Kézilabda

2021.03.16. 17:06

Menetel a Bük – Elmaradt meccseket pótoltak a női kézisek

Elmaradt mérkőzéseket pótoltak az NB II.-es női kézilabda-bajnokságban. Három vasi csapat lépett pályára: a Bük nyert, a Celldömölk ikszelt, a Körmend kikapott.

A büki tréner, Bölöni Roland ad tanácsokat a 12 gólig jutó Tóth Viviennek

VKL SE Győr–Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő 31-31 (14-16). – Ikrény, zárt kapuk mögött, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Marosi, Pap.

Celldömölk: Tömő – Szomorkovits A. 9, Freiberger I. 4, Füzfa, Győrffy 4, Szecsődi 3/1, Szomorkovits L. 6/2. Csere: Geiger, Balogh V., Bagics 2, Németh E., Marton, Pup, Győrváry, Kazári 3. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A mérkőzést a ha­zaiak kezdték találatokkal, de a CVSE fordított, majd meglépett négy góllal (13. perc: 5-9). A hazaiak többször is felzárkóztak, de a vendégek egy-két gólos előnyüket a félidő végéig megőrizték – bár a celli gárda játékát már ekkor is sok pontatlanság jellemezte. A második félidőben úgy tűnt, hogy a CVSE korán eldönti a mérkőzést, öt találattal is vezetett – de nem élt a lehetőséggel, sok helyzetet kihagyott. A győri csapat a végjátékban magára talált, büntette a CVSE gyenge helyzetkihasználását, felzárkózott, sőt, az 55. percben megszerezte a vezetést (31-30). De a Cell egyenlített és végül egy ponttal – valamint elégedetlenül – távozott.

KK Ajka–Büki TK 29-34 (13-15). – Ajka, zárt kapuk mögött, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bazsó, Kertész.

Bük: Szalai N. – Kelemen 2, Szabó D. 5, Baranyai, Tóth V. 12, Tamási 4, Cseledi 1. Csere: Büki, Szűcs (kapusok), Gősi 5, Szabó N. 3, Megyeri 2, Marton, Szekér. Edző: Bölöni Roland.

Végig kézben tartotta a mér­kőzést a Bük. A lelkesen küzdő hazaiaknak nem volt sanszuk. Az Ajka kettős emberfogással is próbálkozott, mindezek ellenére folyamatosan növelte előnyét a vendég – és úgy nyert biztosan, hogy mind támadásban, mind védekezésben mérsékelt teljesítményt nyújtott.

Győri Audi ETO KC U22–Körmendi DMTE ­36-20 (20-10). – Győr, zárt kapuk mögött, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gecsei, Lamberg-Liszkay.

Körmend: Dudora – Somlai 3, Őri 1, Zsiga 4, Varga K. 1, Horváth D. 6, Cser 1. Csere: Anek, Nagy J. (kapus), Szalai L., Kiskós 1, Farkas 2, Horváth Zs. 1. Edző: Varga Andrea.

Újabb mérkőzést lejátszva jutott közelebb a bajnokság végéhez a több problémával is küszködő körmendi együttes.