R. (93., Ikervár).

A mérkőzés első félidejében sok hibával és rossz felfogásban játszott a hazai csapat. A fordulást követően aztán már sokkal jobban futballozott, az igazi arcát mutatta a Gérce, és remek támadójátékának köszönhetően magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Elektromol Spari–Ölbő 2-2 (0-0). Szombathely, 70 néző, vezette: Szejke L.

Spari: Biró – Baranyai, Tóth A., Kovács T. (Sipos), Németh R., PULAI, Grubick, NYÁRI, Pados, Fritz (Barbalits), Schmidt.

Ölbő: Fülöp – Tóth Al., Tóth At., Palaczky, Szele, SIPOS, Kovács L., Bárdosi (Tóth G.), Csizmazia (Borsos), Vasadi (Ádám), SÁRKÖZI.

Gólszerzők: Nyári, Pulai, ill. Sipos, Sárközi.

Közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteik alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de a vendégek pontszerzése sem érdemtelen.

Conoil Mersevát–Pecöl 0-1 (0-0). Mersevát, 120 néző, vezette: Kondor T.

Mersevát: PATYI – HORVÁTH A., Dénes (Gönye G.), Győrvári, Sebestyén (Nagy T.), Nyári, Czupor, Orbán, Marsai, Gáncs (Takács), Gönye B. (Nagy Á.).

Pecöl: KURUCZ – Pálfi, Szemes Z., Szemes D. (Marton), Oszkó, FARKAS A., ILLÉS, Hóbor, Németh Á., Varsányi (Kiss T.), Farkas E.

Gólszerző: Illés.

Kiállítva: Győrvári (92., Mersevát).

Mindkét csapat támadólag lépett fel, így jó iramú, hajtós meccs kerekedett. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk. De akcióból egyik együttes sem tudott betalálni. A győztes gólt a 80. percben szerezte meg egy jól eltalált pontrúgásból a listavezető. A hazaiak ezt követően egy kezezés miatt megítélt büntetőt még elhibáztak – így a vendégek három ponttal távozhattak.

Alsóújlak–Zanat-Haladás 1-1 (0-0). Alsóújlak, 100 néző, vezette: Farkas G.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Kaposi, Varga Á., Gampel Dá. (Pados), Farkas M. (Toldi), Ódor, Kántor, Hancz (Papp A.), Nagy Z. (Ország), Varga R.

Zanat-Haladás: Szentgyörgyvári – Kossuth, Neczpál, Maráczi, Szenczi (Szabó B.), Németh G. (Kiss Z.), Perger, Varga Cs., Németh E., Janek, Bódi (Horváth G.).

Gólszerzők: Kaposi, ill. Varga Cs.

Egy masszívan és szervezetten védekező hazai alakulattal találta szemben magát a Haladás. A szurkolók jó iramú, kifejezetten színvonalas mérkőzést tekinthettek meg – remek játékvezetés mellett. Az első félidőben egyik csapat sem tudta kihasználni a helyzeteit – hazai oldalon két komolyabb ziccer is kimaradt. A vendég kapufáig jutott, a kipattanó után pedig hatalmas bravúrral védett a hazai kapus. A második játékrész elején aztán előnybe került a Haladás – de a mérkőzést nem tudta lezárni. A hazai gárda pedig mindent megtett az egyenlítésért, helyenként beszorította jó erőt képviselő ellenfelét. Végül az utolsó pillanatban egy szöglet után egalizált. Az Alsóújlak megérdemelten harcolta ki a döntetlent – a hazai csapatban mindenki jól teljesített.

Sitke–Bozsok 0-1 (0-1). Sitke, vezette: Papp Á.

Sitke: Viczmándi – Bagoly G., Bagoly A. (Németh K.), Papp B. (Szita), Poós, Tóbiás, Sulyok, Kelemen B., Kiss L. (Hantó), Németh M. (Bakonyi), Horváth B.

Bozsok: Miklós – Kratochwill, Kalmár (Németh R.), Nagy Zs. (Rapi), Jagodics, Hankó (Iker), Dévényi (Bigner), Kovács P., Szalai, Kiss M., Marti (Kaposi).

Gólszerző: Hankó.

Kiállítva: Szalai (73., Bozsok).

A veretlen Bozsok együttesét fogadta a Sitke. A vendégek már az elején vezetéshez jutottak egy szögletet követően, és ezzel a korai góllal meg is szerezték a három pontot. A mérkőzés további részében kemény, de sportszerű küzdelem folyt a pályán, viszont a védelmek jól állták a sarat, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A játék összképe alapján a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna. A játékvezetői hármas kivívta a közönség és a csapatok elismerését.

Déli csoport

Tutitextil-Körmend VSE–Őriszentpéter 7-2 (3-1). Körmend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Harcsár R.

Körmend: Sály (Nagy M.) – Sipos (Simon), Velekei, Káptalan (Papp P.), Horváth Á., Törő, Petrovics, Horváth A. (Sákovits), Jóna, Vilics, Szakasics.

