2021.02.05. 19:56

Könnyed Falco-diadal – Elgázolta a házigazda Pécset a szombathelyi alakulat

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a PVSK vendégeként aratott roppant magabiztos, 25 pontos győzelmet.

Fotó: VN

A listavezető Falco jó formában, zsinórban négy győzelemmel a háta mögött érkezett Pécsre – utolsó bajnokiját azonban szerdán játszotta, sokat nem pihenhetett. A szombathelyiektől ismét hiányzott Kyan Anderson., de ezúttal Váradi Benedek sem tudta vállalni a játékot – két kulcsemberét nélkülözte így a Falco.

A találkozót Keller duplája vezette fel, a folytatásban viszont kimaradtak a szombathelyi helyzetek. A hazaiak pontosabban céloztak, néhány pontos előnyre tettek szert. Aztán rendezte a támadójátékát a Falco, átvette a vezetést – remekül működött a Perl, Keller duó. Olyannyira belelendült a vendég, hogy a pécsi kispad kénytelen volt időt kérni (6. perc: 8-13). De maradt az irányítás a sárga-feketéknél.

Benke szerezte a Falco, és a mérkőzés első tripláját (12-20). Későn, csak az első etap hajrájában történt meg az első vasi csere, Keller kapott pihenőt, Lake váltotta. Volt tíz pont felett is a remekül védekező, roppant fegyelmezett Falco előnye, végül kilenc ponttal nyerte meg az első etapot. Perl már a második negyed elején elérte a tíz pontot – úgy tűnt, hogy állandósul a szombathelyiek tíz pont körüli, fölötti előnye (12. perc: 18-31). Aztán kimaradt néhány szombathelyi helyzet, kezdett közelíteni a Pécs (24-31). Gasper Okorn nyugtatta meg övéit egy időkéréssel.

A szombathelyiek védekezésével nem volt különösebb gont, a támadójáték viszont akadozott, nem jöttek a pontok. De aztán ismét biztonságos előnybe tornázta magát a Falco (16. perc: 24-35). A remekül játszó Doktor triplájával pedig kialakult a legnagyobb különbség (18. perc: 27-43). De az egész Falco remekül működött, mindenki tette a dolgát. A Pécs kétségbeesetten, sokszor előkészítetlen helyzetekből dobált – sikertelenül. Az első félidőt Benke triplája zárt, így megnyugtató, 19 pontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre a Falco (20. perc: 29-48).

A második félidőt Benke 3+1-es akciója nyitotta. És nem lassított a Falco. Kilenc szombathelyi pont után (22. perc: 29-57) talált be először a Pécs. És a játék képe nem azt ígérte, hogy a PVSK vissza tud jönni a meccsbe. Sőt, eldőlni látszott az összecsapás sorsa, ugyanis 30 pont fölé nőtt a szombathelyi előny (24. perc: 33-65). Szétesett a Pécs, kezdett kivégzéshez hasonlítani a mérkőzés (27. perc: 38-71).

Az utolsó játékrésznek már nem volt jelentősége (30. perc: 42-79) – 37 pontos különbségnél már nem maradt kérdés. Így egy kicsit vissza is vett a tempóból a Falco. Szombathelyi oldalon a kulcsemberek kaptak bőven pihenőt, de így sem változott a játék képe. A végére kicsit ugyan kozmetikázott az eredményen a PVSK – de ennek nem volt jelentősége.

A Falco simán nyert. És úgy demonstrált erőt, hogy két kulcsemberét, két irányítóját is nélkülözte. A két csapat nem volt egy súlycsoportban.

jegyzőkönyv

Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 67-92 (16-25, 13-23, 13-31, 25-13)

Pécs, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P. A., Farkas G., Nyilas I.

PVSK: Ruják 13/3, Carev 2, Lewis 20/12, Budimir 2, Brkic 12. Csere: Funderburk 9/3, Dragasevic –, Meleg –, Krivacsevics 2, Demeter 7/3. Edző: Dragan Aleksic.

Falco: Perl 16/3, Doktor 15/3, Benke 20/15, Bruinsma 9, Keller 14. Csere: Lake 8, Barac 7, Kovács B. 3/3, Dancsecs –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-2. 6. perc: 8-13. 12. perc: 18-31. 16. perc: 24-35. 18. 27-43. 20. perc: 29-48. 24. perc: 33-65. 27. perc: 38-71. 30. perc: 42-79. 34. perc: 50-83. 37. perc: 60-87.