SZKKA-vereség

2021.04.25. 20:24

Kereken húsz góllal nyert a Ferencváros Szombathelyen – galériával

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 19. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a vendég Ferencvárostól kapott nagy verést – a papírformának megfelelő eredmény született.

Szkka-Ftc kézilabda, 20210424, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Fotós: Unger Tamás

Egyértelműen a nemzetközi szinten is magasan jegyzett, válogatott játékosok egész sorát felvonultató FTC lépett pályára esélyesként. A bennmaradásért küzdő SZKKA a tisztes helytállásra készült.

Hungast ­Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–FTC-Rail Cargo 22-42 (11-22). – Szombathely, Arena Savaria, zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Marton, Szabó.

SZKKA: Tomasevic – Orbán A. 1, Agbaba 2, Pődör R. 3, Mayer Sz. 3, Bandeier 4, Wald. Csere: Christe (kapus), Horilska 2/2, Bíró D., Pődör B., Varga N. 3, Horváth P. 2, Szendrei B. 1, Forgács 1, Virág N. Edző: Marosán György.

FTC: Bíró B. – Márton G. 3, Szucsánszki 3, Behnke 1, Stolle 2, E. Bölk 3, Malestein 8/1. Csere: Hadfi (kapus), Pásztor N., Ballai B. 1, Schatzl Nadine 3, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy 1, Tóth N. 3, Klujber 6/2, Háfra N. 8. Edző: Elek Gábor.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1-5. 10. perc: 2-9. 15. perc: 5-12. 20. perc: 7-15. 25. perc: 9-19. 29. perc: 10-20. 33. perc: 12-24. 38. perc: 13-27. 44. perc: 15-31. 48. perc: 16-34. 52. perc: 20-38. 57. perc: 21-41

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.

A Ferencváros szezonbeli legnagyobb különbségű győzelmét éppen a szombathelyi csapat ellen aratta: még ja­nuár közepén 41-17-re nyert az Elek Gyula Arénában. A fővárosi csapat most sem bízott semmit a véletlenre, remekül, nagy lendülettel kezdett, így a 9. percben már 8-1-re vezetett. Sőt, már az első félidőben tíz pontra hízott az FTC fórja (25. perc: 9-19). Korán eldőlt a mérkőzés, ettől kezdve csak a különbség mértéke volt kérdéses – végül húsz góllal nyert a Fradi. Mindkét csapatban mindenki kapott bőven játéklehetőséget.

Marosán György: – Tulajdonképpen papírforma-eredmény született. Nem voltunk kellően élesek, sok hibát követtünk el, de meggyőződésem, hogy így is hasznos volt számunkra ez a hatvan perc. Dolgozunk a következő hetekben, készülünk a roppant fontos májusi találkozóinkra.

Elek Gábor: – Tizenkettő-tizenhárom nap után játszottuk tétmeccset, ami azért meglátszott a teljesítményünkön. De tették becsülettel a dolgukat a lányok, futottak, védekeztek, egy-két meg nem értés azonban így is akadt a meccsen. Célunkat elértük, hiszen magabiztos győzelmet arattunk.

A szombathelyi csapatot érintő hír, hogy Katarina Tomasevic két évvel meghosszabbította a szerződését. A 37 esztendős, szerb válogatott kapus 2019-ben igazolt az SZKKA együtteséhez, ­azóta is stabilan teljesít. A világbajnoki ezüstérmes Tomasevic Magyarországon játszott a Ferencvárosban és a Dunaújvárosban is. Kétszeres szerb, egyszeres osztrák, német és magyar bajnok.