kézilabda

2021.02.22. 22:39

Újabb győzelem a kézislányoktól

Küzdelmes meccsen kicsikart háromgólos győzelemmel folytatta remek szereplését az NB I/B-s női kézilabda-­bajnokságban a Sylver OPS Szombathely U20.

Szkka-Dkk nbII-es bajnoki mérkőzés, ut, 20201025 ,Szombathely Vas Népe / Unger Tamás Kulcsr Dorottya

Forrás: VN

Sylver OPS Szombathely U20–Szentendrei NKE 30-27 (14-14). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kovács K., Tóth J.

Szombathely: Christe – Wald 7, Török 9, Pődör R. 2, Franka, Vajer, Horváth A. 2 Csere: Dobány, Farkas (kapusok), Kulcsár 3/2, Szmolek, Forgács 2, Zsemberi 4, Győri 1, Lakatos. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2-5. 17. perc: 8-7. 27. perc: 14-11. 42. perc: 19-19. 55. perc: 28-24.

Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

A visszavágás reményében lépett pályára a szombathelyi alakulat, hiszen szezonbeli két vereségéből egyet éppen Szentendrén szenvedett el. Ám a vendégek kezdték jobban a mérkőzést (2. perc: 2-5). Kis idő múlva azonban rendezte sorait a házigazda, pontosabb játékra váltott. Elsősorban remek védekezésére alapozva megkezdte a felzárkózást, egyenlített, majd fordított (17. perc: 8-7). Sőt, úgy tűnt, hogy jelentősebb előnnyel mehet szünetre, ám a játékrész utolsó három gólját a vendég szerezte, így egálnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben sem csökkent az iram, váltott gólokat hozott a mérkőzés – sokáig nem bírtak egymással a felek. Az SZKKA II. azonban nagyot harcolt, jól jött ki a kritikus pillanatokból, és szívós csapatjátékkal fokozatosan felőrölte ellenfelét. Így a közvetlen hajrát már négygólos előnyről kezdhette (55. perc: 28-24) – és innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A Sylver OPS Szombathely U20 (nyolc győzelem/két vereség) nagyon eredményes szezont fut, a tizenkét csapatos tabella második helyéről várja a folytatást.