OB I/B

2020.11.15. 19:16

Gólzápor a vízben

cegléd Az OB I/B-s vízilabda-bajnokság 7. fordulójában az AVUS gólzáporos mérkőzésen nyert a Ceglédi VSE ellen.

Fotós: © Unger Tamás

Ceglédi VSE–AVUS 10-23 (2-8, 2-4, 2-5, 4-6). – Cegléd, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, zárt kapuk mögött, vezette: Dunay, ifj. Kuncz.

Cegléd: Bezzeg – Hajek, Szabó R., Simon II. 7, Pataki, Tapasztó 1, Gyémánt. Csere: Fekete, Bognár 1, Juhász M., Hajdú 1, Kiss M. Edző: Kelemen István.

AVUS: Kovács B. – Baranyai 4, Hajmási 3, Szőke 1, Csányi 4, Sági 1, Landherr 2. Csere: Horváth D., Fatalin 2, Németh L. 1, Makrai, Fenyvesi, Kurucz 4, Szabó B. 1. Edző: Gortva Zoltán.

Szűk másfél perc elteltével már 2-0-ra vezettek az aligátorok. A mérkőzés elején még tartották magukat a ceglédiek (6. perc: 2-4), de a folytatásban Csányi Erik rövid idő alatt három gólt dobott, és mert Sági Benjámin is betalált, gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt a mérkőzés (2-8). A második negyed első gólját ugyan a hazaiak szerezték, aztán ismét „kinyílt” az olló, főleg emberelőnyből és büntetőből újabb találatokat szereztek a vasiak. A ceglédiek nem tudták megfékezni a vendégrohamokat. A nagyszünetben már 12-4-re vezettek a szombathelyiek.

Baranyai Ákos jól játszott, négy gólt szerzett Fotó: Unger Tamás

A harmadik negyedben is folytatódott a gólzápor. A ceglédiek gyenge védekezését remekül kihasználták a jóval nagyobb játékerőt képviselő vendégek, a harmadik negyed végén 17-6-os AVUS-vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Az utolsó negyedben már a vendégek sem vették olyan komolyan a meccset, elsősorban védekezésük esett szét. Ennek ellenére az utolsó nyolc percet is megnyerték két góllal, a találkozót pedig 13-mal, 23-10-re.

A két együttes nem volt egy súlycsoportban, az aligátorok magabiztosan húzták be a mérkőzést.

Gortva Zoltán: – Kimondottan rosszul védekeztünk, ezért is kaptunk ennyi gólt. Sajnos még mindig megmutatkoznak a gyengeségeink, még egy ilyen meccsen is. Ezeket a hibákat ki kell küszöbölnünk, hogy legyen esélyünk a folytatásban az erősebb csapatok ellen.