kosárlabda

2021.04.19. 07:00

Két meccset is nyert a SZoESE női kosárcsapata

Sűrű hétvégéje volt a Szombathelyi Egyetemi SE amatőr NB I.-es női kosárcsapatának, pénteken és vasárnap is pályára lépett – mindkét bajnokit megnyerte.

Szoese-Szolnok, 2021041,Szombathely, ut, kosárlabda, Vas Népe / Unger Tamás

Pénteken az alsóházi Szolnokot fogadta a kötelező győzelemért a tabella második helyén álló SZoESE. Míg vasárnap nehezebb feladat várt rá, a stabil középcsapatnak számító Törekvést látta vendégül.

Szombathelyi Egyetemi SE–Szolnoki MÁV SE 108-49 (30-13, 31-13, 29-14, 18-9). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, amatőr NB I.-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth A., Csák M.

SZoESE: KOVÁCS G. 23/6, PÜSPÖKI 26/3, Szabó-Haklits 11/3, Balogh V. 10, PLÓZER 22. Csere: Mezősi 10, Sándor –, Koltay 3/3, Dervalics 3/3. Edző: Szabó László.

Esélyeshez méltó lendülettel, játékkal kezdett a SZoESE. Letámadta ellenfelét, sok labdát szerzett, sok könnyű kosarat dobott. És működött a védekezés is. A nagyszünetig el is dőlt a találkozó sorsa (20. perc: 61-26). De fordulás után sem lassított a sokat cserélő SZoESE, végül kiütéses győzelmet aratott.

Szabó László: – Végig mi irányítottunk, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk – és örülök, hogy mindenki kivette a részét a győzelemből. Ez a meccs egy tökéletes gyakorlási lehetőség volt a vasárnapi összecsapásra.

Szombathelyi Egyetemi SE–Törekvés SE 91-72 (25-24, 23-20, 27-11, 16-17). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, amatőr NB I.-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapusi G., Tóth B.

SZoESE: KOVÁCS G. 15/6, SZABÓ-HAKLITS 20/12, PÜSPÖKI 10/3, BALOGH V. 19/3, PLÓZER 20. Csere: Mezősi 3, Koltay 3/3, Sándor 1. Edző: Szabó László.

Lendületesen kezdett a SZoESE (3. perc: 12-4). A védekezése viszont akadozott, így visszajött a meccsbe az ellenfél. Kiélezett csatát produkáltak a felek. És a játék képe a második negyedben sem változott – futottak és tüzeltek a csapatok. Mindkét gárda a támadásra helyezte a hangsúlyt, felváltva potyogtak a kosarak. Némi lépéselőnybe került ugyan a nagyszünetig a SZoESE, de nyílt volt az első félidő (20. perc: 48-44). A második félidőt 4-0-val nyitotta a Törekvés, kiegyenlített. Rögtön időt kért a hazai kispad. És innen már belelendült a SZoESE, rendezte a védekezését, megtörte ellenfele ritmusát – állva hagyta. A harmadik negyed végére el is dőlt a mérkőzés (30. perc: 75-55). A záró játékrészben már 20 pont fölött is volt a hazai fór – a végére kozmetikázott az eredményen a Törekvés.

Szabó László: – Csapatként nyertünk. Az első félidőben jól támadtunk, a harmadik negyedben megmutattuk, hogy tudunk védekezni is.