kosárlabda

2021.04.23. 21:13

Elődöntőben a Falco, harmadszor is kapitulált a Körmend

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik felvonásán is legyőzte a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az Egis Körmendet – a szombathelyiek bejutottak a négy közé, a körmendiek befejezték a 2020/2021-es szezont.

Falco-Körmend 20210423 3. mérkőzés, kosárlabda, Vas Népe / Unger Tamás

A Falco kedvező helyzetből várta az egyik fél három megnyert meccséig tartó negyeddöntő harmadik mérkőzését, ugyanis az előző két összecsapást megnyerte: hazai pályán (97-83), majd Körmenden (97-80) is biztosan győzött – és ismét esélyesként futott neki a mérkőzésnek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 104-91 (29-25, 28-21, 25-22, 22-23) Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-negyeddöntő, harmadik találkozó, vezette: Benczur T., Tóth C., Szilágyi B.

Falco: Váradi 16/3, Benke 10/6, Doktor –, Bruinsma 15/3, Keller 18/6. Csere: Perl 23/3, Anderson 11/9, Barac 11. Edző: Gasper Okorn.

Körmend: Ireland 1, Thames 22/9, Mócsán 19/3, Simons 11/9, Taylor 16. Csere: Ferencz 13/6, Takács K 2., Tóth N. –, Durázi 7/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-10. 5. p.: 14-12. 12. p.: 31-29. 17. p. 48-39. 20. p.: 57-46. 23. p.: 67-49. 27. p.: 73-62. 30. p.: 82-68. 33. p.: 86-77. 37. p.: 96-85.

Kiállítva: A. Constantinides (22.)

Pörgős iramban kezdtek a csapatok – a Körmend két triplával nyitott. A vendég tűnt élesebbnek (3. perc: 5-10). Jól védekezett a piros-fekete gárda, ha pedig mégis helyzetbe került a Falco, kihagyta. De aztán belelendült a házigazda is, labdaszerzések után átrohant ellenfelén, könnyű kosarakat szerzett. Az etap közepén már felváltva vezettek a felek (5. perc: 14-12). De ekkor már érezhetően a hazaiak diktálták a tempót – csak gyengén dobtak. Kitámadott, letámadott a Körmend és remekül dobott – okozott bizony problémát a házigazdának. De Kellerrel ezúttal sem bírtak a vendégek. Potyogtak a kosarak, rohantak a csapatok. Végül négy ponttal nyerte meg az első etapot a Falco.

A vendégeknél Taylor, Mócsán és Thames nagyon élt, míg hazai oldalon Keller emelkedett ki – de utóbbi azért kapott bőven pihenőt. Tartotta a lépést a Körmend (12. perc: 31-29). Küzdelmes csatát vívtak a felek. És amint egy kicsit meglépett a Falco, rögtön időt kért a piros-fekete kispad (14. perc: 36-31). A vendégek pechjére Perl és Váradi is kezdett beindulni. De ezúttal roppant szívós ellenfélnek bizonyult a Körmend. Perl demoralizáló zsákolása után Antonis Constantinides ismét maga köré gyűjtötte tanítványait (17. perc: 48-39). Ám nem sikerült megtörni a szombathelyi csapat lendületét, a nagyszünetig tíz pont fölé tornázta az előnyét (20. perc: 57-46).

Fordulás után Ferencz rögtön triplával jelentkezett. Nem lassult a tempó, nem enyhült a küzdelem hevessége. A körmendi kispad, néhány körmendi játékos nehezen viselte a történéseket, jöttek a technikai hibák, Antonis Constantinides vezetőedzőt kettő után ki is állították. A higgadtabb Falco meglépett (23. perc: 67-49). Kritikus szakaszához érkezett a mérkőzés. De a vendég nem adta fel. Nagy küzdelemben, Ferencz és Thames pontjaira építve megpróbált visszajönni a meccsbe (27. perc: 73-62). Viszont a Falco rutinos csapat módjára viszszaverte a támadást. A nagy rohanásban ugyanis vétett hibákat a vendég, amit könyörtelenül büntetett a szombathelyi alakulat. Az etap hajrájában már a 20 pontot súrolta a hazai fór. Taylor kapott óriási blokkot Perltől az etap zárásaként.

Végül 82-68-as állásról kezdődött a negyedik negyed. Nem változott a játék képe, a Falco uralta a meccset, jól védekezett, gyors leindítások után szerzett könnyű pontokat. A Körmend egyéni megoldásokkal, kétségbeesett távoli

dobásokkal próbálkozott – és remekül dobott. Olyannyira, hogy Durázi pontjaival be is nézett tíz pont alá (33. perc: 86-77). Mócsán űzte, hajtotta csapatát. A Falco korán elérte az öt csapathibát, sorozatban dobálta a büntetőket a Körmend – szorossá is tette a meccset. Keller pontjaival mászott ki a gödörből a Falco (37. perc: 96-85). Anderson két triplája pedig pontot tett a mérkőzés érdemi részére. A végén békés hangulatban lepörgették a másodperceket a csapatok – igaz, Benke bokasérülés miatt kihagyta a közvetlen hajrát.

A Falco ezen az estén több hibával játszott, a Körmend ezúttal komoly ellenfélnek bizonyult. De a küzdelmes meccsen a szombathelyiek győzelméhez nem férhetett kétség. A Falco magabiztosan, 3-0-s összesítéssel búcsúztatta megyei riválisát, és jutott be a négy közé. Míg a Körmend számára véget ért a szezon.

A negyeddöntő további pénteki eredményei: DEAC– Alba-Fehérvár 97-82 (az állás: 2-1 az Alba javára), Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 96-94 (3-0-val továbbjutott a Szedeák), Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 82-61 (2-1 a Szolnok javára).