Kézilabda

2021.02.21. 20:46

Alsóházi rangadót bukott el az SZKKA

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 12. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia alsóházi rangadót bukott a vendég Érd ellen.

Szkka-Érd kézilabda első osztályú kézilabda mérkőzés, 20210220, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Érd 27-29 (12-18). – Szombathely, Arena Savaria, zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hargitai, Markó.

SZKKA: Tomasevic – Varga N. 1, Horváth P. 2, Horilska 8/2, Pődör R. 3, Bandelier 6, Mayer 1. Csere: Christe (kapus), Biró D., Franka, Szendrei, Orbán 3, Wald, Agbaba 3. Edző: Marosán György.

Érd: Györkös 1 – Fekete 5, Szabó 8/6, Kiss-Walfisch 9/1, Horváth D., Paróczy 4, Király 2. Csere: Győrffy (kapus), Csáki I., Kopecz, Mód, Kóka, Sztankovics, Landi, Kovács B., Kiss D. Edző: Horváth Roland.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-4. 10. perc: 5-5. 15. perc: 6-9. 20. perc: 7-12. 23. perc: 10-15. 35. perc: 12- 19. 40. perc: 16-20. 45. perc: 19-23. 50. perc: 21-25. 55. perc: 25-28.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7.

A mérkőzés előtt az SZKKA (2 győzelem/11 vereség) a 12., az Érd (4 győzelem/8 vereség) pedig a 10. helyen állt a 14 csapatot felvonultató tabellán. Váltott gólokkal, hajtós tempóban kezdődött az alsóházi rangadó (10. perc: 5-5). Aztán a vendégek ragadták

magukhoz az irányítást – sok ziccert rontott a szombathelyi alakulat. Nyugodtabbnak, pontosabbnak tűnt az Érd, egyre növelte előnyét, a félidőben már hat góllal vezetett – nagyon úgy tűnt, hogy el is döntötte a mérkőzés sorsát.

Ám fordulás után egy öszszeszedettebb, harcosabb SZKKA tért vissza a pályára. Nekiesett ellenfelének, egyre faragta a hátrányát. De amikor igazán közel zárkózott, az érdiek részéről mindig betalált valaki. Így a vendég rutinos csapat módjára megnyerte a fontos összecsapást.

Marosán György: – Az első félidőben elképesztő mennyiségű ziccert rontottunk el. A fordulást követően viszszakapaszkodtunk, fizikailag rendben vagyunk. Hajtott a csapat becsülettel, de még mindig kicsit görcsösek vagyunk.

Horváth Roland: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és ez beigazolódott. Magam sem számítottam rá, hogy ilyen tetemes előnnyel vonulhatunk az öltözőbe. A második félidőben fáradtunk, többet rontottunk, feljött a házigazda, ám az előnyünkből két gólt megtartottunk.