vízilabda-bajnokság

2020.11.01. 19:48

Egygólos Aligátor-vereség – A vasi együttes a hajrában döntetlennél büntetőt hibázott

Az OB I/B-s vízilabda-bajnokság 5. fordulójában az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sport­egyesület (AVUS) egy góllal kikapott az YBL WPC vendégeként.

Fotós: Cseh Gábor

YBL WPC–AVUS 7-6 (0-1, 2-2, 3-2, 2-1). – Budapest, Komjádi uszoda, 80 néző, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, vezette: Petik, Marjay.

YBL WPC: Csillagh – Hertzka 1, Cséplő, Hevesi 2, Cserdi, Horváth B., Petrák 1. Csere: Böröczky 1, Csicsáki, Kibédi 2, Dávid, Vadovics. Edző: Kibédi László.

AVUS: Kovács B. – Hajmási, Szőke 2, Csányi 2, Sági 1, Landherr 1, Kurucz. Csere: Baranyai, Németh L., Szabó B. Edző: Gortva Zoltán.

A vasiaknál Ekler Zsombornak eltörött az ujja, így nem szállhatott vízbe. Mindkét csapat jól védekezett az első negyedben, hiába adódtak helyzetek, sokáig nem született gól. Nem egészen két perc volt hátra az első negyedből, amikor Sági emberelőnyből szerzett vezetést az aligátoroknak. A második negyed elején is keményen, határozottan védekeztek az együttesek. A fővárosiak a negyed derekán egyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették (2-1). Ám az AVUS nem hagyta magát, két gyors góljának köszönhetően 3-2-es előnnyel vonulhatott a nagyszünetre. A harmadik negyedben kinyílt a gólzsák, gyengébben védekeztek és pontosabban céloztak a csapatok. Két perccel a negyed vége előtt két góllal (3-5) vezettek a szombathelyiek, de a hazaiak egyenlítettek. Az utolsó negyedet 5-5-ről indították a csapatok. Hevesi találatával a hazaiak szereztek vezetést, de a hajrában Csányi gólra váltott egy emberelőnyös szituációt (6-6). Tizenöt másodperc múlva Hevesi büntetőjével 7-6-ra vezettek a hazaiak. Szőke egyenlíthetett volna, ám egy perccel a lefújás előtt kihagyta a büntetőt.

Sági Benjámin (10) szerezte a szombathelyiek és a találkozó első
gólját
Fotó: Cseh Gábor / Vas Népe

Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A szombathelyiek peches vereséget szenvedtek.

Gortva Zoltán: Kihagytunk két ötméterest, három ziccert, a támadásbefejezések nem sikerültek – és védekezésben is voltak hiányosságok. PA