Jól küzdöttek, de kikaptak

2021.01.27. 20:51

A hajrában bukott el az SZKKA női kézilabdacsapata a Vác ellen

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia nagy csatában, a hajrában kapott ki az esélyesebb Váctól.

Forrás: VN

A hazaiaktól Bandelier és Virág játékára sem számíthatott a szakmai stáb.

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Váci NKSE 30-33

(15-13). – Szombathely, Haladás Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hargitai, Markó.

SZKKA: Tomasevic – Orbán 1, Agbaba 7, Horilska 10/4, Pődör R. 3, Horváth P. 6, Mayer 1. Csere: Christe (kapus), Wald 1, Varga N., Kulcsár 1, Bíró, Franka, Szendrei, Edző: Marosán György.

Vác: Bukovszky – Diószegi 4, Kácsor 5, Lakatos 7, Helembai 1, Hámori 4, Radosavljevic 6. Csere: Bálint (kapus), Szeberényi, Szabó 6/5, Tóth, Pálffy, Bárdy, Szondi. Edző: Németh András.

Az eredmény alakulása. 13. perc: 7-5. 19. perc: 10-7.

26. perc: 14-11. 33. perc:

16-17. 39. perc: 21-20. 42. perc: 22-25. 49. perc: 26-25. 57. perc: 28-31.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5.

Megfontolt játékkal, váltott gólokkal kezdtek a csapatok. A percek múlásával sem tudta átvenni az irányítást az esélyesebb Vác (10. perc: 4-4). Tomasevic nagy formában védett, de csapatszinten is jól védekezett az SZKKA. Horilska is remekelt, a harmadik góljával átvette a vezetést a házigazda. Nem sokkal később kénytelen volt időt kérni a vendég (13. perc: 7-5). Meglepte ellenfelét, szervezetten, harcosan játszott, rendre két-három góllal vezetett a Horilska és Agbaba álta vezérelt SZKKA. Végül két góllal nyerte meg az első félidőt.

Fordulás után nagy rohamokkal nyitott a Vác, gyorsan átvette a vezetést (33. perc: 16-17). A folytatásban váltott vezetést, váltott gólokat hozott a meccs – és nagy csatát. Közben a Vác sebességet váltott, labdaszerzések után könnyű gólokat lőtt, meglépett (42. perc: 22-25). A hazai időkérés használt, fordított az SZKKA (49. perc: 26-25). Teltek a percek, és nem bírtak egymással a csapatok. A közvetlen hajrának viszont már a Vác futhatott neki nyugodtabban (57. perc: 28-31). És innen már nem volt visszaút a nagyot küzdő, a meccs nagy részében jól is játszó SZKKA számára.