Őriszentpéter: Horváth Ko. – Őr (Horváth Kr.), Tamaskó, Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Mihály, Szép, Tóth Á. (Mihályka), Horváth A.

Gólszerzők: Sipos (3), Horváth Á., Velekei, Vilics, Törő, ill. Horváth A., Horváth R.

Az első félidő kiegyenlített játéka után a második

félidőben már egyértelműen a házigazda diktálta a tempót. Jól, gólerősen focizott és ilyen arányban is megérdemelten győzte le szívósan küzdő ellenfelét.

Csákánydoroszló–Szentpéterfa 4-3 (2-1). Csákánydoroszló, 150 néző, vezette: Kedves R.

Csákánydoroszló: Szőke – Danyi, Kis-Nemes, Dedics, Pesti, Makai, Urbán (Horváth Á.), Horváth P., Biczó (Kolosits), Sárközi, Pandur (Lónai).

Szentpéterfa: Papp K. – Török (Horváth V.), Garger, Farkas H., Wágner R., Gaál, Wágner Sz., Jurasits, Hoós B., Frányi, Hoós Á. (Mersits).

Gólszerzők: Urbán, Pesti, Dedics, Makai, ill. Farkas H., Mersits, Gaál.

Kiállítva: Kis-Nemes (41.), Sárközi (60.), ill. Wágner Sz. (95.), Mersits (74.).

A két baráti viszonyban lévő csapat mérkőzését a játékvezetői hármasnak sikerült elrontania…

Táplán SE–Nádasd 2-7 (1-1). Táplánszentkereszt, vezette: Bagoly G.

Táplán: Stieber (Káldi I.) – Balázs, Pásztor (Jantos), Borbás, Jáger (Káldi M.), Szükösdi, Németh B., Polgár, Seper, Horváth R., Molnár D.

Nádasd: Pálmai – Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Kádár, Németh Be. (Szabó Z.), Meskó E., Gerencsér (Doktor I.), Rejtli.

Gólszerzők: Borbás, Meskó E. (öngól), ill. Németh Be. (3), Gerencsér, Meskó M., Pálmai, Tuboly.

A több meghatározó játékosát nélkülöző Táplán csak az első félidőben futballozott elfogadhatóan. A második félidőben már a motivált, lendületes, kapu előtt pontosabb Nádasd irányított. A vendégek megérdemelten nyertek, de a játék képe, a helyzetek száma alapján a gólkülönbség túlzott.

Vasszécseny–Felsőcsatár 2-2 (2-0). Vasszécseny, 100 néző, vezette: Bedi T.

Vasszécseny: Farkas B. – Horváth D., Viszked, VILICS, Horváth Sz. (Kiss P.), Kiss B., Balikó, Pongrácz (Bori), GOMBKÖTŐ, KONTICS (Horváth G.), Vadász (Nemes).

Felsőcsatár: Szabó Christopher – Podlaviczki, Szakály (Czlenner), Cobzaru (Tóth D.), Horváth Sz., Varga P. (Kopácsi), Krancz Gy., Schmalzl (Tieber), Cseri, Horváth L., Krancz K.

Gólszerzők: Horváth Sz., Viszked, ill. Krancz K., Horváth Sz.

A hazai csapat álmosan kezdett, majd fokozatosan magára talált, szerzett két gólt, de a mérkőzést nem tudta lezárni az első félidőben. Szünet után bátrabban játszottak a vendégek, egy szabadrúgásból és egy átlövésből sikerült egalizálniuk. A vasszécsenyiek már nem tudtak megújulni, így maradt az igazságosnak mondható pontosztozkodás.

Viszák–Gyöngyöshermán-Szentkirály 1-3 (1-1). Viszák, vezette: Németh L.

Viszák: Tarafás – Tóth P., Horváth J., Horváth B., Seres, Agg A., Vass, Biczó, Németh A., Pomper, Németh I. (Herczeg).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Geicsnek – Szilvágyi, Geosits, Kis, Hegedűs (Péntek), Szabó A., Németh Sz. (Bakos), Dénes, Bazsó, Kopácsi, Kondor.

Gólszerzők: Németh A., ill. Kopácsi (2), Bazsó.

Kiállítva: Biczó (73.), ill. Péntek (89.).

Rábatótfalu–Tanakajd 1-5 (0-3). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 50 néző, vezette: Polgár T.

Rábatótfalu: Bérdi – Náricza, Kovács G., Szakács, Sütő, Takács, Erős (Ropos), Anderkó, Kóczán (Domján), Sipos, Bouti (Horváth M.).

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Könczöl Sz. (Tóth J.), Kovács G., Kölkedi (Fábián), Marcz G., Mészáros (Preiczer), Pál, Kalmár, Filakovszky (Varga M.), Marcz M. (Könczöl B.).

Gólszerzők: Anderkó, ill. Kalmár (2), Kölkedi (2), Marcz G.

Kiállítva: Takács (64., Rábatótfalu).

Megérdemelten nyert a vendég.

A Bajánsenye–Ják mérkőzés elmaradt, a Ják sem a felnőtt-, sem az ifjúsági csapatával nem állt ki az összecsapásra.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.