kosárlabda

2021.03.17. 20:16

Falco-henger az Aréna Savariában

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság harmadik fordulójából elmaradt meccset pótolt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: a szomszédvár Sopron ellen nyert roppant magabiztosan, 20 ponttal.

20210317 Falco - Sopron NB1-es férfi kosárlabda mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC 107-87 (29-24, 26-20, 31-26, 21-17)

Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Tőzsér D., Söjtöry T.

Falco: Anderson 11/3, Váradi 19/6, Doktor 3/3, Benkre 10/6, Keller 26. Csere: Perl 24/12, Barac 11, Kovács B. 3, Dancsecs –. Edző: Gasper Okorn.

Sopron: Elmore 28/9, Thompson 12, Fazekas 2, Borisov 16/6, Padgett 7. Csere: Werner 4, Takács 9/9, Supola 7, Sitku –, Halász –, Schöll 2. Edző: Kostas Flevarakis.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-8. 8. perc: 23-12. 14. perc: 36-31. 18. perc: 48-40. 20. perc: 55-44. 24. perc: 68-53. 28. perc: 82-66. 30. perc: 86-70. 33. perc: 92-72. 36. perc: 96-76.

Meglehetősen viharvert állapotban, szűk kerettel fogadta szomszédvári riválisát a Falco, hiszen a csapat nem számíthatott Bruinsma és Lake játékára sem. Kérdéses volt Benke és Barac szereplése is, de végül mindketten vállalták a meccset.

A találkozót lendületesen kezdték a csapatok. És az elején a Sopron tűnt pontosabbnak (3. perc: 4-8). De aztán elkapta a ritmust a Falco is. Váradi szerezte csapata első tripláját, fordított a házigazda – és a folytatásban igyekezett magához ragadni az irányítást. Jól védekezett, jól lepattanózott a házigazda és a támadásokat is rendre befejezte. Kezdett meglépni a szervezett csapat benyomását keltő Falco (7. perc: 19-10). A Sopron rohant és tüzelt – de jobbára csak büntetőből tudott betalálni. Keller és Benke nagyon érezte a gyűrűt. Az etap végére rendezte a sorait az Elmore által vezérelt Sopron, látótávolságban tartotta ellenfelét.

Sőt, a második negyed eleje ismét kiegyenlített játékot hozott, felváltva került a gyűrűbe a labda – a Sopron pedig egyre közelített. Nagyon kellett Perl triplája (14. perc: 36-31). De a Falco pechjére több SKC-játékos is belőtte magát. Komoly dobópárbaj kerekedett a mérkőzésből – hazai oldalon Perl termelte ekkor a pontokat. Tapadt ellenfelére a szívós Sopron, de minden felzárkózási kísérletet visszavert a Falco. Sőt, a padról visszatérő Váradi vezérletével ismét tíz pont fölé tornázta előnyét a Falco (20. perc: 55-44).

Fordulás után sebességet váltott a Falco, lerohanásokból szerzett könnyű pontokat, de Keller is jól dolgozott a palánk alatt (24. perc: 68-53). Pörgött a meccs – és egyre nehezebben tartotta a lépést az SKC. Ekkor már jól védekezett a Falco, többször lejárt az ellenfél támadóideje. A vendégek reményeit az egyéni villanások, a kétségbeesetten elengedett – és általában célba érő – távoli dobások tartották életben. Nagyon hajtott a Falco, érezhetően el akarta dönteni korán a meccset. Ám az ellenfél nem adta fel. Így kiélezett, kemény csata zajlott a pályán.

Ettől függetlenül a Falco nyugodtan fordulhatott rá a negyedik negyedre (30. perc: 86-70). Váradi pedig rögtön beköszönt egy triplával. Érezhetően kezdett fáradni az SKC, egyre több dobást rontott. Csendesen 20 pontra hízott a hazai fór (33. perc: 92-72). Időt kért a roppant indulatosan magyarázó soproni edző, próbálta még egy utolsó rohamra feltüzelni övéit. De nem sikerült belassítani a motivált, szervezett házigazdát – pedig ekkor már sok lehetőséget kaptak a szombathelyi fiatalok is. Az idő fogyott, a pontok szerényen csorogtak, a Sopron nem tudott jelentősebben faragni a hátrányán (36. perc: 96-76). A 100. hazai pont nehezen jött össze, de aztán a nagy formában játszó Keller csak talpra ugrasztotta a hazai kispadot (100-80). A Falco a hajrában sem lassított, nem kegyelmezett, kiütötte ellenfelét.

Simán, a vártnál talán könnyebben nyerte meg a szomszédvári rangadót a szűk kerettel dolgozó Falco.