labdarúgás

2020.11.25. 21:32

Két Illés Akadémia-győzelem

Az I. osztályú labdarúgó utánpótlás-bajnokságokban az Illés Akadémia-Haladás négy korosztálya lépett pályára. Az U16-os és az U19-es nyerni tudott.

U14

MTK Budapest–Illés-Haladás 5-0 (4-0). – Budapest, vezette: Ilyés.

Illés-Haladás: Tama (Pfeiffer) – Bécsy (Tóth B.), Blum, Kelemen, Pál (Csonka) – Rózsa, Palkó, Németh R. (Vér) – Őri, Vert (Mayer), Abért. Edző: Tóth Zsolt.

Az MTK az első félidőben többet birtokolta a labdát, negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett, és az első félidő végére a lényegi kérdések eldőltek – ekkor már négy találattal mentek a kék-fehérek. A második félidőben a hazaiak visszafogottabbak voltak, a vasiak azonban ekkor is ritkán jutottak el az MTK kapuja elé.

U15

MTK Budapest–Illés-Haladás 4-1 (2-1). – Budapest, vezette: Kiss II. G.

Illés-Haladás: Németh H. – Kopácsi B., Balikó, Csörnyei, Szentkirályi – Bodrogi (Horváth A.), László, Kopácsi Á. – Takács-Földes (Baranyai), Horváth B. (Stefanich), Wolf. Edző: Körhöcz György.

A találkozó nagy részében egyenrangú ellenfél volt az Illés-Haladás, de a sérült és beteg játékosok hiányában többre nem futotta a vasiak erejéből. Gólszerző: Wolf.

U16

MTK Budapest–Illés-Haladás 2-3 (2-2). – Budapest, vezette: Kiss A.

Illés-Haladás: Pataki – Horváth B., Mozsár, Frák, Stifter (Szemes) – Bonyhárd (Nagy R.), Nagy B. (Mohos), Mayer G. (Varga D.) – Szvoboda, Udvardi, Papp. Edző: Nagy József.

Jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok. Mindkét együttesnek volt esélye a győzelem kiharcolására, ez fordulatos mérkőzésen a vendégeknek sikerült. Gólszerzők: Papp 2, Mayer.

Az U17-es együttes nem lépett pályára.

U19

Illés-Haladás– DVTK 4-3 (3-0). – Szombathely, vezette: Dévényi.

Illés-Haladás: Simon B. – Auer, Vajda, Woth (Tóth K.), Tarján (Antal) – Tóth M., Szabó B. (Rosner), Volter – Kállai K. (Kállai Z.), Szalay Sz., Bunevácz (Markó). Edző: Horváth Rudolf.

A szombathelyiek támadó szellemben kezdték a mérkőzést és 60-70 percig uralták is a játékot, magabiztosan, 4-0-ra vezettek. Utána kicsit szétesett a játékuk, a vendégek hat perc alatt három gólt szereztek, de mivel későn ébredtek, így végül pont nélkül maradtak. Gólszerzők: Kállai K. 2, Bencsik (öngól), Bernáth (öngól).