kosárlabda

2020.11.03. 20:29

Férfias küzdelemben körmendi győzelem

Kemény meccsen tizenkét ponttal győzte le az Egis Körmend az Atomerőmű SE együttesét.

Tóth Judit

Egis Körmend – Atomerőmű SE 88-76 (18-14, 26-19, 28-21, 16-22)

Körmend, 1200 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Tőzsér D., Boros T.

Körmend: THAMES 14/3, Takács 4/3, Mócsán 2, DURÁZI 15/3, TAYLOR 18. Csere: Williams 8/6, Tóth -, Németh 8, Mosely 9, Ferencz 10/9

Vezetőedző: Ziga Mravljak

Atomerőmű: Capers 15/3, SHEPARD 16, VALERIO-BODON 13, Eilingsfeld 12, Jackson 10/3 Csere: Velkey 8/6, Gulyás -, Verasztó-, Kis 2,

Vezetőedző: Dzunic Branislav

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-2. 7. perc: 12-9. 13. perc: 24-16. 18. perc: 36-25. 25. perc: 60-39. 28. perc: 65-45. 34. perc: 76-67. 37. perc: 77-71.

Kipontozódott: -

A találkozó előtt Hajba Ádám, az Egis Körmend ügyvezetője egy piros-fekete mezzel köszöntötte Benczur Tamás játékvezetőt, aki ezeregyedszer dirigált kosárlabda mérkőzést.

A paksi együttes két meghatározó játékosát – Kovács Ákost és Lóránt Pétert – nélkülözte, a hazaiak kerete hiánytalan volt.

Mócsán triplakísérlete még kiperdült, de a következő támadásnál a dupla már beesett. Hárompontosokkal operált a házigazda, eredménytelenül. Közben a paksiak is hozták az első pontokat Eilingsfeld jóvoltából. Próbálkozás és kapkodás volt bőven mindkét oldalon, kosár nélkül. A Körmend nyugodott meg előbb, az etap közepére megugrott öt ponttal (7-2). Ferencz triplájára három hibátlan büntetővel válaszolt Capers. Ezután fej-fej mellett haladtak csapatok, a negyed utolsó percéig vezetett a Körmend, akkor viszont Shepard egálra hozta a pontállást (14-14). Németh két szemfüles duplájával minimális előnye volt a hazaiaknak az első kisszünetre (18-14).

Williams és Németh gyors kosaraival indult a második etap, jobb volt most a Körmend (24-16). Kis közjáték következett, miután Jackson leterítette Tóth Norbertet. A paksi magasember ezután Taylort találta meg, kezdett paprikássá válni a hangulat. Az ASE zárkózott két pontra (24-22), kellett a hazai időkérés. Öt ponttal vezetett a Körmend, amikor Eilingsfeld nagyszerű labdáját Kis Raul varázsolta a kosárba, de aztán elsült a körmendi kapitány, Ferencz keze, két triplájával megnyugtatóbb előny birtokába került a piros-fekete alakulat (36-25). A tizenkilenc éves Valerio-Bodon bemutatta zsákoló tudományát, majd azt is, nem véletlenül kap sok játékpercet Dzunic mestertől. A nagyszünetre megmaradt a Körmend tíz ponton túli előnye (44-33).

Durázi triplája jelentette a második félidő első kosarát. Nem sokkal később Takács is betalált távolról, majd Taylor hozott egy duplát. Egy híján húsz pont volt a piros-feketék előnye (52-33). Az Atomerőmű üresjárata több mint három percig tartott, ezalatt szépen gyűjtögette a pontokat a hazai együttes. Különösen Durázi élt jól a meccsben, igaz a társak nagyszerű labdákat osztottak neki. Velkey szerezte a vendégek első hárompontosát, de zakatolt a körmendi pontgyár, nem sok esélyt hagyva az paksiaknak (65-41). A negyed hajrájában próbált kapaszkodni az ASE, de Williams triplája megálljt parancsolt a paksi lendületnek. A dudaszó pillanatában azért Capers igen távoli bombatriplája gyönyörűen beakadt.

Hárompontossal folytatta a Paks a záró játékrészben, ezúttal Jackson volt eredményes. Ettől Velkey is kedvet kapott, pillanatok alatt zárkózott a vendég (72-63). Durázi küzdött nagyot palánk alatt, de csak jött-jött felfelé az ASE (74-67). Négy perccel a vége előtt hat pont volt a különbség, innen megint az Atom mozdult előbb ellenfele irányába. Thames triplája azonban a legjobbkor jött a piros-feketéknek (82-73). Taylor pontjai kellettek végül, hogy megtörjön az ASE. Durázi zsákolása csak hab volt a tortán az utolsó percben, akkor már biztos volt a hazai győzelem.