kézilabda

2021.01.23. 20:55

Nem jutott tovább az SZKKA – A kézilabda Magyar Kupában a Dunaújváros nagy csatában nyert

A hajrát ugyan szorossá tette, de két góllal kikapott és kiesett a női kézilabda Magyar Kupából az SZKKA.

Fotós: © Szendi Péter

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia –Dunaújvárosi KKA 27-29 (13-17). – Dunaújváros – Aréna Savaria, női kézilabda Magyar Kupa-mérkőzés, 3. forduló, vezette: Medve, Südi.

SZKKA: Tomasevics – Wald 2, Bandelier 5, Horilszka 5, Pődör R. 4, Agbaba 3, Orbán 3. Csere: Horváth P. 2, Mayer 2, Varga 1, Virág, Christe (K). Edző: Marosán György.

A legjobb dunaújvárosi gólszerzők: Bulath 6, Ferenczy, Szalai 5-5.

Kiállítások: 18, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

A dunaújvárosiak kezdték jobban a mérkőzést, ám a hazaiak nem engedték a vendégeket egy-két gólnál jobban meglépni – legalábbis az első félidő első felében. Mert a folytatásban három góllal (8-11) elhúzott a Dunaújváros. Az SZKKA sok helyzetet kihagyott, egy támadásnál például háromszor is bravúrral hárított a vendégek kapusa. Alaposan belőtték az újvárosi kapust a hazaiak, Hlogyik szinte mindent védett, miközben a vendégek fokozatosan elhúztak (9-13). Bandelier tartotta góljaival a lelket a szombathelyiekben, a hajrát megnyomták a vasiak, két gólra feljöttek, ám az utolsó percben az újvárosiak két gyors találattal ismét visszaállították a négygólos (13-17) különbséget. A második félidő Orbán góljával indult, majd Mayerével folytatódott (15-17). Ám a következő találat már a vendégeké volt (15-18). A félidő felére öt góllal elhúztak a vendégek, de Pődör Rebeka szép találatával kapaszkodott a lelkesen játszó SZKKA (21-25). A hazaiak nem adták fel és a vége előtt hét perccel 26-24-re, felzárkóztak. Mindkét oldalon kimaradt akciók után a dunaújvárosiak találtak be először (24-27). Aztán Mayer saját térfeléről szerzett találatával már csak egy (26-27) volt a differencia, Horváth pedig kiegyenlített (27-27). Egy perccel a lefújás előtt viszont Bulath betalált, majd büntetőből az utolsó másodpercekben beállította a végeredményt: 27-29.

A nagyot harcoló SZKKA ellen a Dunaújváros jutott tovább a Magyar Kupában.