Frissen Vasból

2021.03.27. 21:38

Létfontosságú győzelmet aratott az SZKKA

A női NB I-es kézilabda-bajnokság 16. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia két góllal verte a Balatonboglárt.

20210327, SZKKA - NEKA női kézilabda NB1-es mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Boglári Akadémia-SZISE 24-22 (15-14). – Szombathely, Aréna Savaria, zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth P., Marton.

SZKKA: Tomasevics – Orbán 5, Agbaba 2, Pődör R. 5, Horilszka 5/4, Bandelier 2, Wald. Csere: Christe (kapus), Kulcsár D., Pődör B. 1, Varga N. 2, Horváth P., Szendrei, Mayer Sz. 1, Forgács 1, Virág. Edző: Marosán György.

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó – Kajdon 3, Mérai 1, Juhász 3, Woth 1, Faragó 2, Kukucska 3. Csere: Magera (kapus), Takó, Koronczai 3/1, Farkas 5/3, Mlinkó, Monori, Bánhidi, Vámos 1, Kocsis. Edző: Kiss Szilárd.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1. 10. perc: 4-4. 15. perc: 5-6. 20. perc: 8-8. 25, perc: 11-9. 34. perc: 16-14. 38. perc: 17-15. 41. perc: 17-17. 47. perc: 19-18. 52. perc: 21-19. 56. perc: 21-22.

Hétméteresek: 4/4, illetve 7/4.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Piros lap: Pődör R. (53.).

A kiesés elkerülése szempontjából roppant fontos mérkőzés várt a szombathelyi együttesre, amely a tabellán előtte egy hellyel és egy ponttal álló Boglári Akadémiát fogadta. A mérkőzés elején felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott a másiktól meglépni. Mindkét oldalon jól működött a védekezés, tíz perc után 4-4 állt az eredményjelzőn. A nagy tét miatt sok volt a pontatlanul ellőtt labda, viszont a hibákat az óriási küzdelem ellensúlyozta. A félidő hajrája is szorosan alakult, az első 30 perc utolsó gólját Mayer Szabina szerezte, a szünetben az SZKKA egy góllal, 15-14-re vezetett.

Fordulás után is folytatódott a nagy csata, a vasi együttes három góllal (17-14) elhúzott, ám a Balaton-partiak hamarosan kiegyenlítettek. Majd a remekül játszó Pődör Rebekát kiállították a játékvezetők. Az első játékrészhez hasonlóan felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó perc előtt Marosán György időt kért, 23-22-re vezettek ekkor a vasiak. Akik a hátralévő időben taktikusan játszva már nem adták ki kezükből a labdát és a győzelmet, három másodperccel a lefújás előtt pedig Agbaba gólja végképp eldöntötte a meccset: 24-22.

Az SZKKA óriási szívvel játszva, jól védekezve fontos két pontot szerzett, ezzel megelőzte riválisát a tabellán.

Marosán György: – Átszakadt a gát, a döntő szituációkban nem hibáztunk. Nagyon régóta érett ez a siker, már-már nem hittük el, hogy tudunk nyerni. Hatalmasat küzdöttek a lányok, a védekezés rendben volt, kevés labdát adtunk el. Az erőnléttel sincs gond, a hajrában is képesek voltunk fordítani.