kézilabda

2021.01.08. 22:21

SZKKA-vereség – Az Alba simán nyerte az alsóházi rangadót

Az NB I.-es női kézilabda-bajnokság 13. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a nagy rivális Alba Fehérvár KC vendégeként szenvedett fájó vereséget.

Szkka-Dunaújváros, 20201104,Szombathely, kézilabda, nb1, Vas Népe / Unger Tamás Mayer Szabina

Forrás: VN

Két, a bennmaradásért küzdő csapat csapott össze. Az Alba kispadján az a Józsa Krisztián ült, aki korábban Szombathelyen is dolgozott.

Alba Fehérvár KC–Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia

35-22 (13-7). – Székesfehérvár, zárt kapuk mögött, NB I.-es női kézilabda-mérkőzés, v.: Horváth P., Martoni B.

Alba: Pijevic – Töpfner 4, Bardi 4, Boldizsár 1, Gerháth 5/2, Triscsuk 4/2, Szarka. Csere: Dányi, Tóth N. (kapusok), Szabó-Májer 2, Afentaler 8, Utasi, Besszer 2, Háfra L. 1, Rózsás 1/1, Varga E. 3. Edző: Józsa Krisztián.

SZKKA: Tomasevics – Orbán, Agbaba 2, Pődör R. 2, Horilska 3/2, Bandelier 2, Wald 2. Csere: Christe (kapus), Mayer 4, Varga N. 1, Horváth P. 2, Virág 1. Pődör B. 3/3, Szendrei, Bíró, Franka. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 10. p.: 5-1. 14. p.: 7-2. 22. p.: 10-5. 26. p.: 10-7. 37. p.: 20-12. 43. p.: 24-13. 50. p.: 29-14.

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Piros lappal végleg kiállítva: Pődör R. (49.).

Kapkodó játékkal, kimaradt helyzetekkel kezdődött a mérkőzés. Az Alba nyugodott meg előbb: remek védekezésből indított gyors támadásokat. Már 4-0-ra vezetett, amikor a 8. percben időt kért a vasi kispad. Agbaba törte meg az egyre kínosabb

SZKKA-gólcsendet (5-1). De nem változott a játék képe, maradt az irányítás az Albánál. Ha el is jutott helyzetig az SZKKA, a vb-bronzérmes horvát kapus, Pijevic védett. Lassan azért rendezte sorait a vendég, de nem tudott zárkózni (22. perc: 10-5). Hat gól volt a hazai előny a szünetben.

Fordulás után váltott gólokkal tértek vissza a pályára a csapatok. A rohanós játék az Albának feküdt jobban, növelte a fórját (37. perc: 20-12). Sőt, átlépte a tíz gólt a hazai előny – korán eldőlt a meccs, innen már érezhetően nem volt visszaút az SZKKA számára (43. perc: 24-13). Biztosan, a vártnál könnyebben nyerte meg az alsóházi rangadót az Alba.

Kiemelt képünkön: Mayer Szabina nagyot küzdött, de ő sem tudta megakadályozni a nagy vereséget